1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Кој камења ви одговараат како накит да ги носите на вашата л

Дискусија во 'Канта' започната од love23, 15 декември 2010.

Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.
 1. love23

  love23 Популарен член

  Се зачлени на:
  8 декември 2010
  Пораки:
  716
  Допаѓања:
  910
  Јас сум риби и мене највеќе ми одговараат месечев камен, аместит, лабрадорит, тиркиз.
   
 2. red

  red Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 август 2010
  Пораки:
  480
  Допаѓања:
  128
  Пол:
  Женски
  :)
   

  Прикачени фајлови:

  • zzz.jpg
   zzz.jpg
   Големина на фајлот:
   42,2 KB
   Прегледи:
   165
  • zzz1.jpg
   zzz1.jpg
   Големина на фајлот:
   4,1 KB
   Прегледи:
   165
 3. NelChe

  NelChe Истакнат член

  Се зачлени на:
  18 октомври 2010
  Пораки:
  348
  Допаѓања:
  277
  л....??!?!?!? :^)
   
 4. Tenkai

  Tenkai Популарен член

  Се зачлени на:
  9 јули 2010
  Пораки:
  2.316
  Допаѓања:
  1.903
Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.