1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Коњско опавче или пуштена коса?

Дискусија во 'Коса' започната од easyyyyy, 15 февруари 2011.

  1. kelly.r

    kelly.r Популарен член

    Се зачлени на:
    29 јануари 2011
    Пораки:
    604
    Допаѓања:
    318
    Најчесто ја носам во репче.Нема голема филозофија во тоа најлесно е :D
     
  2. FuffyToooU

    FuffyToooU Истакнат член

    Се зачлени на:
    7 март 2011
    Пораки:
    90
    Допаѓања:
    119
    Ноормално.. и јас и двете.. и зависи од тоа дали сум решила да ја испеглам косата или да не ја горам толку често.. но некогаш знае побрзо да ми се измрси (зависи од времето) па да ја фатам :)
     
  3. ciribiribela

    ciribiribela Популарен член

    Се зачлени на:
    12 август 2010
    Пораки:
    1.272
    Допаѓања:
    651
    Пол:
    Женски
    Најчесто коњско опавче, пуштена само во некои прилики кога треба да одам некаде, па се пеглам :)
     
  4. Izaabella

    Izaabella Популарен член

    Се зачлени на:
    13 декември 2010
    Пораки:
    1.303
    Допаѓања:
    7.301
    Пол:
    Женски
    Пуштена, освен во оние случаеви кога немам време за да ја измијам. Тогаш практикувам коњско опавче, или пак пунџичка, зависи од косата дали претходно сум ја извиткала или испеглала.
    Сепак, ако претходно ми е испеглана, практикувам повеќе коњско опавче, ми изгледа многу посредено, а кога ми е извиткана практикувам баш онакво балеринско пунџиче, го обожавам. :)
    Како и да е, во 80% од случаевите носам пуштена коса, со патец на средина, преубаво стои. :angel:
     
  5. A-j-a

    A-j-a Популарен член

    Се зачлени на:
    12 април 2011
    Пораки:
    1.793
    Допаѓања:
    2.023
    и двете ама бидејки јас имам виткана коса па така почесто ја носам пуштена сметам дека на права коса поубаво и стои коњско опавче.
     
  6. Elennaa

    Elennaa Популарен член

    Се зачлени на:
    22 февруари 2011
    Пораки:
    4.161
    Допаѓања:
    14.171
    Пол:
    Женски
    Најчесто ми е вака: Само без шишки, со штипка од позади..
    [​IMG]
    Скоро никогаш немам опавче, само вака: Ќе ја испреплетам од позади, со два стегачи..
    [​IMG]
    И секогаш гледам да не ми биде у раздељак те љубим:
    [​IMG]
    Кога ја пеглам ваква ми е: Само подолга и мноогу по густа, и баш со вакви 2 шнолички.
    [​IMG]
     
  7. Feminkaa

    Feminkaa Истакнат член

    Се зачлени на:
    20 март 2011
    Пораки:
    312
    Допаѓања:
    62
    Коњското опавче најубаво стои на права коса. Имам виткана коса, па почесто ја носам пуштена
     
  8. crazyinlove19

    crazyinlove19 Популарен член

    Се зачлени на:
    20 март 2011
    Пораки:
    3.753
    Допаѓања:
    3.729
    Кога сум дома најчесто ја носам во репче или пунџичка а кога излегувам пуштена. :)
     
  9. swetty

    swetty Истакнат член

    Се зачлени на:
    5 јануари 2011
    Пораки:
    170
    Допаѓања:
    25
    Коњско опавче во почести ситуации а за други пригоди пуштена...т.е пегланаа или тостирана :D :D
     
  10. Ragazzina

    Ragazzina Истакнат член

    Се зачлени на:
    16 јули 2010
    Пораки:
    117
    Допаѓања:
    56
    Јас косата ја мијам на 3 дена. Кога ми е убава и не мрсна ја носам пуштена. Третиот ден кога малце ќе ми се замрси ја врзувам во репче (коњско опавче) и ставам црна трака, зашто ушите многу си ги мразам. Најчесто ми е високо врзана и пуштено репчето да виси, а понекогаш и пунџа си правам, така со некои разлетани праменчиња интересно делува. Во последно време почнав и без трака да ја носам за до кај другарка на кафе, ама сепак имам комплекс и си мислам ко секој да приметува дека едното уво ми е поклемпаво од другото. :worried:
    Инаку поубаво ми е кога ми е пуштена, затоа што ме стега многу репот и глава ме боли од него.
    По дома пуштена ја носам, без разлика дали ми е мрсна. :)
     
  11. FBI

    FBI Популарен член

    Се зачлени на:
    1 јули 2010
    Пораки:
    1.513
    Допаѓања:
    5.299
    Мечтаам по опавче, но сега за сега немам услови за истото. На мојата глава гордо стои боб фризура која секогаш е пуштена (добро, скоро секогаш). По дома знам да ја врзам во некое смешно репче.
    Во последно време хит ми е да ја виткам косата :)
     
  12. The-Queen

    The-Queen Популарен член

    Се зачлени на:
    10 јули 2010
    Пораки:
    2.139
    Допаѓања:
    2.424
    Сега летово ќе биде најчесто опавче :D А иначе кога не ми е мрсна ја носам пуштена.
     
  13. Plavusa.17

    Plavusa.17 Популарен член

    Се зачлени на:
    20 март 2011
    Пораки:
    4.133
    Допаѓања:
    6.033
    Пуштена, и сметам дека повеќето девојки се поубави со пуштена коса, дури и убаво да им стои собрана. 8) Коњско репче само колку за промена :)
     
    На Queen-Nefertiti му/ѝ се допаѓа ова.
  14. cigarce

    cigarce Популарен член

    Се зачлени на:
    5 мај 2011
    Пораки:
    1.401
    Допаѓања:
    3.931
    Пол:
    Женски
    и така и така зависи како сум расположена од прилика и зависи дали ми е мрсна косата или не :D :D :D
     
  15. wings

    wings Популарен член

    Се зачлени на:
    11 април 2011
    Пораки:
    1.201
    Допаѓања:
    2.887
    Само првиот ден кога ќе ја измијам ја носам пуштена,после тоа се во репче.Имам многу долга коса па малку ме нервира кога е пуштена зашто ми влага во врат,под мишки,ми закачува на копчиња од блузи и т.н. А да ја скратам драстично-никако! :lol: Така собрана во висок реп многу ми се допаѓа,ми го издолжува лицето,малце го затега и убаво средено ми делува ;)
     
  16. Rock-a-Fella

    Rock-a-Fella Популарен член

    Се зачлени на:
    12 февруари 2011
    Пораки:
    1.392
    Допаѓања:
    1.384
    Опавче, ако претходниот ден сум ја исправила косата, сметам дека така изгледа поубаво.
    А и мора малку поопуштена да е, да не се нагласуваат ушите. -.-
     
  17. creshicka

    creshicka Популарен член

    Се зачлени на:
    30 март 2011
    Пораки:
    2.152
    Допаѓања:
    5.708
    Пол:
    Женски
    Пуштена. :emo: Опавче само по дома или кога ми е мн мрсна. |(
     
  18. Seznajka2

    Seznajka2 Истакнат член

    Се зачлени на:
    28 мај 2011
    Пораки:
    590
    Допаѓања:
    119
    Косата постојано ја носам соберена(но на повеќе начини) моментално сега и летото во тренд ќе ми биде пунџата...кањското опавче сако кога немам време.. :o: набрзина...а пуштена не сум навикната и саклет ме фаќа(топло ми е :rofl: :rofl: :rofl: )
     
  19. martinuska

    martinuska Популарен член

    Се зачлени на:
    1 јули 2010
    Пораки:
    3.095
    Допаѓања:
    3.747
    Почесто ја носам собрана во репче посебно кога е влажно зошто ке ми се прекрши косата од влагата, а кога ја носам пуштена обавезно ја пеглам зошто некако бушава ми е и не си ја сакам таква :lol:
     
  20. Queen-Nefertiti

    Queen-Nefertiti Истакнат член

    Се зачлени на:
    1 јули 2011
    Пораки:
    152
    Допаѓања:
    46
    Кога излегувам ја носам секогаш пуштена,а за по дома опавче :lol: