1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Коњско опавче или пуштена коса?

Дискусија во 'Коса' започната од easyyyyy, 15 февруари 2011.

  1. easyyyyy

    easyyyyy Истакнат член

    Се зачлени на:
    16 јануари 2011
    Пораки:
    320
    Допаѓања:
    174
    многу девојки заради одсуството на самодоверба или некој таканаречен нивни комплекс,ретко се осудуваат на "коњското опавче",а некои други пак сметаат дека така изгледаат подобро :wasntme:
    _______________________________________________________________________

    колку често вие практикувате да ја носите косата фатена и како мислите дека изгледате подобро? :)
     
  2. ana-banana

    ana-banana Популарен член

    Се зачлени на:
    27 јануари 2011
    Пораки:
    1.277
    Допаѓања:
    751
    Пол:
    Женски
    Најчесто косата ја држам соберено, но понекогаш и пуштена знам да ја носам. Сепак зависи од пригодата :)
     
  3. dan1

    dan1 Истакнат член

    Се зачлени на:
    20 ноември 2010
    Пораки:
    112
    Допаѓања:
    32
    Летно време почесто собрана а зимно време стандард пуштена да ми топли :lol:
     
    На Boomgirl му/ѝ се допаѓа ова.
  4. white.kitten

    white.kitten Истакнат член

    Се зачлени на:
    27 јануари 2011
    Пораки:
    207
    Допаѓања:
    76
    За лето повеќето време ми е собрана, а во зима пуштена :rofl:
     
  5. starfish

    starfish Популарен член

    Се зачлени на:
    31 јануари 2010
    Пораки:
    4.833
    Допаѓања:
    10.128
    Пол:
    Женски
    Јас баш сакам коњско опавче!
    Кога косата е фатена во висок реп, значи повисоко од вообичаено, ми делува многу самоуверено и секси.

    Порано кога имав многу долга коса со прави шишки, постојано си носев опавче, некогаш повисоко, некогаш ниско, опуштено. Така најубава ми беше.
    Но, сега имам кратка коса, која е невозможно да се фати во реп. Така да, ја носам пуштена цело време, права или благо таласеста. А баш би сакала да можам да сменам понекогаш, и да фатам опавче.
     
    На BojanaLegija и mackica-1 им се допаѓа ова.
  6. marama

    marama Форумски идол

    Се зачлени на:
    20 април 2010
    Пораки:
    6.106
    Допаѓања:
    88.094
    Пол:
    Женски
    Речиси секогаш ми е врзана во опавче и тоа високо врзана. Понекогаш и пунџички си правам. Така се чувствувам поубаво.
    Кога сакам да изгледам романтично и секси ја оставам пуштена бидејќи ми е виткана.
     
  7. Anjichka

    Anjichka Истакнат член

    Се зачлени на:
    5 ноември 2010
    Пораки:
    122
    Допаѓања:
    76
    Преку ден скоро секогаш ми е врзана во опавче, понекогаш повисоко, понекогаш пониско. На излегување преферирам да сум со пуштена коса, исфенирана или испеглана.
     
  8. rossonerka

    rossonerka Популарен член

    Се зачлени на:
    13 април 2010
    Пораки:
    4.160
    Допаѓања:
    15.287
    Баш е секси цура со коса во високо опавче! Баш делува самоуверено!
    Јас ја носам некад пуштена, ако врне тогаш во опавче зашто косата ми е како буфче, така да многу практично е опавчето, ем не ти се гледа несреденоста на косата, ем знае со додатоци со интересна шнола, венче, така да изгледа модерно, a и растурено опавче е супер.

    [​IMG]

    [​IMG]
     
  9. Strumfeta93

    Strumfeta93 Популарен член

    Се зачлени на:
    24 октомври 2010
    Пораки:
    2.191
    Допаѓања:
    3.856
    ^Росонерке како на првата слика си ја носела ли косата? Одамна ја имам најдено сликата на гугл и ептен ми се допаѓа а и се чудам зошто вака не сум си ја до сега врзувала.
    Инаку ја носам врзана во реп само кога ми е мрсна а мене почесто ми е мрсна отколку посна :doh: затоа не ја сакам таква. Си имам набиено и рефлекс и кога ќе видам девојка со врзана коса ми асоцира на мрсна коса :(
     
  10. Shery

    Shery Популарен член

    Се зачлени на:
    15 декември 2010
    Пораки:
    1.981
    Допаѓања:
    4.832
    Пол:
    Женски
    Јас патам од тој комплекс и затоа во ептен РЕТКИ СЛУЧАИ можат да ме видат со врзана коса.
    А дома е друга приказна :D
     
  11. gami

    gami Истакнат член

    Се зачлени на:
    23 ноември 2010
    Пораки:
    628
    Допаѓања:
    125
    Јас постојано сум со пуштена коса, не памтам кога последен пат сум имала врзана во реп коса. Единствено во летно време може низ дома да ја приберам ако ми е жешко, но секое излегување од дома со пуштена :).
    Инаку ми се допаѓа и прибрана коса, а и убаво е за да се размени, сепак ај можеби ќе се одлучам некогаш. Некако не си се допаѓам многу така :$
     
  12. rossonerka

    rossonerka Популарен член

    Се зачлени на:
    13 април 2010
    Пораки:
    4.160
    Допаѓања:
    15.287
    Ma не сум нормална, ќе земам ќе ја направам така несредено опавче и само ќе се погледнам 10 пати во огледало и на крај ќе земам чешал и ќе се залижам. Се си мислам дека ќе речат оваа кога станала од спиење се исчешлала ли? :lol:
    Ама кога сум ја правела така се не ми излегувала убаво, а дома кога си седам случајно ќе ја разбушавам и во опавче и поубаво од сликава ми испаѓа. А кога сакам така да ми е, епа тогаш косата неќе! |( :D
     
    На Lady-PinkHeart му/ѝ се допаѓа ова.
  13. sesilija

    sesilija Популарен член

    Се зачлени на:
    12 јануари 2010
    Пораки:
    4.177
    Допаѓања:
    13.276
    Штрумфета, ме пресмеа, знаеш ли што е рефлекс, а што комплекс :D :D

    и се појавувало рефлекс бе :D :D , сори, ама ќе паднев
     
    На Lady-PinkHeart му/ѝ се допаѓа ова.
  14. ehrgeizig123

    ehrgeizig123 Истакнат член

    Се зачлени на:
    22 декември 2010
    Пораки:
    427
    Допаѓања:
    157
    Многу сакам коњско опавче високо врзано.Најчесто ја носам така кога ќе ми се замрси малце косата бидејќи тогаш најлесно ја собирам и изгледа многу убаво.
    Исто и пуштена ми се допаѓа особено кога ми е тазе фенирана...мх мх
     
  15. blueeparadise

    blueeparadise Популарен член

    Се зачлени на:
    22 октомври 2010
    Пораки:
    3.537
    Допаѓања:
    6.306

    ^ Хахахах, и мене ме насмеаа. :D :D А инаку јас реп кујзнае од кога не сум носела, можеби уште од четврто. Косата секогаш ми е пуштена, ама буквално секогаш. Некогаш сум си правела реп, повисоко или пониско, само да видам како ми стои ама неможам да трпам да носам, незнам зашто, ме стега некако. :D А убаво ми стои, ама зашто косата ми е степенаста, ми висат прамени од сите страни и неможам да ја гледам таква косата и секогаш си ја носам пуштена. :D
     
  16. Theodora

    Theodora Популарен член

    Се зачлени на:
    19 јануари 2011
    Пораки:
    1.505
    Допаѓања:
    5.575
    Секојдневно и за на работа и за по дома ја собирам косата во реп на различна висина,па и пунџички си правам.За вечерни излегувања ја пуштам,па поинтересно им доаѓа на блиските,за промена да ме видат со пуштена коса.
     
  17. KalaV

    KalaV Популарен член

    Се зачлени на:
    10 октомври 2010
    Пораки:
    600
    Допаѓања:
    301
    Никогаш во репче, воопшто не си го сакам одразот на лицето во огледало со фатена коса, така да ја носам секогаш пуштена , дури и дома :)
     
  18. glamour-lady

    glamour-lady Популарен член

    Се зачлени на:
    7 ноември 2010
    Пораки:
    572
    Допаѓања:
    775
    речиси секогаш пуштена.. ретко во репче бидејќи главата ме боли :( (само кога ми е мрсна косата а немам време за да ја мијам)..
     
  19. baguf4e

    baguf4e Популарен член

    Се зачлени на:
    17 мај 2010
    Пораки:
    3.074
    Допаѓања:
    6.692
    Пол:
    Женски
    Јас со фатена коса само по дома!!! Ептен сакам високи извртени пунџички,високо опавче,ниско опавче...Дома застанувам пред огледало и ја фаќам косата во пунџа,со рацете ги стегам ушите и прекрасно ми стои.Многу се нервирам што ми се клемпави и грди :@ Никогаш не сум носела опавче,зимава се охрабрив и два пати така ја износив ама сепак немам толку самодоверба,а сакам да изгледам убаво.Секогаш сум со пуштена коса,а многу сакам да ја фатам еден ден во високо опавче... :sweat: Се надевам еден ден ќе си го решам проблемот со ушите,сакам да се оперирам и ич не ми е страв,уште пари да најдам :)
     
  20. frutini

    frutini Истакнат член

    Се зачлени на:
    29 март 2010
    Пораки:
    294
    Допаѓања:
    252
    Јас па не знам зашто но од помала се имам научено се косата да ми биде собрана во реп :|
    И долго време неможев и да речам неможам да се одвикнам од тоа, и сега кога сум дома косата секогаш ми е во репче или пунџичка. Само да го пречекорам прагот од дома и барам ластик!!! Не знам но поудобно ми е така! А иначе се трудам скоро секој ден да ја носам косата пуштена , да ја заборавам таа проклета навика глупава!!! Мислам дека ми успева :D :) И си мислам со кој памет сум шетала со собрана коса нон стоп!? :| |(
    ххахаха :) :)
    И иначе и јас имам клемпави уши и за чудо тоа е единствениот комплекс кој го немам :$