1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Коњско опавче или пуштена коса?

Дискусија во 'Коса' започната од easyyyyy, 15 февруари 2011.

  1. Marcey

    Marcey Популарен член

    Се зачлени на:
    27 јуни 2011
    Пораки:
    288
    Допаѓања:
    944
    Зависи понекогаш ја носам пуштена понекогаш во репче, по дома ја носам фатена бидејќи ми е долга и ми држи топло, за на излегување ја носам повеќе пуштена но понекогаш знам и во репче или пунџа да ја соберам :)
     
  2. Beauty161

    Beauty161 Истакнат член

    Се зачлени на:
    20 септември 2010
    Пораки:
    316
    Допаѓања:
    134
    Пол:
    Женски
    Пуштена дефинитивно :)
     
  3. lolyta777

    lolyta777 Популарен член

    Се зачлени на:
    12 јануари 2011
    Пораки:
    2.337
    Допаѓања:
    6.899
    Пол:
    Женски
    Почесто ја носам врзана косата, ниско или високо репче, со штипка, плетенка, било како само да ми е собрана. :!:
    Многу ретко ми е пуштена, кога тазе ќе се зафенирам само тогаш, утредента пак собрана.
    Некако се нерверирам ако секое праменче си тера своја политика, па затоа ако немам време да ја средувам со четка и фен, репчето е најдобра, најбрза и непроверена опција. :)
    Инаку сметам дека добро изгледам и со врзана коса, знам да си се закитам и со венче или некоја шноличка, штипчкичка, машничка и пак да сум си тип топ.
     
  4. belieber

    belieber Популарен член

    Се зачлени на:
    24 септември 2010
    Пораки:
    1.082
    Допаѓања:
    642
    Дома цело време ми е фатена, а за искачање пуштена :lol:
     
  5. verica94

    verica94 Истакнат член

    Се зачлени на:
    22 јули 2011
    Пораки:
    298
    Допаѓања:
    28
    Пол:
    Женски
    zavisi od oblekata :)
     
  6. duffi

    duffi Форумски идол

    Се зачлени на:
    14 април 2011
    Пораки:
    12.495
    Допаѓања:
    144.177
    Ја носам и пуштена и во опавче. Зависи кога- како, каде одам, што сум облечена.
    Кога ми беше подолга можев повеќе да експериментирам, а сега само стандардно опавче на средината не многу високо.Бидејќи имам мало , ситно лице , добро ми стои, ми го открива. :angel:

     

    Прикачени фајлови:

  7. slatkichKa123

    slatkichKa123 Истакнат член

    Се зачлени на:
    6 март 2011
    Пораки:
    598
    Допаѓања:
    341
    Па пуштена ја носам најчесно, ама некогаш за поформален изглед подигам елегантно опавче, слично како на сликата над мене :)
     
  8. Lepaaa

    Lepaaa Популарен член

    Се зачлени на:
    5 февруари 2011
    Пораки:
    2.069
    Допаѓања:
    8.097
    Пол:
    Женски
    Зависи.
    Ако ми е мака да се пеглам, ќе си ја заврзам во опавче, малце ќе го навиткам и толку.
    Кога имам повеќе време и нерви, тогаш ја пеглам! :!:

    Ова многу ми се допаѓа, ама немам такво фигаро да го навиткам вака опавчето! :rofl:
     

    Прикачени фајлови:

    • 8.jpg
      8.jpg
      Големина на фајлот:
      16,7 KB
      Прегледи:
      140
  9. simoncelicius

    simoncelicius Популарен член

    Се зачлени на:
    29 јануари 2011
    Пораки:
    3.523
    Допаѓања:
    7.727
    Пол:
    Женски
    секогаш ми е пуштена косата, ептен ретко кога сум дома кога ми е жешко ја собирам ама незз ич не сакам врзана коса
     
  10. MarchelineAmaru

    MarchelineAmaru Популарен член

    Се зачлени на:
    7 јули 2010
    Пораки:
    2.255
    Допаѓања:
    1.343
    99% од времето ја носам пуштена ,а тој 1 % отпаѓа на вежбање ,така да ,и за дома и за надвор - пуштена ми е поубава ,поженствено се чувствувам :*
     
  11. Look

    Look Истакнат член

    Се зачлени на:
    25 јуни 2011
    Пораки:
    1.034
    Допаѓања:
    884
    Па 50-50

    Некогаш ја носам пуштена,некогаш врзана.Во летниов период повеќе врзана поради жештиниве,но ако ми е врзана или високо како пунџа или високо репче.Никако не ми стои ниско врзана :shake: и никогаш не ја врзувам така.

    Општо,и кај други кога ќе видам ниско врзано репче воопшто не ми се допаѓа :shake:
     
  12. BeYourself

    BeYourself Популарен член

    Се зачлени на:
    12 септември 2010
    Пораки:
    1.485
    Допаѓања:
    2.948
    Хм.
    Колку сум со пуштена, толку сум со собрана коса. :lol: Иначе, зимата сум со пуштена коса, а кога станува потопло почнуваат коњските опавчиња на мојата коса. Ама, сега ретко сум со коњско опавче. Дури никогаш. Секогаш сум во пунџичка, оти ако ми е во коњско опавче не ми се допаѓа. Косата ми има брановидна форма, ама кога ќе ја соберам во реп, репот е тоолку голем што воопшто не ми се допаѓа. :$
    А, не ја пеглам речиси никогаш за да си ја зберам така комотно. А и немам квалитетна пегла. :lol:
    Затоа, ќе си причекам косата да ми се исправи па да си ја врзувам во реп. Жал ми е што ќе ми се исправи, ама се тешам дека нема да имам толкав реп. :lol: Еех, кога се гледам на сликите од пред 2-3 години какви локни имам, сега ми е само брановидна.
     
  13. MilanoGirl

    MilanoGirl Истакнат член

    Се зачлени на:
    23 јуни 2011
    Пораки:
    417
    Допаѓања:
    152
    Ја носам и фатена, меѓутоа повеќе практикувам пуштена коса :)
     
  14. Gioia

    Gioia Популарен член

    Се зачлени на:
    7 јули 2011
    Пораки:
    626
    Допаѓања:
    598
    Имам среќа што убаво ми стои крената така да често ја носам така особено на лето кога е топло!
     
  15. TeddyS

    TeddyS Истакнат член

    Се зачлени на:
    10 мај 2011
    Пораки:
    235
    Допаѓања:
    121
    Најубаво си се чуствувам со пуштена коса :)

    Во коњско опавче ретко ја носам :)
     
  16. pupi.girl

    pupi.girl Популарен член

    Се зачлени на:
    21 јули 2011
    Пораки:
    4.464
    Допаѓања:
    7.831
    Пол:
    Женски
    На училиште не можам да ја носам пуштена зошто работам со хемикалии и не е дозволено, немам никакви комплекси, но кога одам на кафе или забави си ја носам пуштена :) знаете како велат адут на жената е косата :D
     
  17. danniela5

    danniela5 Популарен член

    Се зачлени на:
    24 јуни 2011
    Пораки:
    1.308
    Допаѓања:
    881
    Пол:
    Женски
    Најчесто коњско опавче ( на школо, в чаршија, кај другсрки, в комшии), после плетенка ( некогаш за в чаршија или на некој празник кога ќе одиме в црква, за имендени, слави) и пуштена ( за на свадба и ретко некогаш дома) :D
     
  18. PetiteCherry

    PetiteCherry Истакнат член

    Се зачлени на:
    22 јули 2011
    Пораки:
    103
    Допаѓања:
    35
    Избегнувам пуштена коса зошто ја кубам, па затоа најчесто ми е во коњско опавче или во висока пунџа, во последно време обожавам плетенки :) За дома косата си ја носам несредено собрана доле (опавче или пунџа).
     
  19. La.Reina.Del.Sur

    La.Reina.Del.Sur Истакнат член

    Се зачлени на:
    1 мај 2011
    Пораки:
    1.508
    Допаѓања:
    3.878
    зависи кога како, а и од расположение зависи...опавче, пунџа, плетенки....
     
  20. Jule.Sk

    Jule.Sk Популарен член

    Се зачлени на:
    28 мај 2011
    Пораки:
    1.314
    Допаѓања:
    736
    Пол:
    Женски
    Кога сум дома ми е секогаш ми е со шнола собрана а кога излегувам некаде ја пушам :D не знам зошто изгледа навика ми е :P