1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Кој член на форумов е...?

Дискусија во 'Форумски игри' започната од Lella, 19 јануари 2013.

 1. erica

  erica Популарен член

  Се зачлени на:
  21 август 2011
  Пораки:
  1.312
  Допаѓања:
  2.037
  Пол:
  Женски
  гордана ,хипстер :?:

  Кој член е најарогантен ?
   
 2. simoncelicius

  simoncelicius Популарен член

  Се зачлени на:
  29 јануари 2011
  Пораки:
  2.511
  Допаѓања:
  3.215
  Пол:
  Женски
  Хмм, до пред малку не би можела да кажам ама сега ке кажам малечка, поради мислењата во темата модни блогови.

  Кој член е најтупаџика?
   
 3. Speechless

  Speechless Популарен член

  Се зачлени на:
  14 април 2010
  Пораки:
  3.507
  Допаѓања:
  2.702
  Пол:
  Женски
  Има една нова членка sara.kiss |(
  Кој член дава најдобри љубовни совети ? :)
   
 4. Maroon5

  Maroon5 Истакнат член

  Се зачлени на:
  16 август 2012
  Пораки:
  1.068
  Допаѓања:
  937
  Tessie :)
  Кој член е најмногу по диетите? :rofl:
   
  На tessie му/ѝ се допаѓа ова.
 5. sm1zla

  sm1zla Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 јули 2011
  Пораки:
  730
  Допаѓања:
  307
  Пол:
  Женски
  anabel-a неа најмногу ја гледам таму хаха :)
  Кој член е најромантичен??
  јас милам дека е сноу квин ;)
   
 6. tea4e

  tea4e Популарен член

  Се зачлени на:
  11 јули 2012
  Пораки:
  3.410
  Допаѓања:
  3.147
  Сноу... :D

  Кој член е....најкул? :geek:
   
 7. julie77

  julie77 Форумски идол

  Се зачлени на:
  2 февруари 2010
  Пораки:
  5.563
  Допаѓања:
  20.001
  Мишелљубов

  Кој член е нај стабилен?
   
 8. girl-miri

  girl-miri Форумски идол

  Се зачлени на:
  19 октомври 2011
  Пораки:
  7.669
  Допаѓања:
  19.754
  Пол:
  Женски
  грен-ејес
  кој Член е најљубезен?
   
 9. Antigonna

  Antigonna Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 декември 2012
  Пораки:
  36
  Допаѓања:
  257
  Libera :)
  Најинтересен член од тинејџерите на форумов?
   
 10. Dala

  Dala Популарен член

  Се зачлени на:
  17 септември 2012
  Пораки:
  1.512
  Допаѓања:
  1.889
  Glossy-Girl
  Кој член е нај неромантичен?
   
 11. Lella

  Lella a blasphemous bitch Член на тимот

  Се зачлени на:
  2 јануари 2013
  Пораки:
  4.936
  Допаѓања:
  26.848
  Пол:
  Женски
  Ти! :P
  :lol:

  Најоптимист? :^)
   
 12. TheCandy880

  TheCandy880 Популарен член

  Се зачлени на:
  20 август 2010
  Пораки:
  3.992
  Допаѓања:
  6.301
  Пол:
  Женски
  Shelea

  Која феминка е најшармантна ?
   
 13. Witchy-style

  Witchy-style Популарен член

  Се зачлени на:
  30 јуни 2012
  Пораки:
  684
  Допаѓања:
  3.788
  Пол:
  Женски
  KAthy-style :D
  Која феминка е најоткачена? (позитивно)
   
 14. Angel-Adriana

  Angel-Adriana Популарен член

  Се зачлени на:
  28 август 2012
  Пораки:
  1.085
  Допаѓања:
  552
  Хипица! :D :D :D
  Од кој член можеш да научиш нешто? ;)
   
 15. Sara123

  Sara123 Популарен член

  Се зачлени на:
  30 мај 2011
  Пораки:
  3.278
  Допаѓања:
  2.299
  Пол:
  Женски
  Практично од сите, но еве нека биде lunicka.
  Кој член оставил впечаток како ненаметлив ?
   
 16. Angel-Adriana

  Angel-Adriana Популарен член

  Се зачлени на:
  28 август 2012
  Пораки:
  1.085
  Допаѓања:
  552
  Лукс! :)
  Кој член е најдосаден и глуп? :lol:
   
 17. Antigonna

  Antigonna Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 декември 2012
  Пораки:
  36
  Допаѓања:
  257
  Веројатно нема да се навредуваме тука :D
  Најспортист?
   
 18. Angel-Adriana

  Angel-Adriana Популарен член

  Се зачлени на:
  28 август 2012
  Пораки:
  1.085
  Допаѓања:
  552
  ЈАС! :)

  Кој член е најактивен во темата, што ви се јаде во моментов?
   
 19. girl-miri

  girl-miri Форумски идол

  Се зачлени на:
  19 октомври 2011
  Пораки:
  7.669
  Допаѓања:
  19.754
  Пол:
  Женски
  koritsaki
  кој ЧЛен писува највеке во сто би му кажале?
   
 20. Antigonna

  Antigonna Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 декември 2012
  Пораки:
  36
  Допаѓања:
  257
  Либера,дефинитивно! И сите мислења таму и се на место. :)
  Најсекси член? :lol: