Кој член на форумов е...?

Дискусија во 'Форумски игри' започната од Lella, 19 јануари 2013.

 1. girl-miri

  girl-miri Форумски идол

  Се зачлени на:
  19 октомври 2011
  Пораки:
  7.658
  Допаѓања:
  19.695
  Пол:
  Женски
  ги има повеке,горде-тесие..........тн...........
  кој ЧЛен ужива во игриве?
   
 2. Someonespecial

  Someonespecial Free-minded aesthete

  Се зачлени на:
  17 ноември 2012
  Пораки:
  12.061
  Допаѓања:
  160.691
  Пол:
  Женски
  Lella, nati44... :)
  Koj член најубаво се изразува?
   
 3. Lella

  Lella a blasphemous bitch Член на тимот

  Се зачлени на:
  2 јануари 2013
  Пораки:
  4.705
  Допаѓања:
  25.385
  Пол:
  Женски
  Snow... :D
  Најмодерен (највеќе пишува во Мода и Стил) :)
   
 4. LittleFairy

  LittleFairy Популарен член

  Се зачлени на:
  30 април 2012
  Пораки:
  1.427
  Допаѓања:
  1.934
  marama нормално ;)
  Член кој прави најмногу глупости на форумов? :lol:
   
 5. Lella

  Lella a blasphemous bitch Член на тимот

  Се зачлени на:
  2 јануари 2013
  Пораки:
  4.705
  Допаѓања:
  25.385
  Пол:
  Женски
  Дала и Јас.. :D
  нај-модераторски настроен (а не е модератор) :angel:
   
 6. Srckata28

  Srckata28 Популарен член

  Се зачлени на:
  6 јануари 2013
  Пораки:
  2.059
  Допаѓања:
  7.756
  Пол:
  Женски
  Ти :)
  Кој член е најуреден во пишувањето мислења ?
   
 7. I.want.to.sleep

  I.want.to.sleep Популарен член

  Се зачлени на:
  3 јануари 2013
  Пораки:
  554
  Допаѓања:
  454
  Трендафилка :D
  Кој член е најактивен во Форумски игри (според вас)? :)
   
 8. erica

  erica Популарен член

  Се зачлени на:
  21 август 2011
  Пораки:
  1.311
  Допаѓања:
  2.037
  Пол:
  Женски
  А што има негативно во гледање серии |( |( не те разбирам???? :?: :?:
   
 9. LittleFairy

  LittleFairy Популарен член

  Се зачлени на:
  30 април 2012
  Пораки:
  1.427
  Допаѓања:
  1.934
  Ерика,одговара - Левели,а прашува Кој највеќе гледа серии,ама скратено.
  Иначе најактивен во форумски игри.....Нати44.
  Кој член е најголем песимист? :D
   
 10. Lella

  Lella a blasphemous bitch Член на тимот

  Се зачлени на:
  2 јануари 2013
  Пораки:
  4.705
  Допаѓања:
  25.385
  Пол:
  Женски
  Хахах, пак ќе кажам - levely...
  Инаку erica - нема ништо негативно, не прашуваме негативни работи??? Не те разбрав... :^)
   
 11. levely

  levely Популарен член

  Се зачлени на:
  10 јуни 2011
  Пораки:
  913
  Допаѓања:
  897
  Песимист ? јас? :?: да не си нешто грешка ? Нема врска ајде...твое мислење.Незнам што толку јас па јас....уште малку изгледа ноќна мора ќе ти станам :devil:

  ________________Да не бидам офф
  Кој член според вас дава најмногу модни совети ? :)
   
 12. behappy

  behappy Активен член

  Се зачлени на:
  30 декември 2011
  Пораки:
  26
  Допаѓања:
  2
  Sephora

  Кој е најстариот член на Фемина според вас
   
 13. erica

  erica Популарен член

  Се зачлени на:
  21 август 2011
  Пораки:
  1.311
  Допаѓања:
  2.037
  Пол:
  Женски
  Snow-Qween!

  Кој член одамна не е активен на Фемина?
   
 14. BlackPiano

  BlackPiano Истакнат член

  Се зачлени на:
  16 декември 2012
  Пораки:
  230
  Допаѓања:
  316
  Пол:
  Женски
  Offspring
  Кој член слуша најквалитетна музика според вас?
   
 15. gentle.girl

  gentle.girl Истакнат член

  Се зачлени на:
  27 јануари 2013
  Пораки:
  471
  Допаѓања:
  186
  Sweet Child
  кој член има најубав аватар :D
   
 16. Someonespecial

  Someonespecial Free-minded aesthete

  Се зачлени на:
  17 ноември 2012
  Пораки:
  12.061
  Допаѓања:
  160.691
  Пол:
  Женски
  Divinebutterfly во моментот, според мене :)
  Кој член е најпозитивен?
   
 17. levely

  levely Популарен член

  Се зачлени на:
  10 јуни 2011
  Пораки:
  913
  Допаѓања:
  897
  Јас 8) Нек пукну душмани , нек пукну душмани :D
  Кој член е најзаљубен :lol:
   
 18. gentle.girl

  gentle.girl Истакнат член

  Се зачлени на:
  27 јануари 2013
  Пораки:
  471
  Допаѓања:
  186
  Dala,Snow Queen,angel-andriana :)
  тие ми се најјј. :)
  кој член најдобро го знаете ? :)
   
 19. Lella

  Lella a blasphemous bitch Член на тимот

  Се зачлени на:
  2 јануари 2013
  Пораки:
  4.705
  Допаѓања:
  25.385
  Пол:
  Женски
  Dallalalalalallalalallalal!!! :rofl: :rofl: :rofl: - неа ја знам подобро од кого било!! :*

  Кој е најинтелигентен?

  levely, реков дека си песимист дека не ја сакаш МКД!!! :)
   
 20. gentle.girl

  gentle.girl Истакнат член

  Се зачлени на:
  27 јануари 2013
  Пораки:
  471
  Допаѓања:
  186
  kathy-style :D
  кој е нај спортиста ?