1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Кој е вашиот најголем успех досега

Дискусија во 'Психологија' започната од karenin, 12 октомври 2012.

  1. karenin

    karenin Популарен член

    Се зачлени на:
    8 март 2010
    Пораки:
    1.426
    Допаѓања:
    2.170
    Би сакала во темава да зборуваме за тоа што според вас е успехот?. Поточно...
    Што сметате, кој е вашиот најголем постигнат успех на таа возраст на која сте сега? Дали е тоа пронаоѓање на добра работа без никакви врски или Запознавање со љубовта на вашиот живот и создавање заеднички живот?! Може вашиот успех е вашата зрелост итн итн.

    Дали сте задоволни на начинот на кој сте стигнале до тој успех и кој е тој начин? Дали истиот сте го постигнале сами или со нечија помош?
     
  2. Katerinceee

    Katerinceee Популарен член

    Се зачлени на:
    15 јуни 2012
    Пораки:
    814
    Допаѓања:
    1.230
    Пол:
    Женски
    Мојот најголем успех досега е што научив Англиски јазик и што го засакав.До 5-то одделение несакав да слушнам за Англиси,многу го мразев.Но денес за мене е многу голем успех што научив многу и што го засакав јазикот...
     
  3. Angelinkka

    Angelinkka Популарен член

    Се зачлени на:
    13 јули 2012
    Пораки:
    526
    Допаѓања:
    361
    Пол:
    Женски
    Мојот најголем успех е што конечно почнав со цврст карактер да си ги донесувам одлуките! А притоа никој да не ми се меша во решението! Сега со зборови си ги бранам ставовите а не со викање! :D
     
  4. sweat2

    sweat2 Истакнат член

    Се зачлени на:
    15 април 2012
    Пораки:
    236
    Допаѓања:
    80
    Пол:
    Женски
    Мој најголем успех е што успеав да се спознаам самата себеси мислам духовно и што си навлегов длабоко во психата,а и што ја најдов љубовта на мојот живот и уште еден успех е што имам голем талент за учење странски јазици па ке се трудам да научам многу за да ми стане уште поголем успех :)
     
  5. creshicka

    creshicka Популарен член

    Се зачлени на:
    30 март 2011
    Пораки:
    2.152
    Допаѓања:
    5.708
    Пол:
    Женски
    Што како-така одржавам 4 годишна врска. :) И што сум при крај со факултетот.
     
  6. ljubam

    ljubam Популарен член

    Се зачлени на:
    7 јануари 2011
    Пораки:
    2.412
    Допаѓања:
    18.408
    Пол:
    Женски
    Тоа што сум мајка, што ја минав разделбата со здрав разум, трезвено и на нозе, што продолжив со животов и не ми застанаа амбициите, што и се предавам на фотографијата, а таа ме прошета до Индија, и неколку европски земји, што издавам прв труд работам на втор, што градам сама и никој не ми помага, ни мајка ни татко иако ми фали тоа, што ги ценам луѓето, што сум јас без да глумам лудило и што Љубам!
     
    На bunnie, Imperatorka5, Paula1.-P и 10 други им се допаѓа ова.
  7. tinan

    tinan Популарен член

    Се зачлени на:
    5 јануари 2012
    Пораки:
    480
    Допаѓања:
    1.275
    Пол:
    Машки
    Што сум родител на две прекрасни деца со кои бескрајно се гордеам.

    што сеуште сум жив и со полно срце љубов.

    Што конечно сватив дека професионалниот успех нема никаква врска со личната среќа.

    Е сеа уште малку време да си дадам и мислам дека ке бидам ОК.
     
    На Paula1.-P, karenin, Moira и 2 други им се допаѓа ова.
  8. imelda

    imelda Популарен член

    Се зачлени на:
    24 март 2011
    Пораки:
    1.622
    Допаѓања:
    10.343
    Дека научив да станам сабајле силна и спремна за денот што ме чека, и тогаш кога сон немам фатено цела ноќ од грижа. Кога размислам, тоа е.
    А кога се осетив најуспешно, кога врескав во еуфорија, скокав како навиена играчка и го боксував воздухот над мене, е кога положив за возачка дозвола. :$
     
  9. AngelOfArh

    AngelOfArh Форумски идол

    Се зачлени на:
    26 септември 2011
    Пораки:
    17.540
    Допаѓања:
    95.397
    Пол:
    Женски
    На мојата јубилејна година во големиот град, потполно сама , како на 15 така и на 25, храбра, ведра и секогаш подготвена за нови работни предизвици. На најдобриот избор на средно, на завршениот факултет, на моите две години работно искуство На тоа што успеав во се сама, без никаква подршка, без ничива рака подадена и во добро и во лошо. На тоа што сум подобра личост од оној кој ме создал.
     
    На bunnie и Srekicka им се допаѓа ова.
  10. Anna-Banana

    Anna-Banana Популарен член

    Се зачлени на:
    4 октомври 2011
    Пораки:
    3.880
    Допаѓања:
    4.877
    Пол:
    Женски
    Јас во моиве 16 години,досега најголемиот успех што сум го постигнала се двете претстави што имам глумено во аматерискиот театар на нашиот град.А сега во тек е веќе третата.На само 14 години го дадов мојот прв автограм :$ :$ . Тоа што јас вистински љубам.Тоа што се чуствувам повозрасна за разлика од моите врсници. :lol: :rofl:
     
    На ljubam му/ѝ се допаѓа ова.
  11. butterfly33

    butterfly33 Популарен член

    Се зачлени на:
    18 февруари 2012
    Пораки:
    1.252
    Допаѓања:
    1.100
    Моето семејство, правилниот избор на средно училиште, бидејќи веројатно без тоа образование и воспитание немаше да бидам истата личност која што сум денес и немаше да ги имам сите знаења кои ги имам денес, добиената стипендија, правнилниот избор на факултет...
     
  12. s&s

    s&s Истакнат член

    Се зачлени на:
    6 мај 2015
    Пораки:
    470
    Допаѓања:
    1.066
    Пол:
    Женски
    Тоа што повторно застанав цврсто на нозе после смртта на татко ми,ракот на мајка ми (веќе е здрава),што и покрај тоа успеав да бидам првенец на генерација, што се запишав на добар факултет, што оддржав пријателства и што успеав да најдам дечко кој ме исполнува и ми го прави животот прекрасен покрај се' :)
     
    На R.o.s.e, Jenniffer, Anabelle.Amorette и 4 други им се допаѓа ова.
  13. Bitter-Sweet

    Bitter-Sweet Форумски идол

    Се зачлени на:
    31 мај 2010
    Пораки:
    13.048
    Допаѓања:
    76.039
    Пол:
    Женски
    Досега најголем успех ми е што стигнав до овде, до трета година на факултет и иако имаше тешко моменти не се откажав и нема да се откажам, ќе ја добијам дипломата наскоро. Друг успех ми е што ги надминав сите проблеми кои ме срушија но јас станав и застанав на нозе, станав посилна, станав ова што сум денес. Никогаш подобра не сум била.
     
  14. Ana Marija 1

    Ana Marija 1 Популарен член

    Се зачлени на:
    28 април 2015
    Пораки:
    553
    Допаѓања:
    9.914
    Пол:
    Женски
    Мојот најголем успех е ќерка ми. Ниту факултетот, ниту магистратурата и работата која ја сакав не можат да се споредат со тоа што станав мајка.
     
    На butterfly33 му/ѝ се допаѓа ова.
  15. makgirl

    makgirl Истакнат член

    Се зачлени на:
    18 август 2015
    Пораки:
    542
    Допаѓања:
    2.104
    Пол:
    Женски
    Најголем успех ми се децата.:)
     
  16. Feminka22

    Feminka22 Форумски идол

    Се зачлени на:
    9 декември 2014
    Пораки:
    13.691
    Допаѓања:
    42.885
    Пол:
    Женски
    Тоа што станав подобра личност и од добрите и лошите искуства секогаш гледам да извлечам поука и да ,,ја научам лекцијата”.
     
    На eliesaab му/ѝ се допаѓа ова.
  17. eliesaab

    eliesaab Популарен член

    Се зачлени на:
    27 април 2013
    Пораки:
    2.874
    Допаѓања:
    8.416
    Пол:
    Женски
    Тоа што не сметам на ничија помош и сè правам сама онолку колку што можам.
     
    На cresa-jagoda, poenta, GrimTheReaper и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  18. prominent

    prominent Форумски идол

    Се зачлени на:
    8 март 2014
    Пораки:
    5.399
    Допаѓања:
    61.218
    Тоа што умеам да се соземам по доживеан неуспех и да продолжам со уште поголема сила. Кога ми била потребна помош, не сум се колебала да ја побарам, но знам кога и како да сметам на мојот труд и способности.

    Тоа што ги остварив целите во врска со моето образование и најдов работа во која многу уживам.
    Тоа што сакам и сум сакана.
     
    На cresa-jagoda, GrimTheReaper, eliesaab и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  19. Guns N` Roses

    Guns N` Roses Популарен член

    Се зачлени на:
    25 август 2017
    Пораки:
    3.661
    Допаѓања:
    16.127
    Пол:
    Женски
    Мојот најголем успех е личноста која што сум денес.
     
    На cresa-jagoda, starfish, GrimTheReaper и 2 други им се допаѓа ова.
  20. Bezobrazna01

    Bezobrazna01 Истакнат член

    Се зачлени на:
    4 август 2020
    Пораки:
    397
    Допаѓања:
    3.085
    Пол:
    Женски
    Нај голем успех ми е тоа што успеав да пронајдам во што сум најдобра, учењето странски јазици, и срееќна сум што туѓите мислења веке ми се скоро небитни ( не знам дали ова се смета за успех но за мене е голема пресност) :*
     
    На cresa-jagoda, MeowMeow и GrimTheReaper им се допаѓа ова.