1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Коњско опавче или пуштена коса?

Дискусија во 'Коса' започната од easyyyyy, 15 февруари 2011.

 1. easyyyyy

  easyyyyy Истакнат член

  Се зачлени на:
  16 јануари 2011
  Пораки:
  320
  Допаѓања:
  174
  многу девојки заради одсуството на самодоверба или некој таканаречен нивни комплекс,ретко се осудуваат на "коњското опавче",а некои други пак сметаат дека така изгледаат подобро :wasntme:
  _______________________________________________________________________

  колку често вие практикувате да ја носите косата фатена и како мислите дека изгледате подобро? :)
   
 2. ana-banana

  ana-banana Популарен член

  Се зачлени на:
  27 јануари 2011
  Пораки:
  1.277
  Допаѓања:
  751
  Пол:
  Женски
  Најчесто косата ја држам соберено, но понекогаш и пуштена знам да ја носам. Сепак зависи од пригодата :)
   
 3. dan1

  dan1 Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 ноември 2010
  Пораки:
  112
  Допаѓања:
  32
  Летно време почесто собрана а зимно време стандард пуштена да ми топли :lol:
   
  На Boomgirl му/ѝ се допаѓа ова.
 4. white.kitten

  white.kitten Истакнат член

  Се зачлени на:
  27 јануари 2011
  Пораки:
  207
  Допаѓања:
  76
  За лето повеќето време ми е собрана, а во зима пуштена :rofl:
   
 5. starfish

  starfish Популарен член

  Се зачлени на:
  31 јануари 2010
  Пораки:
  4.833
  Допаѓања:
  10.128
  Пол:
  Женски
  Јас баш сакам коњско опавче!
  Кога косата е фатена во висок реп, значи повисоко од вообичаено, ми делува многу самоуверено и секси.

  Порано кога имав многу долга коса со прави шишки, постојано си носев опавче, некогаш повисоко, некогаш ниско, опуштено. Така најубава ми беше.
  Но, сега имам кратка коса, која е невозможно да се фати во реп. Така да, ја носам пуштена цело време, права или благо таласеста. А баш би сакала да можам да сменам понекогаш, и да фатам опавче.
   
  На BojanaLegija и mackica-1 им се допаѓа ова.
 6. marama

  marama Форумски идол

  Се зачлени на:
  20 април 2010
  Пораки:
  6.021
  Допаѓања:
  86.681
  Пол:
  Женски
  Речиси секогаш ми е врзана во опавче и тоа високо врзана. Понекогаш и пунџички си правам. Така се чувствувам поубаво.
  Кога сакам да изгледам романтично и секси ја оставам пуштена бидејќи ми е виткана.
   
 7. Anjichka

  Anjichka Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 ноември 2010
  Пораки:
  122
  Допаѓања:
  76
  Преку ден скоро секогаш ми е врзана во опавче, понекогаш повисоко, понекогаш пониско. На излегување преферирам да сум со пуштена коса, исфенирана или испеглана.
   
 8. rossonerka

  rossonerka Популарен член

  Се зачлени на:
  13 април 2010
  Пораки:
  4.160
  Допаѓања:
  15.286
  Баш е секси цура со коса во високо опавче! Баш делува самоуверено!
  Јас ја носам некад пуштена, ако врне тогаш во опавче зашто косата ми е како буфче, така да многу практично е опавчето, ем не ти се гледа несреденоста на косата, ем знае со додатоци со интересна шнола, венче, така да изгледа модерно, a и растурено опавче е супер.

  [​IMG]

  [​IMG]
   
 9. Strumfeta93

  Strumfeta93 Популарен член

  Се зачлени на:
  24 октомври 2010
  Пораки:
  2.191
  Допаѓања:
  3.856
  ^Росонерке како на првата слика си ја носела ли косата? Одамна ја имам најдено сликата на гугл и ептен ми се допаѓа а и се чудам зошто вака не сум си ја до сега врзувала.
  Инаку ја носам врзана во реп само кога ми е мрсна а мене почесто ми е мрсна отколку посна :doh: затоа не ја сакам таква. Си имам набиено и рефлекс и кога ќе видам девојка со врзана коса ми асоцира на мрсна коса :(
   
 10. Shery

  Shery Популарен член

  Се зачлени на:
  15 декември 2010
  Пораки:
  1.949
  Допаѓања:
  4.757
  Пол:
  Женски
  Јас патам од тој комплекс и затоа во ептен РЕТКИ СЛУЧАИ можат да ме видат со врзана коса.
  А дома е друга приказна :D
   
 11. gami

  gami Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 ноември 2010
  Пораки:
  628
  Допаѓања:
  125
  Јас постојано сум со пуштена коса, не памтам кога последен пат сум имала врзана во реп коса. Единствено во летно време може низ дома да ја приберам ако ми е жешко, но секое излегување од дома со пуштена :).
  Инаку ми се допаѓа и прибрана коса, а и убаво е за да се размени, сепак ај можеби ќе се одлучам некогаш. Некако не си се допаѓам многу така :$
   
 12. rossonerka

  rossonerka Популарен член

  Се зачлени на:
  13 април 2010
  Пораки:
  4.160
  Допаѓања:
  15.286
  Ma не сум нормална, ќе земам ќе ја направам така несредено опавче и само ќе се погледнам 10 пати во огледало и на крај ќе земам чешал и ќе се залижам. Се си мислам дека ќе речат оваа кога станала од спиење се исчешлала ли? :lol:
  Ама кога сум ја правела така се не ми излегувала убаво, а дома кога си седам случајно ќе ја разбушавам и во опавче и поубаво од сликава ми испаѓа. А кога сакам така да ми е, епа тогаш косата неќе! |( :D
   
  На Lady-PinkHeart му/ѝ се допаѓа ова.
 13. sesilija

  sesilija Популарен член

  Се зачлени на:
  12 јануари 2010
  Пораки:
  4.177
  Допаѓања:
  13.276
  Штрумфета, ме пресмеа, знаеш ли што е рефлекс, а што комплекс :D :D

  и се појавувало рефлекс бе :D :D , сори, ама ќе паднев
   
  На Lady-PinkHeart му/ѝ се допаѓа ова.
 14. ehrgeizig123

  ehrgeizig123 Истакнат член

  Се зачлени на:
  22 декември 2010
  Пораки:
  427
  Допаѓања:
  157
  Многу сакам коњско опавче високо врзано.Најчесто ја носам така кога ќе ми се замрси малце косата бидејќи тогаш најлесно ја собирам и изгледа многу убаво.
  Исто и пуштена ми се допаѓа особено кога ми е тазе фенирана...мх мх
   
 15. blueeparadise

  blueeparadise Популарен член

  Се зачлени на:
  22 октомври 2010
  Пораки:
  3.399
  Допаѓања:
  5.990

  ^ Хахахах, и мене ме насмеаа. :D :D А инаку јас реп кујзнае од кога не сум носела, можеби уште од четврто. Косата секогаш ми е пуштена, ама буквално секогаш. Некогаш сум си правела реп, повисоко или пониско, само да видам како ми стои ама неможам да трпам да носам, незнам зашто, ме стега некако. :D А убаво ми стои, ама зашто косата ми е степенаста, ми висат прамени од сите страни и неможам да ја гледам таква косата и секогаш си ја носам пуштена. :D
   
 16. Theodora

  Theodora Популарен член

  Се зачлени на:
  19 јануари 2011
  Пораки:
  1.505
  Допаѓања:
  5.575
  Секојдневно и за на работа и за по дома ја собирам косата во реп на различна висина,па и пунџички си правам.За вечерни излегувања ја пуштам,па поинтересно им доаѓа на блиските,за промена да ме видат со пуштена коса.
   
 17. KalaV

  KalaV Популарен член

  Се зачлени на:
  10 октомври 2010
  Пораки:
  600
  Допаѓања:
  301
  Никогаш во репче, воопшто не си го сакам одразот на лицето во огледало со фатена коса, така да ја носам секогаш пуштена , дури и дома :)
   
 18. glamour-lady

  glamour-lady Популарен член

  Се зачлени на:
  7 ноември 2010
  Пораки:
  572
  Допаѓања:
  775
  речиси секогаш пуштена.. ретко во репче бидејќи главата ме боли :( (само кога ми е мрсна косата а немам време за да ја мијам)..
   
 19. baguf4e

  baguf4e Популарен член

  Се зачлени на:
  17 мај 2010
  Пораки:
  3.041
  Допаѓања:
  6.463
  Пол:
  Женски
  Јас со фатена коса само по дома!!! Ептен сакам високи извртени пунџички,високо опавче,ниско опавче...Дома застанувам пред огледало и ја фаќам косата во пунџа,со рацете ги стегам ушите и прекрасно ми стои.Многу се нервирам што ми се клемпави и грди :@ Никогаш не сум носела опавче,зимава се охрабрив и два пати така ја износив ама сепак немам толку самодоверба,а сакам да изгледам убаво.Секогаш сум со пуштена коса,а многу сакам да ја фатам еден ден во високо опавче... :sweat: Се надевам еден ден ќе си го решам проблемот со ушите,сакам да се оперирам и ич не ми е страв,уште пари да најдам :)
   
 20. frutini

  frutini Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 март 2010
  Пораки:
  294
  Допаѓања:
  252
  Јас па не знам зашто но од помала се имам научено се косата да ми биде собрана во реп :|
  И долго време неможев и да речам неможам да се одвикнам од тоа, и сега кога сум дома косата секогаш ми е во репче или пунџичка. Само да го пречекорам прагот од дома и барам ластик!!! Не знам но поудобно ми е така! А иначе се трудам скоро секој ден да ја носам косата пуштена , да ја заборавам таа проклета навика глупава!!! Мислам дека ми успева :D :) И си мислам со кој памет сум шетала со собрана коса нон стоп!? :| |(
  ххахаха :) :)
  И иначе и јас имам клемпави уши и за чудо тоа е единствениот комплекс кој го немам :$