Кој карактер сте од цртаните филмови!?

Дискусија во 'Форумски игри' започната од stefyle, 19 април 2012.

 1. stefyle

  stefyle Истакнат член

  Се зачлени на:
  16 мај 2011
  Пораки:
  127
  Допаѓања:
  108
  Пол:
  Женски

  Прикачени фајлови:

 2. i-am-who-i-am

  i-am-who-i-am Истакнат член

  Се зачлени на:
  27 март 2012
  Пораки:
  149
  Допаѓања:
  17
  :)
   

  Прикачени фајлови:

  • 258834.jpg
   258834.jpg
   Големина на фајлот:
   54,2 KB
   Прегледи:
   389
 3. Glossy-girl

  Glossy-girl Популарен член

  Се зачлени на:
  4 март 2012
  Пораки:
  3.111
  Допаѓања:
  8.850
  Пол:
  Женски
  Wile E. Coyote
  [​IMG] :D
   
 4. Strawberry.6

  Strawberry.6 Активен член

  Се зачлени на:
  31 март 2012
  Пораки:
  90
  Допаѓања:
  10
 5. LollipOp16

  LollipOp16 Активен член

  Се зачлени на:
  6 мај 2012
  Пораки:
  22
  Допаѓања:
  2
 6. B.Waldorf

  B.Waldorf Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 септември 2011
  Пораки:
  96
  Допаѓања:
  33
  [​IMG]

  аххахахахахахахха :D
   
 7. stefi556

  stefi556 Истакнат член

  Се зачлени на:
  4 ноември 2011
  Пораки:
  462
  Допаѓања:
  360
  Пол:
  Женски
   

  Прикачени фајлови:

  • 3h.jpg
   3h.jpg
   Големина на фајлот:
   8,7 KB
   Прегледи:
   353
  • h2.jpg
   h2.jpg
   Големина на фајлот:
   6,3 KB
   Прегледи:
   353
  • h4.jpg
   h4.jpg
   Големина на фајлот:
   9,6 KB
   Прегледи:
   353
 8. Hipster

  Hipster Форумски идол

  Се зачлени на:
  8 јули 2011
  Пораки:
  5.747
  Допаѓања:
  22.389
  Пол:
  Женски
 9. Plavusa.17

  Plavusa.17 Популарен член

  Се зачлени на:
  20 март 2011
  Пораки:
  4.134
  Допаѓања:
  6.029
  Homer Simpson
  From:
  The Simpsons


  Па добро за мрзеливоста тука сме со Хомер за друго не :rofl:
   
 10. antilla

  antilla Популарен член

  Се зачлени на:
  27 септември 2011
  Пораки:
  264
  Допаѓања:
  380
  Силвестер
   

  Прикачени фајлови:

 11. IvanaMkd

  IvanaMkd Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 јануари 2012
  Пораки:
  4.184
  Допаѓања:
  3.049
  Yosemite Sam
  From: Bugs Bunny
   
 12. Elennaa

  Elennaa Популарен член

  Се зачлени на:
  22 февруари 2011
  Пораки:
  3.901
  Допаѓања:
  12.688
  Пол:
  Женски
  [​IMG]
  Dr. Claw
  From: Inspector Gadget
  Уште да го знаев цртанов.
   
 13. whitepearl

  whitepearl Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 декември 2011
  Пораки:
  96
  Допаѓања:
  24
  Пол:
  Женски
  didi(dexter)
   

  Прикачени фајлови:

  • images.jpg
   images.jpg
   Големина на фајлот:
   9,1 KB
   Прегледи:
   80
 14. SimplyElegant

  SimplyElegant Популарен член

  Се зачлени на:
  6 мај 2012
  Пораки:
  741
  Допаѓања:
  772
  Пол:
  Женски
 15. MoonChild

  MoonChild Истакнат член

  Се зачлени на:
  14 мај 2011
  Пораки:
  240
  Допаѓања:
  90
 16. sakamdasumsreknabar1

  sakamdasumsreknabar1 Активен член

  Се зачлени на:
  28 мај 2012
  Пораки:
  33
  Допаѓања:
  5
 17. gingerchild

  gingerchild Популарен член

  Се зачлени на:
  19 август 2011
  Пораки:
  1.496
  Допаѓања:
  4.987
  Пол:
  Женски
 18. FeatherCut

  FeatherCut Истакнат член

  Се зачлени на:
  17 мај 2012
  Пораки:
  89
  Допаѓања:
  33
  Skeletor
  From:
  He-Man

  hahaahahah :rofl: :rofl: :rofl: :rofl:
   
 19. someone2

  someone2 Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 февруари 2012
  Пораки:
  168
  Допаѓања:
  58
  Гарфилд :)
   
 20. Palestinec

  Palestinec Нов член

  Се зачлени на:
  16 јуни 2012
  Пораки:
  138
  Допаѓања:
  15
  Мамли....