1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Коњско опавче или пуштена коса?

Дискусија во 'Коса' започната од easyyyyy, 15 февруари 2011.

  1. Little-one

    Little-one Истакнат член

    Се зачлени на:
    12 јули 2010
    Пораки:
    204
    Допаѓања:
    79
    Секогаш ми е пуштена, во опавче само за на спорт
     
  2. mina

    mina Популарен член

    Се зачлени на:
    22 ноември 2009
    Пораки:
    1.260
    Допаѓања:
    637
    Претежно ја носам косата пуштена :emo: ... или со венче или со шнолче напред но сепак ќе е пуштена! Не дека имам набиено некаков комплекс дека не ми стои коњско опавче туку едноставно кога ми е во реп ме боли главата :$ ! имам густа и тешка коса па кога ќе ја собрам во опавче по кратко време осеќам болка! Затоа одбегнувам да ја носам собрано косата иако понекогаш изненадувам со некоја бушавка пунџичка (најчесто во лето ама и тоа е ептеен ретко)
     
  3. Lady-PinkHeart

    Lady-PinkHeart Истакнат член

    Се зачлени на:
    26 јули 2010
    Пораки:
    295
    Допаѓања:
    135
    Обично ја носам пуштена, но ми се случува и да ја соберам во коњско опавче... Обично во лето ми е најчесто собрана косата бидејќи ми е долга и ми смета...
    Многу добро ми изгледа кога опавчето е високо фатено...делува некако секси... :)
     
  4. Tenkai

    Tenkai Популарен член

    Се зачлени на:
    9 јули 2010
    Пораки:
    2.316
    Допаѓања:
    1.904
    Повеќе ми се допаѓа како ми стои пуштена коса, отколку фатена. Но немам секогаш време и живци за да ја пеглам косата, така што многу често ја носам фатена и тоа како пунџа ја правам. :)
     
  5. savana

    savana Популарен член

    Се зачлени на:
    18 август 2010
    Пораки:
    1.770
    Допаѓања:
    9.567
    Пол:
    Женски
    Во последно врене повеќе ја носам пуштена. Косата ми е долга и кога ќе ја испеглам многу ми е убава :) Но бидејќи имам мало лице ме личи и фатена. Така да зависи и од расположението, некогаш ја носам фатена некогаш пуштена ;)
     
  6. Doozy

    Doozy Форумски идол

    Се зачлени на:
    22 април 2010
    Пораки:
    4.711
    Допаѓања:
    59.971
    врзана за по дома и кога е ептен топло во лето,... а пуштена остатокот од времето.... порано, кога бев помала цело време ја носев врзана и сега ми е како некоја траума од детството да ја носам врзана :tmi: можете да ме видите со врзана коса само кога надвор е 40+ :D
     
  7. bonb

    bonb Истакнат член

    Се зачлени на:
    7 февруари 2011
    Пораки:
    66
    Допаѓања:
    5
    преферирам повеќе фатена коса во реп , имам долга коца густа сите ми велат леле колку ти е убава косата пуштија ама не можам ме нервираа а многу си ја сакам хехех ја пуштам кога имам некој состанок на работа или на некоја прослава ноо обавезно фенирана на фризер таква ми е ама ептен убава ...
     
  8. Alek13

    Alek13 Истакнат член

    Се зачлени на:
    14 февруари 2011
    Пораки:
    53
    Допаѓања:
    11
    Кратко фризурче како на машко со гелче :)
     
  9. Lady-PinkHeart

    Lady-PinkHeart Истакнат член

    Се зачлени на:
    26 јули 2010
    Пораки:
    295
    Допаѓања:
    135
    Се извинувам, но нели е темата коњско опавче или пуштена коса? Како повеќе преферираш, односно како изгледаш подобро според тебе? :emo:
     
  10. OrdinaryGirl

    OrdinaryGirl Истакнат член

    Се зачлени на:
    4 февруари 2010
    Пораки:
    1.453
    Допаѓања:
    497
    Ја носам и вака и така, ама почесто врзана со шишките пуштени напред. Викаат дека имам убави уши со правилна форма ( :$ ) па нема потреба да ги кријам. А и мразам кога ми се мафта косата лево десно.
     
  11. unforgiven

    unforgiven Истакнат член

    Се зачлени на:
    12 февруари 2011
    Пораки:
    125
    Допаѓања:
    10
    Пол:
    Женски
    Па во последно повеќе ја носам во коњнско опавче ми се свиѓа така а и дека сеа малце косата ми е подолга од она што вообичаено ја носам ме нервира пуштена :)
     
  12. Strumfeta93

    Strumfeta93 Популарен член

    Се зачлени на:
    24 октомври 2010
    Пораки:
    2.191
    Допаѓања:
    3.856
    Вртев сучев и вака нешто ми испадна :)

    Мислам за овој начин
    [​IMG]
     

    Прикачени фајлови:

    • Picture 061.jpg
      Picture 061.jpg
      Големина на фајлот:
      36,2 KB
      Прегледи:
      359
    На rossonerka, Hipica и Primavera им се допаѓа ова.
  13. Primavera

    Primavera Популарен член

    Се зачлени на:
    19 февруари 2011
    Пораки:
    405
    Допаѓања:
    1.517
    Почесто пуштена :)
     
  14. itgirl

    itgirl Истакнат член

    Се зачлени на:
    30 јануари 2011
    Пораки:
    220
    Допаѓања:
    68
    Пуштена. Мислам дека коњско опавче не ми личи. |( |( И точка. Но сега кога ќе почнат жештините, сепак коњското опавче не ми бега.
     
  15. Zoza

    Zoza Истакнат член

    Се зачлени на:
    23 февруари 2011
    Пораки:
    792
    Допаѓања:
    297
    почесто пуштена
     
  16. Sephora

    Sephora Популарен член

    Се зачлени на:
    5 декември 2010
    Пораки:
    2.690
    Допаѓања:
    4.481
    Повеќе сакам кога ми е пуштена, и за излегување ми е најчесто таква. Но за школо, бидејќи сабајле ме мрзи да се тинтрам, најчесто пунџичка носам. :)
     
  17. fierce

    fierce Популарен член

    Се зачлени на:
    6 декември 2010
    Пораки:
    239
    Допаѓања:
    179
    Кога сум дома најчесто ми е собрана во репче или пунџа, ама затоа пак кога сум надвор некаде скоро секогаш ми е пуштена, не знам некако не се чувствувам сигурна со собрана коса иако многумина ми имаат кажано дека убаво ми стои така. :$ :lol:
     
  18. irena.nenamk

    irena.nenamk Истакнат член

    Се зачлени на:
    20 декември 2009
    Пораки:
    2
    Допаѓања:
    0
    Претежно сум со врзана коса со коњско опавче, така се чувствувам посамоуверена. :)
     
  19. ANELIJA

    ANELIJA Истакнат член

    Се зачлени на:
    27 април 2010
    Пораки:
    229
    Допаѓања:
    154
    Речиси секогаш ми е во пунѓичка.Еднаш највеќе до 2 пати во месецот ке ја пуштам т.е ја пеглам,Но не ја поднесувам кога ми е пуштена едвај ке издржам цел ден.Дали сум се навикнала на вржана нон стоп,не знам......
     
  20. kristii

    kristii Популарен член

    Се зачлени на:
    10 април 2010
    Пораки:
    1.650
    Допаѓања:
    1.706
    И двете.зависи како ке ми стои на облеката и од расположение ама косата ја носам секако