1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Коњски шампон - за убава и здрава коса

Дискусија во 'Коса' започната од ruzki748, 18 ноември 2012.

 1. ruzki748

  ruzki748 Истакнат член

  Се зачлени на:
  15 август 2012
  Пораки:
  60
  Допаѓања:
  6
  Дали некој има користено ваков шампон и кое е вашето искуство? Прочитав многу добри препораки за вакви шампони, што мислите вие?
   
 2. danniela5

  danniela5 Популарен член

  Се зачлени на:
  24 јуни 2011
  Пораки:
  1.308
  Допаѓања:
  880
  Пол:
  Женски
  А може шампонот да се најде по аптеките ? И по која цена ? Искрено скептик сум за ова, ама ако има некој со добри резултати нека пише.
   
 3. slavica999

  slavica999 Популарен член

  Се зачлени на:
  27 декември 2009
  Пораки:
  4.327
  Допаѓања:
  5.306
  На Eli23 му/ѝ се допаѓа ова.
 4. Veki4kaa

  Veki4kaa Популарен член

  Се зачлени на:
  10 јануари 2012
  Пораки:
  4.650
  Допаѓања:
  14.673
  Пол:
  Женски
  ја првпат слушам за коњскиов шампон :D
   
 5. bubuce

  bubuce Истакнат член

  Се зачлени на:
  24 октомври 2012
  Пораки:
  70
  Допаѓања:
  35
  Јас имам слушнато за овој шампон,знам дека се стимулира растот на косата.
   
  На AngIv му/ѝ се допаѓа ова.
 6. ruzki748

  ruzki748 Истакнат член

  Се зачлени на:
  15 август 2012
  Пораки:
  60
  Допаѓања:
  6
  http://manentail.com/

  Јас го најдов овој и чини 1200 ден, 1л, ми го препорачаа многу луѓе кои го користеле и биле презадоволни
   
 7. s.frosina

  s.frosina Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 јануари 2013
  Пораки:
  68
  Допаѓања:
  35
  Јас знам дека има 2 типа од овој шампон , руски и германски , но како што знам ги нема во македонија.И двата ги фалат поготово рускиот .Ако некој знае нешто за овој шампон дали го има во македонија и каде го има нека пише
   
 8. mimiiiii

  mimiiiii Популарен член

  Се зачлени на:
  30 јули 2012
  Пораки:
  2.828
  Допаѓања:
  11.143
  Пол:
  Женски
  Јас како што сватив , шапонот е наменет за коњи :D и во Русија се продавал во ветеринарни аптеки :rofl: Што знам чудно ми е , не би користела препарати наменети за животни ...Ако сум грешка нека ме поправи некој .
  А и нема ли некој тука да го користел? По коментари на интернет некои го фалат ,на некои им смрдел а некои велат дека почнала да и опаѓа косата кога се миеле ..
   
  На AnGeL4e009 му/ѝ се допаѓа ова.
 9. s.frosina

  s.frosina Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 јануари 2013
  Пораки:
  68
  Допаѓања:
  35
  мими , јас деновиве доста барам по нет за шампонов а како што дознав шампонот е клинички тестиран и погоден за употреба , тој што е за коњи е за нив , овој не е ист како тој за коњите.
  -Иначе рускиот како што знам е најдобар и многу го фалат само го нема во македонија, еве линк за него
  http://www.facebook.com/pages/Konjski-% ... ts&fref=ts
  - А да ви кажам сеа само што најдов дека германскиот го има во струмица и може да се нарача еве ви линк и од овој
  http://www.google.com/url?sa=t&rct=j&q= ... 4429,d.Yms
  -А за американскиот го имало во оваа фризерница и можело да се нарача
  http://www.facebook.com/pages/Frizersko ... ref=stream
  стаиле и коментар за шампонот еве

  Frizersko-kozmeticko Studio MINA · На 1.687 им се допаѓа ова.
  10 март 2012 во 00:11 ·
  Shamponot Mane'n tail pravi cuda!
  Ja pravi vashata kosa pogusta posjajna i istovremeno naglo go zapira opaganjeto na kosata i go zajaknuva korenot.Isto taka ovoj shampon go zabrzuva rastenjeto na kosata i dava zivost,sjaj i volumen.So redovna upotreba na ovoj shampon opaganjeto na kosata prestanuva za 4 do 6 nedeli,a potoa vashata kosa odnovo raste,pogusta,pozdrava i sekako pobrgu od voobicaeno.Veke po nekolku meseci koristenje ke zabelezite deka vashata kosa e celosno obnovena,zdrava i gusta kako konjska opashka.Zatoa nekoi i go narekoa konjski shampon.
  Moite klientki koi veke go koristat ovoj shampon se prezadovolni i sekako vooduseveni od rezultatot,a veruvajte rezultat ima.
  Shamponot doaga od Amerika i e klinicki testiran.
  Cenata na shamponot e za 1l 1200 den.Naracajte na tel:070/911-197
  Па ајде да си го нарачам и јас да видам што ефекти ке има кај мене ...позз од мене и ви посакувам на сите да ви помогне шампонот :* :hai: :hai:
   
 10. mimiiiii

  mimiiiii Популарен член

  Се зачлени на:
  30 јули 2012
  Пораки:
  2.828
  Допаѓања:
  11.143
  Пол:
  Женски
  Ќе почекаме да ни дадеш оценка за шамонот , косата ми е долга ама ми паѓаше едно време и бујноста ми е намалена :worried: Па многу ме интерсира дали ќе има ефект , со нетрпение очекувам оцена :D
   
 11. Martina1993

  Martina1993 Истакнат член

  Се зачлени на:
  16 ноември 2011
  Пораки:
  149
  Допаѓања:
  77
  imat efekt ovaj od amerika sakam da poracam ako neko imat probano neka pisit da prodam i jas da naracam
   
 12. Spidy

  Spidy Популарен член

  Се зачлени на:
  19 ноември 2009
  Пораки:
  3.521
  Допаѓања:
  9.501
  Пол:
  Женски
  Пред две години го користев овој шампон (не знам дали на истиот се мисли во темата)
  [​IMG]
  Го користев и шампонот и кондиционерот 3 месеца во Америка и бев презадоволна. На шишето пишува дека е наменето и за луѓе и за животни, и затоа другарките не сакаа да го користат, јас сама го потрошив целото шише. Косата ми е ретка и кршлива и паѓа како луда (среќа што не сум келава :lol:), и во периодот додека ги користев ми пагаше многу помалце. Кога се вратив дома полека се врати по старо. Во Скопје не сум го видела, ама ако знаете кај го има кажете ми, и ако го најдете топло го препорачувам на секого :)
   
  На Acka22 му/ѝ се допаѓа ова.
 13. K.Mari4ka

  K.Mari4ka Популарен член

  Се зачлени на:
  31 мај 2011
  Пораки:
  1.457
  Допаѓања:
  1.558
  Пол:
  Женски
  Јас го имам рускиот, вчера прв пат се измив глава и да ви кажам убаво мириса, го имам плавиот, само според тоа што го пишува како се раствора шампонот мене ми испадна многу течен. За некое време ќе пишам дали има резултати.

  [​IMG]
   
  На Acka22 му/ѝ се допаѓа ова.
 14. Majli.15

  Majli.15 Истакнат член

  Се зачлени на:
  22 јануари 2013
  Пораки:
  407
  Допаѓања:
  237
  Пол:
  Женски
  сум го користела овој шампон и премногу сум задоволна ... мојата коса сега е поцврста и по густа девојки ви го препорачувам и на вас пробајте и ке имате по убава и по здрава коса :)
   
  На Acka22 му/ѝ се допаѓа ова.
 15. s.frosina

  s.frosina Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 јануари 2013
  Пораки:
  68
  Допаѓања:
  35
  http://www.facebook.com/pages/Frizersko ... ts&fref=ts
  го има тука истиот американскиот што си го користела, нарачај си го ако сакаш мислам ако то помогнал.јас 1 месец го користам веќе и има резултати ми се намали паѓањето на косата , не ми престана скроз ама кога ја мијам косата не собирам купишта коса туку 5-6 влакна само , тоа ме натера да продолжам понатаму. иначе 1200 ден 1 литар е и вке 1месец го коритам само јас мислма дека ќе имам уште за 3 месеци .за мене се исплати бидејќи ја мијам косата 3-4 пати во неделата а ни четвртин од шампонот не сум потрошила.позз
   
  На Spidy му/ѝ се допаѓа ова.
 16. sagapo

  sagapo Активен член

  Се зачлени на:
  28 јуни 2013
  Пораки:
  11
  Допаѓања:
  2
  девојки а кај може да се купи шампонов освен од кај Мина ???
   
  На HollyWoodGirl му/ѝ се допаѓа ова.
 17. HollyWoodGirl

  HollyWoodGirl Истакнат член

  Се зачлени на:
  27 јануари 2013
  Пораки:
  665
  Допаѓања:
  314
  И јас го користев. Го порачав преку една девојка. Она патуваше во странство и и го порачав.
  Али едвај стигнав до него. И таму го нема во слободна продажба.
  И сега сакам пак да го користам.
  И како да го порачам од кај таа Мина? :^)
  Сигурни сте дека она ви го дава вистинскиот шампон?
  Вистинскиот шампон се вика: The Original Mane 'n Tail
  Има некој друг начин да го порачам и брзо да ми стигне!?! :^)
  Ве поздравувам. :*
   
 18. mime87

  mime87 Популарен член

  Се зачлени на:
  1 октомври 2010
  Пораки:
  3.956
  Допаѓања:
  6.935
  Пол:
  Женски
  Јас му пишав порака на тоа студиото мина денес сакав да го порацам шампонот но ми вратија дека неколку месеци веќе го нема на лагер и сега неможи да се порача :( има ли друг начин или од кај некој друг?најдов еден од СК на пазар 3 прави порачки но 1500 го дава
   
 19. Silver.E

  Silver.E Популарен член

  Се зачлени на:
  14 февруари 2013
  Пораки:
  2.226
  Допаѓања:
  5.258
  На страната моја гардероба го продаваат некои шампонов по 500 ден. И во тетово некоја фризерница за 800 ден. (Така ми пренесоа)
   
 20. mime87

  mime87 Популарен член

  Се зачлени на:
  1 октомври 2010
  Пораки:
  3.956
  Допаѓања:
  6.935
  Пол:
  Женски
  ок ама незнаеме кое е тоа студио за жал а за тој шампон од мојагардероба братучетками го имаше порачано нејзнам од кој дистрибутер и врска нема ни со растење ни со ништо косата цека со првут му се наполна и пола паковање така му седи значи шампон ист како во паковањето погоре таков бараме :$