1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Крадење

Дискусија во 'Психологија' започната од mentol, 25 мај 2016.

  1. eloves

    eloves Популарен член

    Се зачлени на:
    6 февруари 2013
    Пораки:
    2.669
    Допаѓања:
    7.606
    Пол:
    Женски
    Без зафраканции ама јас мислам дека тебе ти фали внимание од дома, па затоа вака се однесуваш. Те читав уште од сам старт и сериозно мислам дека ти треба психолошка помош. Обрати се кај школскиот психолог на разговор. Не ме разбирај погрешно ама подобро да се спречи отколку да се лечи. Ако продолжиш вака, (го земам во предвид се тоа што го изнапиша тука на фемина) ти дете понатаму во животот ќе имаш многу ама многу посериозни проблеми.
     
    На realGirl, Victorian, kjukli и 3 други им се допаѓа ова.
  2. Црвче

    Црвче Истакнат член

    Се зачлени на:
    1 јули 2015
    Пораки:
    132
    Допаѓања:
    563
    Пол:
    Женски
    Јас мислам дека ментол повеќе лаже, отколку што краде. :D
     
    На PaLaVa, Feminka22, oblace1 и 9 други им се допаѓа ова.
  3. honest girl

    honest girl Популарен член

    Се зачлени на:
    21 септември 2015
    Пораки:
    446
    Допаѓања:
    1.654
    Пол:
    Женски
    Ahahahha Veren ubavo pisal ako te biva za kradenje, kradi dijamanti, pari od sefovi, bankomati prikluci se na nekoja banda ko tie panterite od Srbija sto kradat dijamanti vredni milijardi :D a za sitni krazbi ne ti se isplati da rasipuvas ugled. (Ako go imas) :rofl:
     
  4. mentol

    mentol Активен член

    Се зачлени на:
    6 декември 2015
    Пораки:
    122
    Допаѓања:
    65
    Пол:
    Машки
    bataligo mojo ugled
     
  5. Tinushka

    Tinushka Популарен член

    Се зачлени на:
    23 мај 2010
    Пораки:
    1.280
    Допаѓања:
    4.895
    Пол:
    Женски
    Ако бе кради си , еднаш ќе ти се погоди будала и нема да можеш веќе и да сакаш. ;)
     
  6. mentol

    mentol Активен член

    Се зачлени на:
    6 декември 2015
    Пораки:
    122
    Допаѓања:
    65
    Пол:
    Машки
    сега ќе испадне како тежок криминалец да сум а не ситен крадец. Големите крадци и преваранти се на бихачка бб.
     
  7. Gosh

    Gosh Мразачка на луѓе

    Се зачлени на:
    10 октомври 2015
    Пораки:
    2.587
    Допаѓања:
    34.120
    Значи најверојатно си клептоман,:bandit: и треба да се посоветуваш со психолог, оти сега ти е симпатично, но со тек на времето ќе станува само полошо.:!:
    Сепак, прво дај се на некоја крупна кражба ако до толку те бива, ми се иде на одмор годинава. Цел живот ќе ти бидам должна. :inlove::devil::rofl:
     
  8. sjdgo

    sjdgo Форумски идол

    Се зачлени на:
    16 јули 2015
    Пораки:
    5.676
    Допаѓања:
    14.184
    Пол:
    Женски
    Ne cheka maliot dva pati da mu se kazhe deka treba da pochne da se interesira za politika, mu fakja klikerot (y) bravo mali
     
    На Gerbera, Someonespecial, Tinushka и 2 други им се допаѓа ова.
  9. Tan4ence

    Tan4ence Форумски идол

    Се зачлени на:
    12 октомври 2011
    Пораки:
    5.082
    Допаѓања:
    27.321
    И велиш за тебе добро е крадењето пошо и идат пари и можда на оштетениот не му требале. Е кажи ми ако тебе нешто ти украдат, ќе се изнервираш или сеедно ќе ти биде дека украденото може не ти требало толку?
     
    На honest girl и Nausicaa им се допаѓа ова.
  10. N0NamE

    N0NamE Популарен член

    Се зачлени на:
    13 ноември 2015
    Пораки:
    698
    Допаѓања:
    2.136
    Пол:
    Машки
    Temava treba da ide u kanta po moznost so Mentol zaedno cccccccc (facepalm)(facepalm)(facepalm)
     
    На joy1, Tinushka, realGirl и 5 други им се допаѓа ова.
  11. ***nekoja***

    ***nekoja*** Истакнат член

    Се зачлени на:
    2 август 2015
    Пораки:
    496
    Допаѓања:
    873
    Пол:
    Женски
    имав една роднина која што како мала така како тебе си подкрадувше од дома по некој денар по продавници чоколада слатки крем и.т.н па кога потпорасна односно се омажи имаше деца па така вака на цело маало златото го украде (вклучувајки и од мојот дом) она тоа така тајно без никој да знае си крадела па за срека една нејзина другарка ја фати како и го краде прстенот и така се откри дека е крадец па заврши во полиција и на некои од лугето мајка и и татко и даваа пари а некои некеа ништо заради татко и оти од срам човеко до болница дојде па нејзините мораа да вратат околу 10.000евра по лугето......СОВЕТ ако си почетник во крадењето под итно прекини затоа што порано или подоцна скапо се плака..и послушај ги советите за психијатар.......
     
  12. elimkd

    elimkd Форумски идол

    Се зачлени на:
    25 октомври 2012
    Пораки:
    7.850
    Допаѓања:
    47.947
    Пол:
    Женски
    Ментол ај напиј се кока кола, ќе ти помине
     
    На realGirl и Роберт 7 им се допаѓа ова.
  13. Papillon.Papi

    Papillon.Papi Популарен член

    Се зачлени на:
    5 октомври 2013
    Пораки:
    3.245
    Допаѓања:
    9.695
    Пол:
    Женски
    @mentol Прекини више сo свaгстерскoвo пoнaшaње, мaливе девoјчињa пoчнaa дa зaбременувaaт сaмo сo читaње нa твoите badass пoстoви.
     
    На Nausicaa, joy1, Someonespecial и 6 други им се допаѓа ова.
  14. mentol

    mentol Активен член

    Се зачлени на:
    6 декември 2015
    Пораки:
    122
    Допаѓања:
    65
    Пол:
    Машки
    животот е ако не јас тебе ти мене. Снајдисе па живеј Сите си гледаме за себе поуваво да и полесно да поминиме
     
  15. Tan4ence

    Tan4ence Форумски идол

    Се зачлени на:
    12 октомври 2011
    Пораки:
    5.082
    Допаѓања:
    27.321
    (facepalm)(facepalm):headbang:
     
  16. okcenzi

    okcenzi Популарен член

    Се зачлени на:
    25 декември 2012
    Пораки:
    3.522
    Допаѓања:
    9.558
    И не заборавај дека думанот и брашното спаѓаат во ова “живеј“
     
  17. honest girl

    honest girl Популарен член

    Се зачлени на:
    21 септември 2015
    Пораки:
    446
    Допаѓања:
    1.654
    Пол:
    Женски
    Ako si tolku siguren u ova sto go kazuvas zasto otvaras tema i baras sovet? Znaci sepak znaes deka ne e vo red da se krade ;) ili si troliste :D drugo nema
     
  18. N0NamE

    N0NamE Популарен член

    Се зачлени на:
    13 ноември 2015
    Пораки:
    698
    Допаѓања:
    2.136
    Пол:
    Машки
    Баш ме интересира колку години имаш со ова твое гледање и размислување во поглед кон животот нема да можеш секогаш да се снаоѓаш како да украдеш на све му доваѓа крај еден ден и како што викаат све што е слатко кратко трае.Ова твое размислување дава реална слика за тоа каков си без човек да те запознае доволно е да го чита тоа што го пишуваш све ке му стане јасно.Дали мислиш во животот да стекнеш нешто сам со свој труд и мака затоа што од тоа што сам ке го стекнеш, створиш, заработиш нема ништо послатко барем за мене е така.Можеби ниту еден совет од членовите на форумов не ти е важен и не го сваќаш доволно сериозно но еден ден ке се освестиш али касно ке ти биде.
     
    На Someonespecial, Tan4ence, 1418 и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  19. InWonderland

    InWonderland Истакнат член

    Се зачлени на:
    22 мај 2016
    Пораки:
    284
    Допаѓања:
    420
    Пол:
    Женски
    Друже ако немаш силен карактер т.е ако немаш свое јасно Да или Не кон било кои нешта што ги правиш, ништо. Второ треба да имаш желба да се откажеш од крадењето, и ако ти несакаш, никој буквално неможе во тоа да ти помогне. Ти можеш да речеш не, и после не издржуваш и повторно си го правиш гревот. Затоа тоа е многу битно и до самата личност, да си речеш еднаш нема да правам и пробај издржи си бе брат, што сака нека е, само така ќе се одвикнеш.
     
  20. buba4e89

    buba4e89 Форумски идол

    Се зачлени на:
    1 август 2012
    Пораки:
    27.169
    Допаѓања:
    177.063
    Пол:
    Женски
    [​IMG]
     
    На rose60, elimkd, glosipgirl и 1 друга личност им се допаѓа ова.