Кој член на форумов е...?

Дискусија во 'Форумски игри' започната од Lella, 19 јануари 2013.

 1. BlackPiano

  BlackPiano Истакнат член

  Се зачлени на:
  16 декември 2012
  Пораки:
  230
  Допаѓања:
  316
  Пол:
  Женски
  Snow-Queen
  кој е најинтересен член?
   
 2. gentle.girl

  gentle.girl Истакнат член

  Се зачлени на:
  27 јануари 2013
  Пораки:
  471
  Допаѓања:
  186
  Anna-banana :D
  кој член на форумов е гитарис/ка
   
 3. levely

  levely Популарен член

  Се зачлени на:
  10 јуни 2011
  Пораки:
  913
  Допаѓања:
  897
  Не ја сакам македонската ракометна репрезентација* :!: да се разбереме ! А и мислам дека тоа воопшто не кажува дка сум песимист ;)

  _____________________________

  Гитарист....Sweet Child ? :?:

  Кој член има нај депресивни мислења :wasntme:
   
 4. Lella

  Lella a blasphemous bitch Член на тимот

  Се зачлени на:
  2 јануари 2013
  Пораки:
  4.705
  Допаѓања:
  25.385
  Пол:
  Женски
  Па може не укажува дека си песимист, ама во едно мсилење во СДК рече дека си анти-патриот, а тоа докажува дека не ја сакаш Македонија.. Како и да е... да не ја шараме темава за глупости! :emo:
   
 5. levely

  levely Популарен член

  Се зачлени на:
  10 јуни 2011
  Пораки:
  913
  Допаѓања:
  897

  Не мора да значи ;)
   
 6. gentle.girl

  gentle.girl Истакнат член

  Се зачлени на:
  27 јануари 2013
  Пораки:
  471
  Допаѓања:
  186
  не бидујте офтопици .
  КОј член прв го забележавте ?
   
 7. Lella

  Lella a blasphemous bitch Член на тимот

  Се зачлени на:
  2 јануари 2013
  Пораки:
  4.705
  Допаѓања:
  25.385
  Пол:
  Женски
  Mrs. Kuper, Hipica, RainBow... :)
  Кој дава најдобри совети во врска со болести?
   
 8. Dala

  Dala Популарен член

  Се зачлени на:
  17 септември 2012
  Пораки:
  1.512
  Допаѓања:
  1.889
  Серафима :?:
  Кој член е најголем љубител на животни?
   
 9. sara3

  sara3 Популарен член

  Се зачлени на:
  26 септември 2012
  Пораки:
  505
  Допаѓања:
  383
  tinka-mace :lol:
  Кој член на форумов е музичар ?
   
 10. Petunia-Queen

  Petunia-Queen Истакнат член

  Се зачлени на:
  11 мај 2013
  Пораки:
  212
  Допаѓања:
  314
  Anouk

  Кој е најсмешен? :)
   
 11. mil4ence

  mil4ence Истакнат член

  Се зачлени на:
  15 јуни 2012
  Пораки:
  265
  Допаѓања:
  173
  Abeja. :D
  Кој член ви се допаѓа најмногу по душа?
   
 12. doutzen

  doutzen Популарен член

  Се зачлени на:
  14 јуни 2013
  Пораки:
  531
  Допаѓања:
  158
  софијанока зошто мн сака животни и исто како мене
  поздав до неа :*
  кој е најголем обожавател на derek hough?
  може не го знаете и може ви е глупо прашањево ама мн ме интересира
  ако сакате ке го избришам мислењево
   
 13. Lella

  Lella a blasphemous bitch Член на тимот

  Се зачлени на:
  2 јануари 2013
  Пораки:
  4.705
  Допаѓања:
  25.385
  Пол:
  Женски
  Ти си, ајде.
  Кој сака најмногу да јаде? :)
   
 14. doutzen

  doutzen Популарен член

  Се зачлени на:
  14 јуни 2013
  Пораки:
  531
  Допаѓања:
  158
  за мене ја сум ама мислам дика има и друк поголем
   
 15. Azriel1

  Azriel1 Истакнат член

  Се зачлени на:
  15 октомври 2012
  Пораки:
  307
  Допаѓања:
  404
  Кого го сретнувате најчесто низ темите?
   
 16. didicool

  didicool Истакнат член

  Се зачлени на:
  17 април 2013
  Пораки:
  142
  Допаѓања:
  85
  mil4ence :)

  Кој ви е најиритантен?
   
 17. mil4ence

  mil4ence Истакнат член

  Се зачлени на:
  15 јуни 2012
  Пораки:
  265
  Допаѓања:
  173
  I am everywhere... Beware... :bandit:
  [​IMG]
  Иритантен... Незнам... Никој. Сите си се супер на свој начин. :)
  Кој член мислите да биде модератор на категоријава? :wasntme:
   
 18. Lella

  Lella a blasphemous bitch Член на тимот

  Се зачлени на:
  2 јануари 2013
  Пораки:
  4.705
  Допаѓања:
  25.385
  Пол:
  Женски
  Јас или Dala :lol:
  Која е најголема шопингхоличарка? :D
   
 19. Dog-lover

  Dog-lover Популарен член

  Се зачлени на:
  13 февруари 2013
  Пораки:
  1.508
  Допаѓања:
  3.736
  Пол:
  Женски
  anabel-a Rose96 :D
  Кој член е нај забавен според вас ? :D
   
 20. Moonstone.17

  Moonstone.17 Популарен член

  Се зачлени на:
  16 април 2013
  Пораки:
  591
  Допаѓања:
  1.861
  Пол:
  Женски
  Yipman2 :D
  Кој член е најголем обожавател на транс музиката? :)