Кој член на форумов е...?

Дискусија во 'Форумски игри' започната од Lella, 19 јануари 2013.

 1. erica

  erica Популарен член

  Се зачлени на:
  21 август 2011
  Пораки:
  1.311
  Допаѓања:
  2.037
  Пол:
  Женски
  гордана ,хипстер :?:

  Кој член е најарогантен ?
   
 2. simoncelicius

  simoncelicius Популарен член

  Се зачлени на:
  29 јануари 2011
  Пораки:
  2.325
  Допаѓања:
  2.546
  Пол:
  Женски
  Хмм, до пред малку не би можела да кажам ама сега ке кажам малечка, поради мислењата во темата модни блогови.

  Кој член е најтупаџика?
   
 3. Speechless

  Speechless Популарен член

  Се зачлени на:
  14 април 2010
  Пораки:
  3.289
  Допаѓања:
  1.814
  Пол:
  Женски
  Има една нова членка sara.kiss |(
  Кој член дава најдобри љубовни совети ? :)
   
 4. Maroon5

  Maroon5 Истакнат член

  Се зачлени на:
  16 август 2012
  Пораки:
  1.068
  Допаѓања:
  937
  Tessie :)
  Кој член е најмногу по диетите? :rofl:
   
  На tessie му/ѝ се допаѓа ова.
 5. sm1zla

  sm1zla Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 јули 2011
  Пораки:
  731
  Допаѓања:
  307
  Пол:
  Женски
  anabel-a неа најмногу ја гледам таму хаха :)
  Кој член е најромантичен??
  јас милам дека е сноу квин ;)
   
 6. tea4e

  tea4e Популарен член

  Се зачлени на:
  11 јули 2012
  Пораки:
  3.410
  Допаѓања:
  3.146
  Сноу... :D

  Кој член е....најкул? :geek:
   
 7. julie77

  julie77 Форумски идол

  Се зачлени на:
  2 февруари 2010
  Пораки:
  5.548
  Допаѓања:
  19.968
  Мишелљубов

  Кој член е нај стабилен?
   
 8. girl-miri

  girl-miri Форумски идол

  Се зачлени на:
  19 октомври 2011
  Пораки:
  7.658
  Допаѓања:
  19.695
  Пол:
  Женски
  грен-ејес
  кој Член е најљубезен?
   
 9. Antigonna

  Antigonna Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 декември 2012
  Пораки:
  36
  Допаѓања:
  257
  Libera :)
  Најинтересен член од тинејџерите на форумов?
   
 10. Dala

  Dala Популарен член

  Се зачлени на:
  17 септември 2012
  Пораки:
  1.512
  Допаѓања:
  1.889
  Glossy-Girl
  Кој член е нај неромантичен?
   
 11. Lella

  Lella a blasphemous bitch Член на тимот

  Се зачлени на:
  2 јануари 2013
  Пораки:
  4.705
  Допаѓања:
  25.385
  Пол:
  Женски
  Ти! :P
  :lol:

  Најоптимист? :^)
   
 12. TheCandy880

  TheCandy880 Популарен член

  Се зачлени на:
  20 август 2010
  Пораки:
  3.992
  Допаѓања:
  6.298
  Пол:
  Женски
  Shelea

  Која феминка е најшармантна ?
   
 13. Witchy-style

  Witchy-style Популарен член

  Се зачлени на:
  30 јуни 2012
  Пораки:
  679
  Допаѓања:
  3.782
  Пол:
  Женски
  KAthy-style :D
  Која феминка е најоткачена? (позитивно)
   
 14. Angel-Adriana

  Angel-Adriana Популарен член

  Се зачлени на:
  28 август 2012
  Пораки:
  1.085
  Допаѓања:
  551
  Хипица! :D :D :D
  Од кој член можеш да научиш нешто? ;)
   
 15. Sara123

  Sara123 Популарен член

  Се зачлени на:
  30 мај 2011
  Пораки:
  3.278
  Допаѓања:
  2.300
  Пол:
  Женски
  Практично од сите, но еве нека биде lunicka.
  Кој член оставил впечаток како ненаметлив ?
   
 16. Angel-Adriana

  Angel-Adriana Популарен член

  Се зачлени на:
  28 август 2012
  Пораки:
  1.085
  Допаѓања:
  551
  Лукс! :)
  Кој член е најдосаден и глуп? :lol:
   
 17. Antigonna

  Antigonna Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 декември 2012
  Пораки:
  36
  Допаѓања:
  257
  Веројатно нема да се навредуваме тука :D
  Најспортист?
   
 18. Angel-Adriana

  Angel-Adriana Популарен член

  Се зачлени на:
  28 август 2012
  Пораки:
  1.085
  Допаѓања:
  551
  ЈАС! :)

  Кој член е најактивен во темата, што ви се јаде во моментов?
   
 19. girl-miri

  girl-miri Форумски идол

  Се зачлени на:
  19 октомври 2011
  Пораки:
  7.658
  Допаѓања:
  19.695
  Пол:
  Женски
  koritsaki
  кој ЧЛен писува највеке во сто би му кажале?
   
 20. Antigonna

  Antigonna Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 декември 2012
  Пораки:
  36
  Допаѓања:
  257
  Либера,дефинитивно! И сите мислења таму и се на место. :)
  Најсекси член? :lol: