1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Кој член на форумов е...?

Дискусија во 'Форумски игри' започната од Lella, 19 јануари 2013.

 1. Lella

  Lella a blasphemous bitch Член на тимот

  Се зачлени на:
  2 јануари 2013
  Пораки:
  5.088
  Допаѓања:
  28.065
  Пол:
  Женски
  Значи играва е ваква.

  Еден член прашува кој член на форумов е ... (најдосаден/најактивен/најстрог/...)?
  Членот под него треба да му одговори.. :)

  Почнувам јас!

  - Кој член на форумов е најзабавен?

  Одгворете и поставете друго прашање..

  Поздрав. :*
   
 2. yeah

  yeah Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 јули 2012
  Пораки:
  192
  Допаѓања:
  64
  Snow-Queen
  Koj член е најкорисен?
   
 3. MissMary

  MissMary Активен член

  Се зачлени на:
  2 јануари 2013
  Пораки:
  39
  Допаѓања:
  19
  билката
  кој член дава негативни коментари на форумов?
   
 4. Lella

  Lella a blasphemous bitch Член на тимот

  Се зачлени на:
  2 јануари 2013
  Пораки:
  5.088
  Допаѓања:
  28.065
  Пол:
  Женски
  дип?? :^)

  член од кој најмногу може да не научи за правилата?
   
 5. LittleFairy

  LittleFairy Популарен член

  Се зачлени на:
  30 април 2012
  Пораки:
  1.427
  Допаѓања:
  1.935
  Незнам конкретно, админите и модераторите..
  Кој член е најдосаден?
   
 6. Dala

  Dala Популарен член

  Се зачлени на:
  17 септември 2012
  Пораки:
  1.512
  Допаѓања:
  1.890
  дип |(
  кој член е најубав? ^_^
   
 7. Lella

  Lella a blasphemous bitch Член на тимот

  Се зачлени на:
  2 јануари 2013
  Пораки:
  5.088
  Допаѓања:
  28.065
  Пол:
  Женски
  machka1 и marama :inlove: :inlove:

  Кој пишува најсмешни мислења?? :D

  Ако планираш да одговараш не отварај спојлер :!:
  според мене Јипи! :lol:
   
 8. Mermaid90

  Mermaid90 Популарен член

  Се зачлени на:
  27 февруари 2012
  Пораки:
  1.129
  Допаѓања:
  1.039
  дефинитивно ДА :D :lol:

  За кој член мислите дека е најголем лажго ?
   
 9. LittleFairy

  LittleFairy Популарен член

  Се зачлени на:
  30 април 2012
  Пораки:
  1.427
  Допаѓања:
  1.935
  Oчила.
  Член кој знае со своите постови во СДК да ве натажи?
   
 10. Dala

  Dala Популарен член

  Се зачлени на:
  17 септември 2012
  Пораки:
  1.512
  Допаѓања:
  1.890
  љубам,со еден пост во СДК се сеќавам..
  Кој член мислите дека е најглупав?
   
 11. Veki4kaa

  Veki4kaa Популарен член

  Се зачлени на:
  10 јануари 2012
  Пораки:
  4.969
  Допаѓања:
  16.443
  Пол:
  Женски
  анни и лизалка- причина затоа што не се веќе со нас, :(
  кој член е најзаљубен?
   
 12. Dala

  Dala Популарен член

  Се зачлени на:
  17 септември 2012
  Пораки:
  1.512
  Допаѓања:
  1.890
  Сноу
  Кој член е најпаметен?
   
 13. Lepaaa

  Lepaaa Популарен член

  Се зачлени на:
  5 февруари 2011
  Пораки:
  2.069
  Допаѓања:
  8.094
  Пол:
  Женски
  Дузи.

  Кој член мислите дека е најироничен?
   
  На sanjaeva му/ѝ се допаѓа ова.
 14. simoncelicius

  simoncelicius Популарен член

  Се зачлени на:
  29 јануари 2011
  Пораки:
  3.128
  Допаѓања:
  5.947
  Пол:
  Женски
  Лилит додека беше активна сега па и незнам.

  Од кој член може најмногу да се научи?
   
 15. girl-miri

  girl-miri Форумски идол

  Се зачлени на:
  19 октомври 2011
  Пораки:
  7.690
  Допаѓања:
  19.861
  Пол:
  Женски
  гордана

  кој Член на форумов е најдружлив? :)
   
 16. Dala

  Dala Популарен член

  Се зачлени на:
  17 септември 2012
  Пораки:
  1.512
  Допаѓања:
  1.890
  Јас :rofl:
  Кој член е нај спамер?
   
 17. Glossy-girl

  Glossy-girl Популарен член

  Се зачлени на:
  4 март 2012
  Пораки:
  3.195
  Допаѓања:
  8.924
  Пол:
  Женски
  / .
  Kој член е најмодерен ^_^ ?
   
 18. Mermaid90

  Mermaid90 Популарен член

  Се зачлени на:
  27 февруари 2012
  Пораки:
  1.129
  Допаѓања:
  1.039
  Sephora

  Кој член е најтврдоглав? :?:
   
 19. Lella

  Lella a blasphemous bitch Член на тимот

  Се зачлени на:
  2 јануари 2013
  Пораки:
  5.088
  Допаѓања:
  28.065
  Пол:
  Женски
  Далаа\ се шалам.. :* :*

  Нај по игрите? (форумски)
   
 20. girl-miri

  girl-miri Форумски идол

  Се зачлени на:
  19 октомври 2011
  Пораки:
  7.690
  Допаѓања:
  19.861
  Пол:
  Женски
  Jas :D
  Kој член дава корисни совети?