1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Кој е предметот?

Дискусија во 'Форумски игри' започната од k.i.m, 20 август 2010.

 1. k.i.m

  k.i.m Популарен член

  Се зачлени на:
  12 мај 2010
  Пораки:
  4.732
  Допаѓања:
  5.148
  Јас ќе кажам еден предмет со испревртени букви, а членот под мене треба да погоди кој е. Или барем да ги искористи буквите за друг збор. Потоа тој е следен да постави .Ако му текне некому може и реченица да каже. ;)

  Почнувам: ѓернус
   
 2. Lux

  Lux Форумски идол

  Се зачлени на:
  27 ноември 2009
  Пораки:
  7.094
  Допаѓања:
  6.350
  Пол:
  Женски
  Сунѓер
  -мтоиак
   
 3. RedRose97

  RedRose97 Истакнат член

  Се зачлени на:
  28 јули 2010
  Пораки:
  357
  Допаѓања:
  158
  Мотика
  кашф
   
 4. baguf4e

  baguf4e Популарен член

  Се зачлени на:
  17 мај 2010
  Пораки:
  2.959
  Допаѓања:
  4.575
  Пол:
  Женски
  шкаф

  жлаиац
   
 5. Speechless

  Speechless Популарен член

  Се зачлени на:
  14 април 2010
  Пораки:
  3.703
  Допаѓања:
  3.596
  Пол:
  Женски
  лажица
  изевелорт
   
 6. EnnieFabulous

  EnnieFabulous Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 јануари 2010
  Пораки:
  717
  Допаѓања:
  394
  телевизор
  раглека
   
 7. k.i.m

  k.i.m Популарен член

  Се зачлени на:
  12 мај 2010
  Пораки:
  4.732
  Допаѓања:
  5.148
  Греалка
  сама
   
 8. dusenceto

  dusenceto Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 јули 2010
  Пораки:
  23
  Допаѓања:
  2
  Маса.

  лСиак
   
 9. baguf4e

  baguf4e Популарен член

  Се зачлени на:
  17 мај 2010
  Пораки:
  2.959
  Допаѓања:
  4.575
  Пол:
  Женски
  Слика.

  взчнуки
   
 10. Speechless

  Speechless Популарен член

  Се зачлени на:
  14 април 2010
  Пораки:
  3.703
  Допаѓања:
  3.596
  Пол:
  Женски
  звучник
  ќвеас
   
 11. SummerGirl

  SummerGirl Форумски идол

  Се зачлени на:
  10 март 2010
  Пораки:
  13.775
  Допаѓања:
  25.367
  Пол:
  Женски
  свеќа

  аробт
   
 12. Angelche

  Angelche Популарен член

  Се зачлени на:
  6 мај 2010
  Пораки:
  3.747
  Допаѓања:
  1.358
  Робот?


  ретеКв
   
 13. viki44e

  viki44e Популарен член

  Се зачлени на:
  17 мај 2010
  Пораки:
  1.988
  Допаѓања:
  1.084
  Кревет?

  мкниШа

  *Морав да редактирам!Грешка имав :$
   
 14. dusenceto

  dusenceto Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 јули 2010
  Пораки:
  23
  Допаѓања:
  2
  Шминка.

  јаХтриа.
   
 15. Angelche

  Angelche Популарен член

  Се зачлени на:
  6 мај 2010
  Пораки:
  3.747
  Допаѓања:
  1.358
  Хартија?
  јМаак
   
 16. girl12

  girl12 Истакнат член

  Се зачлени на:
  16 јуни 2010
  Пораки:
  651
  Допаѓања:
  43
  Мајка ?
  торМо
   
 17. Angelche

  Angelche Популарен член

  Се зачлени на:
  6 мај 2010
  Пораки:
  3.747
  Допаѓања:
  1.358
  Мотор?

  ртотиТне.
   
 18. julie77

  julie77 Форумски идол

  Се зачлени на:
  2 февруари 2010
  Пораки:
  5.566
  Допаѓања:
  20.038
  Тротинет
  мерКа
   
 19. dusenceto

  dusenceto Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 јули 2010
  Пораки:
  23
  Допаѓања:
  2
  Крема?

  пкаПа
   
 20. Lux

  Lux Форумски идол

  Се зачлени на:
  27 ноември 2009
  Пораки:
  7.094
  Допаѓања:
  6.350
  Пол:
  Женски
  Папка
  ифШар