1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Кој од партнерите во врска или во брак полесно простуваат неверство

Дискусија во 'Врски' започната од saren_petel, 28 февруари 2018.

 1. saren_petel

  saren_petel Активен член

  Се зачлени на:
  16 февруари 2018
  Пораки:
  299
  Допаѓања:
  297
  Пол:
  Машки
  Еве уште една тема, доколку ја нема претходно на форумов , за да се подискутира за тоа кој има помеко срце да прости неверство.
  Според мене тоа зависи индивидуално од поносот на човекот, односно како може во тој случај да се совлада гордоста и да се носи со она што ќе го знае цел живот.
  Според мене мислам дека жените можаат побрзо да простат, за разлика од мажите, а не знам зошто.
   
 2. Bitter-Sweet

  Bitter-Sweet Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 мај 2010
  Пораки:
  10.111
  Допаѓања:
  56.716
  Пол:
  Женски
  Зависи од карактерот на човекот, ниту од полот ниту од статусот (врска/брак).
   
  На Таа Сум му/ѝ се допаѓа ова.
 3. Milobebence

  Milobebence Форумски идол

  Се зачлени на:
  21 јули 2016
  Пораки:
  2.107
  Допаѓања:
  57.836
  Пол:
  Женски
  Нема дефиниција кој полесно може да прости неверство.
  Сепак до карактерот и самодовербата ќе да е,некои без оглед на полот дали е маж или жена би поминале и преку неверство само да не би останале сами(страв од осаменост)зависност од партнерот емоционално,финансиски стамбено и.т.н
   
  На Таа Сум му/ѝ се допаѓа ова.
 4. WildMk

  WildMk Форумски идол

  Се зачлени на:
  27 април 2018
  Пораки:
  26.510
  Допаѓања:
  206.092
  Сите ќе одговориме:
  Зависи од човекот.

  Темава нема поента.
   
  На Animali, Amellie13, Bitter-Sweet и 2 други им се допаѓа ова.
 5. Bubce38

  Bubce38 Форумски идол

  Се зачлени на:
  25 ноември 2016
  Пораки:
  8.370
  Допаѓања:
  135.537
  Пол:
  Женски
  Јас би простила . Барем така мислам . Уствари сигурна сум . Ќе плакам ,ќе се нервирам ,коса ќе кубам . Ама ако ми вети дека нема да се повтори ќе му дадам втора шанса .
  Можда па вака зборувам дека ќе простам зошто сум 101% сигурна во неговата љубов .

  Мм ни во сон не би ми простил.
   
  На Таа Сум, Dust, cresa-jagoda и 3 други им се допаѓа ова.
 6. Miss666

  Miss666 Популарен член

  Се зачлени на:
  24 јули 2011
  Пораки:
  1.092
  Допаѓања:
  2.508
  Пол:
  Женски
  По примери од секојдневие, гледам дека жените повеќе простуваат неверство. Уствари не, не знам дали го простуваат ама остануваат со сопругот и покрај сознанието дека жваљавел и ташлачел други.

  Лично сметам дека ниеден човек не би простил неверство, едноставно може да покуша да заборави, да го потисне тоа, ама да се прости.. Да дознаеш дека љубената личност ја изневерила довербата, љубовта, бракот, она што е градено долго време, со труд, со комуникација, среќа, солзи и љубов распарчува и боли ненормално.
  Кој може да го прости тоа?
   
  На cresa-jagoda и Milobebence им се допаѓа ова.
 7. Bitter-Sweet

  Bitter-Sweet Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 мај 2010
  Пораки:
  10.111
  Допаѓања:
  56.716
  Пол:
  Женски
  И јас би простила. Но не се простува на секој.
   
  На Таа Сум и Milobebence им се допаѓа ова.
 8. Feminka22

  Feminka22 Форумски идол

  Се зачлени на:
  9 декември 2014
  Пораки:
  5.887
  Допаѓања:
  19.653
  Пол:
  Женски
  Не е битно машко/женско, туку до карактерот е.
  Јас лично не би простила.
  Освен ако не го издрогирала таа :rofl: ама пошто тоа го нема кај нас значи не опростувам
   
 9. butterflu

  butterflu Истакнат член

  Се зачлени на:
  19 ноември 2017
  Пораки:
  494
  Допаѓања:
  338
  Пол:
  Женски
  Toj sto poveke saka po moe mislenje, a jas nikogas
   
 10. Dream-Girl

  Dream-Girl • The insomniac dreamer • Член на тимот

  Се зачлени на:
  24 јуни 2013
  Пораки:
  13.944
  Допаѓања:
  140.854
  Пол:
  Женски
  Зависи од карактерот и човекот. Колку и да сакам некого, јас никогаш не би простила.
   
  На cresa-jagoda му/ѝ се допаѓа ова.
 11. John Snow

  John Snow Форумски идол

  Се зачлени на:
  8 март 2016
  Пораки:
  4.799
  Допаѓања:
  52.244
  Пол:
  Машки
  Каква deep тема од дотичниот, ме запрепасти:rofl::rofl: