1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Кој член на форумов е...?

Дискусија во 'Форумски игри' започната од Lella, 19 јануари 2013.

 1. girl-miri

  girl-miri Форумски идол

  Се зачлени на:
  19 октомври 2011
  Пораки:
  7.669
  Допаѓања:
  19.754
  Пол:
  Женски
  ги има повеке,горде-тесие..........тн...........
  кој ЧЛен ужива во игриве?
   
 2. Someonespecial

  Someonespecial Free-minded aesthete

  Се зачлени на:
  17 ноември 2012
  Пораки:
  12.971
  Допаѓања:
  162.513
  Пол:
  Женски
  Lella, nati44... :)
  Koj член најубаво се изразува?
   
 3. Lella

  Lella a blasphemous bitch Член на тимот

  Се зачлени на:
  2 јануари 2013
  Пораки:
  4.936
  Допаѓања:
  26.848
  Пол:
  Женски
  Snow... :D
  Најмодерен (највеќе пишува во Мода и Стил) :)
   
 4. LittleFairy

  LittleFairy Популарен член

  Се зачлени на:
  30 април 2012
  Пораки:
  1.427
  Допаѓања:
  1.934
  marama нормално ;)
  Член кој прави најмногу глупости на форумов? :lol:
   
 5. Lella

  Lella a blasphemous bitch Член на тимот

  Се зачлени на:
  2 јануари 2013
  Пораки:
  4.936
  Допаѓања:
  26.848
  Пол:
  Женски
  Дала и Јас.. :D
  нај-модераторски настроен (а не е модератор) :angel:
   
 6. Srckata28

  Srckata28 Популарен член

  Се зачлени на:
  6 јануари 2013
  Пораки:
  2.331
  Допаѓања:
  8.837
  Пол:
  Женски
  Ти :)
  Кој член е најуреден во пишувањето мислења ?
   
 7. I.want.to.sleep

  I.want.to.sleep Популарен член

  Се зачлени на:
  3 јануари 2013
  Пораки:
  562
  Допаѓања:
  467
  Трендафилка :D
  Кој член е најактивен во Форумски игри (според вас)? :)
   
 8. erica

  erica Популарен член

  Се зачлени на:
  21 август 2011
  Пораки:
  1.312
  Допаѓања:
  2.037
  Пол:
  Женски
  А што има негативно во гледање серии |( |( не те разбирам???? :?: :?:
   
 9. LittleFairy

  LittleFairy Популарен член

  Се зачлени на:
  30 април 2012
  Пораки:
  1.427
  Допаѓања:
  1.934
  Ерика,одговара - Левели,а прашува Кој највеќе гледа серии,ама скратено.
  Иначе најактивен во форумски игри.....Нати44.
  Кој член е најголем песимист? :D
   
 10. Lella

  Lella a blasphemous bitch Член на тимот

  Се зачлени на:
  2 јануари 2013
  Пораки:
  4.936
  Допаѓања:
  26.848
  Пол:
  Женски
  Хахах, пак ќе кажам - levely...
  Инаку erica - нема ништо негативно, не прашуваме негативни работи??? Не те разбрав... :^)
   
 11. levely

  levely Популарен член

  Се зачлени на:
  10 јуни 2011
  Пораки:
  912
  Допаѓања:
  900
  Песимист ? јас? :?: да не си нешто грешка ? Нема врска ајде...твое мислење.Незнам што толку јас па јас....уште малку изгледа ноќна мора ќе ти станам :devil:

  ________________Да не бидам офф
  Кој член според вас дава најмногу модни совети ? :)
   
 12. behappy

  behappy Активен член

  Се зачлени на:
  30 декември 2011
  Пораки:
  26
  Допаѓања:
  2
  Sephora

  Кој е најстариот член на Фемина според вас
   
 13. erica

  erica Популарен член

  Се зачлени на:
  21 август 2011
  Пораки:
  1.312
  Допаѓања:
  2.037
  Пол:
  Женски
  Snow-Qween!

  Кој член одамна не е активен на Фемина?
   
 14. BlackPiano

  BlackPiano Истакнат член

  Се зачлени на:
  16 декември 2012
  Пораки:
  230
  Допаѓања:
  316
  Пол:
  Женски
  Offspring
  Кој член слуша најквалитетна музика според вас?
   
 15. gentle.girl

  gentle.girl Истакнат член

  Се зачлени на:
  27 јануари 2013
  Пораки:
  507
  Допаѓања:
  202
  Sweet Child
  кој член има најубав аватар :D
   
 16. Someonespecial

  Someonespecial Free-minded aesthete

  Се зачлени на:
  17 ноември 2012
  Пораки:
  12.971
  Допаѓања:
  162.513
  Пол:
  Женски
  Divinebutterfly во моментот, според мене :)
  Кој член е најпозитивен?
   
 17. levely

  levely Популарен член

  Се зачлени на:
  10 јуни 2011
  Пораки:
  912
  Допаѓања:
  900
  Јас 8) Нек пукну душмани , нек пукну душмани :D
  Кој член е најзаљубен :lol:
   
 18. gentle.girl

  gentle.girl Истакнат член

  Се зачлени на:
  27 јануари 2013
  Пораки:
  507
  Допаѓања:
  202
  Dala,Snow Queen,angel-andriana :)
  тие ми се најјј. :)
  кој член најдобро го знаете ? :)
   
 19. Lella

  Lella a blasphemous bitch Член на тимот

  Се зачлени на:
  2 јануари 2013
  Пораки:
  4.936
  Допаѓања:
  26.848
  Пол:
  Женски
  Dallalalalalallalalallalal!!! :rofl: :rofl: :rofl: - неа ја знам подобро од кого било!! :*

  Кој е најинтелигентен?

  levely, реков дека си песимист дека не ја сакаш МКД!!! :)
   
 20. gentle.girl

  gentle.girl Истакнат член

  Се зачлени на:
  27 јануари 2013
  Пораки:
  507
  Допаѓања:
  202
  kathy-style :D
  кој е нај спортиста ?