Кој е вашиот најголем успех досега

Дискусија во 'Психологија' започната од karenin, 12 октомври 2012.

 1. karenin

  karenin Популарен член

  Се зачлени на:
  8 март 2010
  Пораки:
  1.426
  Допаѓања:
  2.157
  Би сакала во темава да зборуваме за тоа што според вас е успехот?. Поточно...
  Што сметате, кој е вашиот најголем постигнат успех на таа возраст на која сте сега? Дали е тоа пронаоѓање на добра работа без никакви врски или Запознавање со љубовта на вашиот живот и создавање заеднички живот?! Може вашиот успех е вашата зрелост итн итн.

  Дали сте задоволни на начинот на кој сте стигнале до тој успех и кој е тој начин? Дали истиот сте го постигнале сами или со нечија помош?
   
 2. Katerinceee

  Katerinceee Популарен член

  Се зачлени на:
  15 јуни 2012
  Пораки:
  814
  Допаѓања:
  1.230
  Пол:
  Женски
  Мојот најголем успех досега е што научив Англиски јазик и што го засакав.До 5-то одделение несакав да слушнам за Англиси,многу го мразев.Но денес за мене е многу голем успех што научив многу и што го засакав јазикот...
   
 3. Angelinkka

  Angelinkka Популарен член

  Се зачлени на:
  13 јули 2012
  Пораки:
  527
  Допаѓања:
  360
  Пол:
  Женски
  Мојот најголем успех е што конечно почнав со цврст карактер да си ги донесувам одлуките! А притоа никој да не ми се меша во решението! Сега со зборови си ги бранам ставовите а не со викање! :D
   
 4. sweat2

  sweat2 Истакнат член

  Се зачлени на:
  15 април 2012
  Пораки:
  236
  Допаѓања:
  79
  Пол:
  Женски
  Мој најголем успех е што успеав да се спознаам самата себеси мислам духовно и што си навлегов длабоко во психата,а и што ја најдов љубовта на мојот живот и уште еден успех е што имам голем талент за учење странски јазици па ке се трудам да научам многу за да ми стане уште поголем успех :)
   
 5. creshicka

  creshicka Популарен член

  Се зачлени на:
  30 март 2011
  Пораки:
  2.154
  Допаѓања:
  5.702
  Пол:
  Женски
  Што како-така одржавам 4 годишна врска. :) И што сум при крај со факултетот.
   
 6. ljubam

  ljubam Популарен член

  Се зачлени на:
  7 јануари 2011
  Пораки:
  2.412
  Допаѓања:
  18.401
  Пол:
  Женски
  Тоа што сум мајка, што ја минав разделбата со здрав разум, трезвено и на нозе, што продолжив со животов и не ми застанаа амбициите, што и се предавам на фотографијата, а таа ме прошета до Индија, и неколку европски земји, што издавам прв труд работам на втор, што градам сама и никој не ми помага, ни мајка ни татко иако ми фали тоа, што ги ценам луѓето, што сум јас без да глумам лудило и што Љубам!
   
  На Imperatorka5, Paula1.-P, Rirri и 9 други им се допаѓа ова.
 7. tinan

  tinan Популарен член

  Се зачлени на:
  5 јануари 2012
  Пораки:
  480
  Допаѓања:
  1.272
  Пол:
  Машки
  Што сум родител на две прекрасни деца со кои бескрајно се гордеам.

  што сеуште сум жив и со полно срце љубов.

  Што конечно сватив дека професионалниот успех нема никаква врска со личната среќа.

  Е сеа уште малку време да си дадам и мислам дека ке бидам ОК.
   
  На Paula1.-P, karenin, Moira и 2 други им се допаѓа ова.
 8. imelda

  imelda Популарен член

  Се зачлени на:
  24 март 2011
  Пораки:
  1.622
  Допаѓања:
  10.320
  Дека научив да станам сабајле силна и спремна за денот што ме чека, и тогаш кога сон немам фатено цела ноќ од грижа. Кога размислам, тоа е.
  А кога се осетив најуспешно, кога врескав во еуфорија, скокав како навиена играчка и го боксував воздухот над мене, е кога положив за возачка дозвола. :$
   
 9. AngelOfArh

  AngelOfArh Форумски идол

  Се зачлени на:
  26 септември 2011
  Пораки:
  8.979
  Допаѓања:
  51.948
  Пол:
  Женски
  На мојата јубилејна година во големиот град, потполно сама , како на 15 така и на 25, храбра, ведра и секогаш подготвена за нови работни предизвици. На најдобриот избор на средно, на завршениот факултет, на моите две години работно искуство На тоа што успеав во се сама, без никаква подршка, без ничива рака подадена и во добро и во лошо. На тоа што сум подобра личост од оној кој ме создал.
   
  На Srekicka му/ѝ се допаѓа ова.
 10. Anna-Banana

  Anna-Banana Популарен член

  Се зачлени на:
  4 октомври 2011
  Пораки:
  3.738
  Допаѓања:
  4.820
  Пол:
  Женски
  Јас во моиве 16 години,досега најголемиот успех што сум го постигнала се двете претстави што имам глумено во аматерискиот театар на нашиот град.А сега во тек е веќе третата.На само 14 години го дадов мојот прв автограм :$ :$ . Тоа што јас вистински љубам.Тоа што се чуствувам повозрасна за разлика од моите врсници. :lol: :rofl:
   
  На ljubam му/ѝ се допаѓа ова.
 11. butterfly33

  butterfly33 Популарен член

  Се зачлени на:
  18 февруари 2012
  Пораки:
  1.252
  Допаѓања:
  1.093
  Моето семејство, правилниот избор на средно училиште, бидејќи веројатно без тоа образование и воспитание немаше да бидам истата личност која што сум денес и немаше да ги имам сите знаења кои ги имам денес, добиената стипендија, правнилниот избор на факултет...
   
 12. s&s

  s&s Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 мај 2015
  Пораки:
  457
  Допаѓања:
  1.066
  Пол:
  Женски
  Тоа што повторно застанав цврсто на нозе после смртта на татко ми,ракот на мајка ми (веќе е здрава),што и покрај тоа успеав да бидам првенец на генерација, што се запишав на добар факултет, што оддржав пријателства и што успеав да најдам дечко кој ме исполнува и ми го прави животот прекрасен покрај се' :)
   
  На R.o.s.e, Jenniffer, Anabelle.Amorette и 4 други им се допаѓа ова.
 13. Bitter-Sweet

  Bitter-Sweet Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 мај 2010
  Пораки:
  8.694
  Допаѓања:
  50.206
  Пол:
  Женски
  Досега најголем успех ми е што стигнав до овде, до трета година на факултет и иако имаше тешко моменти не се откажав и нема да се откажам, ќе ја добијам дипломата наскоро. Друг успех ми е што ги надминав сите проблеми кои ме срушија но јас станав и застанав на нозе, станав посилна, станав ова што сум денес. Никогаш подобра не сум била.
   
 14. Ana Marija 1

  Ana Marija 1 Популарен член

  Се зачлени на:
  28 април 2015
  Пораки:
  146
  Допаѓања:
  3.665
  Пол:
  Женски
  Мојот најголем успех е ќерка ми. Ниту факултетот, ниту магистратурата и работата која ја сакав не можат да се споредат со тоа што станав мајка.
   
  На butterfly33 му/ѝ се допаѓа ова.
 15. makgirl

  makgirl Истакнат член

  Се зачлени на:
  18 август 2015
  Пораки:
  542
  Допаѓања:
  2.102
  Пол:
  Женски
  Најголем успех ми се децата.:)
   
 16. Feminka22

  Feminka22 Форумски идол

  Се зачлени на:
  9 декември 2014
  Пораки:
  5.618
  Допаѓања:
  19.218
  Пол:
  Женски
  Тоа што станав подобра личност и од добрите и лошите искуства секогаш гледам да извлечам поука и да ,,ја научам лекцијата”.
   
  На eliesaab му/ѝ се допаѓа ова.
 17. eliesaab

  eliesaab Популарен член

  Се зачлени на:
  27 април 2013
  Пораки:
  1.437
  Допаѓања:
  4.017
  Пол:
  Женски
  Тоа што не сметам на ничија помош и сè правам сама онолку колку што можам.
   
  На GrimTheReaper и Guns N` Roses им се допаѓа ова.
 18. prominent

  prominent Форумски идол

  Се зачлени на:
  8 март 2014
  Пораки:
  2.794
  Допаѓања:
  53.266
  Тоа што умеам да се соземам по доживеан неуспех и да продолжам со уште поголема сила. Кога ми била потребна помош, не сум се колебала да ја побарам, но знам кога и како да сметам на мојот труд и способности.

  Тоа што ги остварив целите во врска со моето образование и најдов работа во која многу уживам.
  Тоа што сакам и сум сакана.
   
  На GrimTheReaper, eliesaab и Guns N` Roses им се допаѓа ова.
 19. Guns N` Roses

  Guns N` Roses Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 август 2017
  Пораки:
  321
  Допаѓања:
  1.123
  Пол:
  Женски
  Мојот најголем успех е личноста која што сум денес.
   
  На GrimTheReaper, Hugh и eliesaab им се допаѓа ова.
 20. Bezobrazna01

  Bezobrazna01 Истакнат член

  Се зачлени на:
  4 август 2020
  Пораки:
  65
  Допаѓања:
  566
  Пол:
  Женски
  Нај голем успех ми е тоа што успеав да пронајдам во што сум најдобра, учењето странски јазици, и срееќна сум што туѓите мислења веке ми се скоро небитни ( не знам дали ова се смета за успех но за мене е голема пресност) :*
   
  На MeowMeow и GrimTheReaper им се допаѓа ова.