Форумџика на годината 2021
 1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Кој член на форумов е...?

Дискусија во 'Форумски игри' започната од Lella, 19 јануари 2013.

 1. Someonespecial

  Someonespecial Free-minded aesthete

  Се зачлени на:
  17 ноември 2012
  Пораки:
  13.007
  Допаѓања:
  162.964
  Пол:
  Женски
  Sara123 колку што сум приметила... :wasntme:
  Кој член ти е најпријатен за читање? :)
   
 2. Sara123

  Sara123 Популарен член

  Се зачлени на:
  30 мај 2011
  Пораки:
  3.278
  Допаѓања:
  2.299
  Пол:
  Женски
  ^ Ти :)
  Кој член е најискрен ?
   
 3. Dog-lover

  Dog-lover Популарен член

  Се зачлени на:
  13 февруари 2013
  Пораки:
  1.510
  Допаѓања:
  3.743
  Пол:
  Женски
  Lilit :)
  Кој член е најактивен во форумџиски игри ?
   
 4. doutzen

  doutzen Популарен член

  Се зачлени на:
  14 јуни 2013
  Пораки:
  531
  Допаѓања:
  158
  ти,лела и милени4е
  кој член во форумов е најинтересен
   
 5. Petunia-Queen

  Petunia-Queen Истакнат член

  Се зачлени на:
  11 мај 2013
  Пораки:
  212
  Допаѓања:
  315
  Јипи, кој друг? :rofl:
  Кој член е најљубезен? :)
   
 6. vitomir

  vitomir Нов член

  Се зачлени на:
  4 ноември 2011
  Пораки:
  2.095
  Допаѓања:
  3.624
  Љубам
  Кој член е најшармантен? :geek:
   
 7. Papillon.Papi

  Papillon.Papi Популарен член

  Се зачлени на:
  5 октомври 2013
  Пораки:
  3.240
  Допаѓања:
  9.693
  Пол:
  Женски
  Dog-lover
  Кој член е арогантен според вас?
   
 8. Dream-Girl

  Dream-Girl ☀️ Член на тимот

  Се зачлени на:
  24 јуни 2013
  Пораки:
  15.418
  Допаѓања:
  151.102
  Пол:
  Женски
  Chocolate.me
  Кој член е најактвен според вас? :)
   
 9. Kaylie

  Kaylie Истакнат член

  Се зачлени на:
  11 октомври 2013
  Пораки:
  500
  Допаѓања:
  1.399
  Па Сноу беше, ама сега незнам каде е. :?:
  Фаворит во „модни критики’’ ?
   
 10. Lella

  Lella a blasphemous bitch Член на тимот

  Се зачлени на:
  2 јануари 2013
  Пораки:
  4.937
  Допаѓања:
  26.853
  Пол:
  Женски
  mil4ence
  Кој е членот за кој имате позитивно мислење?
   
 11. Dream-Girl

  Dream-Girl ☀️ Член на тимот

  Се зачлени на:
  24 јуни 2013
  Пораки:
  15.418
  Допаѓања:
  151.102
  Пол:
  Женски
  LittlePinky,Dog-lover,simonna.a,Flower27 има и други :)
  Кој е членот со кој некогаш сте се скарале?
   
 12. Lella

  Lella a blasphemous bitch Член на тимот

  Се зачлени на:
  2 јануари 2013
  Пораки:
  4.937
  Допаѓања:
  26.853
  Пол:
  Женски
  A-Fenty
  За кој член последно дознавте дека ќе е идна мама?
   
 13. Dream-Girl

  Dream-Girl ☀️ Член на тимот

  Се зачлени на:
  24 јуни 2013
  Пораки:
  15.418
  Допаѓања:
  151.102
  Пол:
  Женски
  Agrona
  Кој член има најкорисни мислења? :)
   
 14. QueenElena

  QueenElena Популарен член

  Се зачлени на:
  1 август 2013
  Пораки:
  1.212
  Допаѓања:
  1.288
  Трендафилка.
  Кој е најмлад член?
   
 15. Ketrin.Moon

  Ketrin.Moon Популарен член

  Се зачлени на:
  22 февруари 2013
  Пораки:
  770
  Допаѓања:
  7.173
  Пол:
  Женски
  Веројатно ти QueenElena јас 11 годишни не сретнав па еве ти . :)

  Чии мислења никогаш не избегнувате да ги читате?
  Или ,кој член секогаш го читате?
   
 16. QueenElena

  QueenElena Популарен член

  Се зачлени на:
  1 август 2013
  Пораки:
  1.212
  Допаѓања:
  1.288
  Yipman2, Marjan007, Trendafilka, Anonymous996, Hipster и тебе.
  Кој член е најсмешен?
   
 17. Primadonna

  Primadonna Популарен член

  Се зачлени на:
  6 август 2012
  Пораки:
  1.341
  Допаѓања:
  2.163
  Пол:
  Женски
  Yipman и ludoto :D

  Најактивен во „Форумски игри“?
   
 18. Someonespecial

  Someonespecial Free-minded aesthete

  Се зачлени на:
  17 ноември 2012
  Пораки:
  13.007
  Допаѓања:
  162.964
  Пол:
  Женски
  Лела, Лејтон, Papillon.Papi, Dоg-lover... нив највеќе ги среќавам по темиве :D
  Кој член е најфин?
   
 19. Papillon.Papi

  Papillon.Papi Популарен член

  Се зачлени на:
  5 октомври 2013
  Пораки:
  3.240
  Допаѓања:
  9.693
  Пол:
  Женски
  Ти Flower27 и се разбира Dream-girl и Barca-girl.
  Со кој член сте се запознале?
   
 20. Lella

  Lella a blasphemous bitch Член на тимот

  Се зачлени на:
  2 јануари 2013
  Пораки:
  4.937
  Допаѓања:
  26.853
  Пол:
  Женски
  Со никој специјално, ама се знам со nati44 и chocolate...girl
  Кое е нај...големото пријателство на форумот?