1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Кој член на форумов е...?

Дискусија во 'Форумски игри' започната од Lella, 19 јануари 2013.

 1. RainBow

  RainBow Глобален модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  3 декември 2009
  Пораки:
  20.113
  Допаѓања:
  56.348
  Пол:
  Женски
  Јас сум. :geek: Ама ако мора да биде друг нека биде Лакримоса, ја гледам често во темите за секс, инаку поим немам. :)
  Кој член е најпоетичен во своето изразување?
   
 2. Eleanor

  Eleanor Активен член

  Се зачлени на:
  27 јануари 2013
  Пораки:
  2
  Допаѓања:
  5
  Shelea

  Кој член е најзаљубен? :)
   
 3. PeaceLoveBasketball

  PeaceLoveBasketball Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 јули 2012
  Пораки:
  589
  Допаѓања:
  1.174
  Сноу :D
  Фаворит во „модни критики’’ ?
   
 4. Stoimenovska

  Stoimenovska Истакнат член

  Се зачлени на:
  7 јули 2011
  Пораки:
  916
  Допаѓања:
  2.181
  Sephora :)

  Кој член на форумов е најарогантен?!
   
 5. LaDyDoLl

  LaDyDoLl Популарен член

  Се зачлени на:
  5 јули 2011
  Пораки:
  2.792
  Допаѓања:
  17.411
  Пол:
  Женски
  Модни критики- таму ќе се пронајде одговорот. :lol: :lol:
  Член со кој сте пронашле сличности?
   
 6. Scar.Tissue

  Scar.Tissue Популарен член

  Се зачлени на:
  19 август 2010
  Пораки:
  371
  Допаѓања:
  1.044
  MandyLane.
  Кој член е самокритичен?
   
 7. Lella

  Lella a blasphemous bitch Член на тимот

  Се зачлени на:
  2 јануари 2013
  Пораки:
  4.936
  Допаѓања:
  26.848
  Пол:
  Женски
  LittleFairy?? :?:

  Најзабавен?
   
 8. Srckata28

  Srckata28 Популарен член

  Се зачлени на:
  6 јануари 2013
  Пораки:
  2.331
  Допаѓања:
  8.836
  Пол:
  Женски
  peperutka
  -Кој член мислите дека лаже во мислењата ?
   
 9. Lella

  Lella a blasphemous bitch Член на тимот

  Се зачлени на:
  2 јануари 2013
  Пораки:
  4.936
  Допаѓања:
  26.848
  Пол:
  Женски
  Никој! :!:
  Најдобронамерен?
   
 10. sweet-star

  sweet-star Популарен член

  Се зачлени на:
  13 јуни 2012
  Пораки:
  1.524
  Допаѓања:
  1.735
  Пол:
  Женски
  Не е една,ама еве ќе ја кажам AngelOfArh.
  Кој член е негативен?
   
 11. Lella

  Lella a blasphemous bitch Член на тимот

  Се зачлени на:
  2 јануари 2013
  Пораки:
  4.936
  Допаѓања:
  26.848
  Пол:
  Женски
  levely! |(

  Највеќе гледа серии?

  Според мене:
  Мajuv4ence13 :lol:
   
 12. Someonespecial

  Someonespecial Free-minded aesthete

  Се зачлени на:
  17 ноември 2012
  Пораки:
  12.969
  Допаѓања:
  162.505
  Пол:
  Женски
  Па има повеќе...tea4e, girl9, Мajuv4ence13...:)
  Koj член е најинтелигентен?
   
 13. BlueHeart

  BlueHeart Популарен член

  Се зачлени на:
  6 јули 2012
  Пораки:
  237
  Допаѓања:
  469
  Пол:
  Женски
  Јас |( .
  Кој член е најголем фан Guns N' Roses?
   
 14. sweet-star

  sweet-star Популарен член

  Се зачлени на:
  13 јуни 2012
  Пораки:
  1.524
  Допаѓања:
  1.735
  Пол:
  Женски
  Мислам дека е blaa..... :?:
  Кој член има најинтересен потпис?
   
 15. tea4e

  tea4e Популарен член

  Се зачлени на:
  11 јули 2012
  Пораки:
  3.410
  Допаѓања:
  3.147
  Greeen :inlove:

  Кој член има најубав аватар ?
   
 16. Jule.Sk

  Jule.Sk Популарен член

  Се зачлени на:
  28 мај 2011
  Пораки:
  1.314
  Допаѓања:
  734
  Пол:
  Женски
  Има многу ама еве ќе го кажам твојот :*
  Кој член сметате дека има најголемо разбирање?!
   
 17. Elichka

  Elichka Популарен член

  Се зачлени на:
  4 мај 2012
  Пораки:
  241
  Допаѓања:
  540
  Пол:
  Женски
  Мислам дека Shelea.
  Кој од форумов е личност со добра смисла за хумор?
   
 18. anabel-a

  anabel-a Популарен член

  Се зачлени на:
  25 август 2011
  Пораки:
  3.333
  Допаѓања:
  15.494
  LilBaby, Doozy... Ги има повеќе :).

  Кој член на форумов според вас е најкреативен?
  :)
   
 19. Cacy

  Cacy Популарен член

  Се зачлени на:
  26 јули 2010
  Пораки:
  2.245
  Допаѓања:
  1.546
  Фиги,Ририфенту...
  Кој член на форумов е голем обожавател на хорор?
   
 20. oneday

  oneday Истакнат член

  Се зачлени на:
  8 февруари 2013
  Пораки:
  256
  Допаѓања:
  455
  Пол:
  Женски
  мислам дека е Shortie или така некако пошто секогаш вели како: не се плашете ..
  изгледа ужива во хорор и не се плаши.. :lol:

  Кој член е најдобронамерен?