Кој член на форумов е...?

Дискусија во 'Форумски игри' започната од Lella, 19 јануари 2013.

 1. Lella

  Lella a blasphemous bitch Член на тимот

  Се зачлени на:
  2 јануари 2013
  Пораки:
  4.701
  Допаѓања:
  25.352
  Пол:
  Женски
  Значи играва е ваква.

  Еден член прашува кој член на форумов е ... (најдосаден/најактивен/најстрог/...)?
  Членот под него треба да му одговори.. :)

  Почнувам јас!

  - Кој член на форумов е најзабавен?

  Одгворете и поставете друго прашање..

  Поздрав. :*
   
 2. yeah

  yeah Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 јули 2012
  Пораки:
  190
  Допаѓања:
  61
  Snow-Queen
  Koj член е најкорисен?
   
 3. MissMary

  MissMary Активен член

  Се зачлени на:
  2 јануари 2013
  Пораки:
  39
  Допаѓања:
  19
  билката
  кој член дава негативни коментари на форумов?
   
 4. Lella

  Lella a blasphemous bitch Член на тимот

  Се зачлени на:
  2 јануари 2013
  Пораки:
  4.701
  Допаѓања:
  25.352
  Пол:
  Женски
  дип?? :^)

  член од кој најмногу може да не научи за правилата?
   
 5. LittleFairy

  LittleFairy Популарен член

  Се зачлени на:
  30 април 2012
  Пораки:
  1.427
  Допаѓања:
  1.934
  Незнам конкретно, админите и модераторите..
  Кој член е најдосаден?
   
 6. Dala

  Dala Популарен член

  Се зачлени на:
  17 септември 2012
  Пораки:
  1.512
  Допаѓања:
  1.889
  дип |(
  кој член е најубав? ^_^
   
 7. Lella

  Lella a blasphemous bitch Член на тимот

  Се зачлени на:
  2 јануари 2013
  Пораки:
  4.701
  Допаѓања:
  25.352
  Пол:
  Женски
  machka1 и marama :inlove: :inlove:

  Кој пишува најсмешни мислења?? :D

  Ако планираш да одговараш не отварај спојлер :!:
  според мене Јипи! :lol:
   
 8. Mermaid90

  Mermaid90 Популарен член

  Се зачлени на:
  27 февруари 2012
  Пораки:
  1.045
  Допаѓања:
  980
  дефинитивно ДА :D :lol:

  За кој член мислите дека е најголем лажго ?
   
 9. LittleFairy

  LittleFairy Популарен член

  Се зачлени на:
  30 април 2012
  Пораки:
  1.427
  Допаѓања:
  1.934
  Oчила.
  Член кој знае со своите постови во СДК да ве натажи?
   
 10. Dala

  Dala Популарен член

  Се зачлени на:
  17 септември 2012
  Пораки:
  1.512
  Допаѓања:
  1.889
  љубам,со еден пост во СДК се сеќавам..
  Кој член мислите дека е најглупав?
   
 11. Veki4kaa

  Veki4kaa Популарен член

  Се зачлени на:
  10 јануари 2012
  Пораки:
  4.618
  Допаѓања:
  13.932
  Пол:
  Женски
  анни и лизалка- причина затоа што не се веќе со нас, :(
  кој член е најзаљубен?
   
 12. Dala

  Dala Популарен член

  Се зачлени на:
  17 септември 2012
  Пораки:
  1.512
  Допаѓања:
  1.889
  Сноу
  Кој член е најпаметен?
   
 13. Lepaaa

  Lepaaa Популарен член

  Се зачлени на:
  5 февруари 2011
  Пораки:
  2.066
  Допаѓања:
  8.079
  Пол:
  Женски
  Дузи.

  Кој член мислите дека е најироничен?
   
  На sanjaeva му/ѝ се допаѓа ова.
 14. simoncelicius

  simoncelicius Популарен член

  Се зачлени на:
  29 јануари 2011
  Пораки:
  2.310
  Допаѓања:
  2.524
  Пол:
  Женски
  Лилит додека беше активна сега па и незнам.

  Од кој член може најмногу да се научи?
   
 15. girl-miri

  girl-miri Форумски идол

  Се зачлени на:
  19 октомври 2011
  Пораки:
  7.655
  Допаѓања:
  19.677
  Пол:
  Женски
  гордана

  кој Член на форумов е најдружлив? :)
   
 16. Dala

  Dala Популарен член

  Се зачлени на:
  17 септември 2012
  Пораки:
  1.512
  Допаѓања:
  1.889
  Јас :rofl:
  Кој член е нај спамер?
   
 17. Glossy-girl

  Glossy-girl Популарен член

  Се зачлени на:
  4 март 2012
  Пораки:
  3.111
  Допаѓања:
  8.851
  Пол:
  Женски
  / .
  Kој член е најмодерен ^_^ ?
   
 18. Mermaid90

  Mermaid90 Популарен член

  Се зачлени на:
  27 февруари 2012
  Пораки:
  1.045
  Допаѓања:
  980
  Sephora

  Кој член е најтврдоглав? :?:
   
 19. Lella

  Lella a blasphemous bitch Член на тимот

  Се зачлени на:
  2 јануари 2013
  Пораки:
  4.701
  Допаѓања:
  25.352
  Пол:
  Женски
  Далаа\ се шалам.. :* :*

  Нај по игрите? (форумски)
   
 20. girl-miri

  girl-miri Форумски идол

  Се зачлени на:
  19 октомври 2011
  Пораки:
  7.655
  Допаѓања:
  19.677
  Пол:
  Женски
  Jas :D
  Kој член дава корисни совети?