Кој член на форумов е...?

Дискусија во 'Форумски игри' започната од Lella, 19 јануари 2013.

 1. Sahlene

  Sahlene Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 ноември 2015
  Пораки:
  895
  Допаѓања:
  1.193
  Пол:
  Женски
  @prominent
  Κој член од машκите е феминист?
   
 2. Nightwish11

  Nightwish11 Истакнат член

  Се зачлени на:
  19 јануари 2020
  Пораки:
  377
  Допаѓања:
  1.958
  Пол:
  Женски
  Нз
  Кој член е опортунист?
   
 3. Marija6165

  Marija6165 Активен член

  Се зачлени на:
  9 август 2020
  Пораки:
  207
  Допаѓања:
  140
  Пол:
  Женски
  @f.girl мислам дека:^)
  Кој член на форумов е најдобар писател?
   
 4. Nightwish11

  Nightwish11 Истакнат член

  Се зачлени на:
  19 јануари 2020
  Пораки:
  377
  Допаѓања:
  1.958
  Пол:
  Женски
  Има повеќе
  Кој член е заљубен :o
   
 5. Stephen Amell

  Stephen Amell Истакнат член

  Се зачлени на:
  17 јуни 2017
  Пораки:
  642
  Допаѓања:
  10.810
  Пол:
  Женски
  @prominent

  Кој член живее во Грција?
   
  На koritsaki му/ѝ се допаѓа ова.
 6. prominent

  prominent Форумски идол

  Се зачлени на:
  8 март 2014
  Пораки:
  2.666
  Допаѓања:
  52.555
  @koritsaki

  Кој член сака да пие лимонада?
   
  На koritsaki му/ѝ се допаѓа ова.
 7. Marija6165

  Marija6165 Активен член

  Се зачлени на:
  9 август 2020
  Пораки:
  207
  Допаѓања:
  140
  Пол:
  Женски
  Многу сакаме да пиеме лимонада и јас сакам, но @SummerGirl сама си има кажано дека сака да пие лимонада. :)
  Кој член на форумов знае да пишува добри есеи и состави?
   
  На SummerGirl му/ѝ се допаѓа ова.
 8. Ackkaa ^^°

  Ackkaa ^^° Активен член

  Се зачлени на:
  15 октомври 2018
  Пораки:
  27
  Допаѓања:
  22
  Пол:
  Женски
  @buba4e89 :)
  Кој член од форумов има ACER телефон?
   
  На buba4e89 му/ѝ се допаѓа ова.
 9. Marija6165

  Marija6165 Активен член

  Се зачлени на:
  9 август 2020
  Пораки:
  207
  Допаѓања:
  140
  Пол:
  Женски
  Јас имам но тој пред 3-4 години го користев и уште е жив :D
  Кој член на форумов е доктор по професија? ( Ако некој знае нека ми одговори ве молам)
   
 10. buba4e89

  buba4e89 Форумски идол

  Се зачлени на:
  1 август 2012
  Пораки:
  17.203
  Допаѓања:
  108.933
  Пол:
  Женски
  @Alishan30

  Кој член на форумов има најубав вкус за облекување?
   
  На Ackkaa ^^° му/ѝ се допаѓа ова.
 11. Billy Idol

  Billy Idol Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 септември 2018
  Пораки:
  1.021
  Допаѓања:
  14.317
  Пол:
  Машки
  @Ugly Duckling

  Кој член на форумов има издржани ставови?
   
  На Ugly Duckling му/ѝ се допаѓа ова.
 12. Ahoy

  Ahoy Истакнат член

  Се зачлени на:
  8 јануари 2020
  Пораки:
  3.196
  Допаѓања:
  11.073
  Пол:
  Машки
  Повеќе се, ама прва што ми текнува е @Lilit

  Кој член е политичар/ ка?
   
 13. Tajnaotrovna

  Tajnaotrovna Популарен член

  Се зачлени на:
  30 јули 2011
  Пораки:
  1.528
  Допаѓања:
  18.026
  Пол:
  Женски
  Не знам.
  Кој член мува не го лази за ништо?
   
 14. Herrera

  Herrera Популарен член

  Се зачлени на:
  14 јануари 2012
  Пораки:
  778
  Допаѓања:
  8.044
  Машките членови обично таков впечаток оставаат на форум.


  Кој член го сфаќа форумот како да е инстаграм ?