1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Крај

Дискусија во 'Разделби' започната од Zeynep, 24 февруари 2015.

  1. Zeynep

    Zeynep Популарен член

    Се зачлени на:
    23 февруари 2015
    Пораки:
    784
    Допаѓања:
    1.100
    Пол:
    Женски
    Zdravo na site imam problem bi sakala i vase mislenje da slusnam.
    Znaci vaka imam 18 godini.Koga bev 16 prv pat si fativ decko.Toj bese 4 god jas 2.I toj bese kako mene musliman,bevme ista vera.Ni bese preubavo,sekoj den posle skolo se gledavme,toj koga mozese idese zaso ne ziveese u grad vo selo no blisko bese patuvase so avtobus za vo skolo,imavme problemi megutoa se preboluvavme no nemavme nekoi seriozni onaka detski.I toj koga zavrsi sredno otide na fax vo drug grad,kako uste poubavo da bese sekoj den mi se javuvase,mi pisese,kako vo film se osekah.E posle edno vreme pocnav se jas da mu pisuvam nz so bese rabotata no koga ke se videvme se bese na mesto kako so treba.Ova leto so pomina koga napolniv 18 god.imavme odnosi za prv pat,I toj mi bese prv i jas mu bev prva,ova na nego mu bese najdolgata vrska so ja imal sekogas mi velese deka sum posebna,a toj mi e edinstveniot na mene.Iako velev deka nevinosta ke ja izgubam na prvata bracna nok,ova go napraviv od ljubov ne se kaam....I znam deka iskreno me sakase i ne me brzase,zosto pocname da imame odnosi na 1 godina i 10 meseci posle 2 godini so se vika...No posle naednas go snema se skaravme za gluposti i ne mi pisa ne mi se javuvase mene mi skisna......Od oktomvri se razdelivme bez vrska pred nova godina mi pisa zaedno da bideme,Jas mu rekov kraj jas ne sum igracka za tebe i bev vo drug grad da slavam nova godina so bratucedka mi.Koga se vrativ mi pisa da se videme i otidev muabet da pravime..Uste me sakase znaev ama nisto ne bidna..Posle pak mi pisa se vidovme posleden pat na 14 fevruari denot na vlubenite...Bese ubavo se setavme vo nokta kako porano bevme na naseto mesto me isprati pak doma....Utre denta go nemase ni da mi pisi ni da mi se javi...I mu pisav ja na viber zboruvavme za nas i toj mi kaza deka ne mozel sekoj den da mi pisi i da mi se javuva samo taka ako saka da se vidime....Srceto mi se skina....Mu rekov kraj izbrisi me od segde i toa bese tolko....Mnogu mi e tesko prv pat sum taka raneta ne znam sto da pravam i so damislam..Edvaj na skolo odam,ne izlevam nisto mi se umira...Se on mi e vomislite.....Ne mozam bez nego mislam duri se razboliv i ne mine...Kako ke bidam podocna so drug kako segada go zaboravam nemozam mi se umira..Dolgo e no ve molam komentari da slusnam sekoj so misle .Blagodaram na tie so procitaa.
     
    На angelche16 му/ѝ се допаѓа ова.
  2. buba4e89

    buba4e89 Форумски идол

    Се зачлени на:
    1 август 2012
    Пораки:
    27.169
    Допаѓања:
    177.063
    Пол:
    Женски
    Што да ти кажам...сите сме поминале низ вакви тешкотии, па еве не живи и здрави.
    Разбирам да ти е прв пат. Но, тоа е. Со сила убавина не бидува. Незнам кои се правилата во вашата вера околу темата секс и неможам да коментирам.
    Излегувај почесто,оди на школо и не мисли. Тоа е лекот, мора да се бориш. Друго нема.
     
  3. Zeynep

    Zeynep Популарен член

    Се зачлени на:
    23 февруари 2015
    Пораки:
    784
    Допаѓања:
    1.100
    Пол:
    Женски
    Pravilata kaj nas se e zenskata da bide nevina do brakot.Ako ne si od doma moze da te vratat no veke nema takvo nesto toa ostana vo minatato.Deneska e sosema drugo ama ima nekoi staromodni sto pratat tradicija ama ja sekogas velev toj so te saka nema da mu preci.Inaku,ti blagodaram za sovetot ke te poslusam ke se setam kolko so mozam poveke :)
     
  4. Kukla994

    Kukla994 Форумски идол

    Се зачлени на:
    19 ноември 2014
    Пораки:
    4.682
    Допаѓања:
    46.940
    A sto ne razgovaras so nego dali te saka uste dali ima druga I slicno? @Zeynep
     
    На angelche16 му/ѝ се допаѓа ова.
  5. Minnie 1

    Minnie 1 Форумски идол

    Се зачлени на:
    5 декември 2014
    Пораки:
    2.373
    Допаѓања:
    27.407
    Пол:
    Женски
    @Zeynep Vo zivotot ima vakvi momenti koga mislime deka nikogas nema da prodolzime ponatamu ama so vreme se pominuva..Mozebi nema da go zaboravis,ke se sekavas ama mozebi ke sretnes nekoj koj ke ti ppomogne da go prebolis I zaboravis toa, nekoj koj ke se odnesuva so tebe kako sto zasluzuvas..I koga ke osetis takov vid na ljubov I vnimanie ke ti bide polesno da go prebrodis ovoj tezok period.
    Vo odnos na drugoto, jas ne bi ti sovetuvala da go baras ili da mu baras druga sansa, bidejki ste od ista vera pa toj ja znae vrednosta na gubenjeto nevinost so nego.Ako ne bil seriozen ne bi trebalo da go napravi toa, no ete taka se slucilo..Mislam deka zasluzuvas poveke od nekoj koj ke ti se javuva samo koga toj saka I ke naoga vreme koga toj moze.
     
    На crimson му/ѝ се допаѓа ова.
  6. Zeynep

    Zeynep Популарен член

    Се зачлени на:
    23 февруари 2015
    Пораки:
    784
    Допаѓања:
    1.100
    Пол:
    Женски
    Blagodaram,nema sansa da go baram jas..Koga da ke odam a fax,valjda ke sretnam nekoj ke probam da,ama nikogas nema da bide isto,nikogas.:)
     
  7. Elissa

    Elissa Форумски идол

    Се зачлени на:
    15 јануари 2014
    Пораки:
    3.278
    Допаѓања:
    22.551
    Пол:
    Женски
    Ке ти биде душо дури и уште поубаво, ќе најдеш некого уште повеќе што ќе го сакаш. Ова ќе боли и ќе преболи. Кога ќе фатиш друг сериозен дечко секако ќе му кажиш дека си имала долга врска, односи и ќе видиш, ако те прифаќа така терај си и уживај.
     
  8. poenta

    poenta Форумски идол

    Се зачлени на:
    29 ноември 2013
    Пораки:
    5.012
    Допаѓања:
    35.978
    Пол:
    Женски
    @Zeynep Позитивно е од твоја страна што не го бараш и веруваш дека ќе сретнеш друг. И не треба да биде исто. Тоа што некогаш се случило, завршило и останува во минатото.
    Никој не може и не треба да очекува дека ќе го замени претходниот.
    Секој е поинаков на свој начин. Кога знаеш што ти е потребно полесно може да го прифатиш другиот како личност. Биди посветена на себе и на твоите приоритети, а љубовниот живот е приказна која сама по себе се случува, само ти треба да бидеш сигурна со кој и кога ќе ја склопиш. Самоувереноста ти е добра особина и не дозволувај да ја изгубиш за никој и за ништо.
     
    На angelche16 и Hipica им се допаѓа ова.
  9. tpandevska

    tpandevska Истакнат член

    Се зачлени на:
    31 мај 2014
    Пораки:
    12
    Допаѓања:
    5
    @Zeynep Немој да се разочаруваш напразно. Ако вистински те сакал, немало да те остави . И да, нема да е исто туку само подобро. Затоа што кога ќе го најдеш оној вистинскиот никој и ништо нема да биде споредно со тоа што ќе го имате.
     
  10. Zeynep

    Zeynep Популарен член

    Се зачлени на:
    23 февруари 2015
    Пораки:
    784
    Допаѓања:
    1.100
    Пол:
    Женски
    Vi blagodaram,mnogu mi znaci ova mi pomognavte na nekoj nacin.
     
  11. Abeja

    Abeja Популарен член

    Се зачлени на:
    24 март 2011
    Пораки:
    4.319
    Допаѓања:
    17.315
    Пол:
    Женски
    И на муслиманите 14-ти февруари им е ден на вљубените? Не сум знаела (facepalm)
    Многу сличности имате со православните католици ;)
     
  12. Youknow

    Youknow Популарен член

    Се зачлени на:
    3 јануари 2014
    Пораки:
    1.645
    Допаѓања:
    3.124
    Пол:
    Женски
    Pa da znajs kolku pravoslavni hristijani go slavat istiot uste poloso ;)
     
  13. Abeja

    Abeja Популарен член

    Се зачлени на:
    24 март 2011
    Пораки:
    4.319
    Допаѓања:
    17.315
    Пол:
    Женски
    Не знам и не ме интересира, јас си кажувам од моја гледна точка.
    Јас како православен христијанин си го славам Св.Трифун, никогаш не сум се лигавела со срциња, мечиња и други тракатанци на тој ден-14ти февруари.
    Кога се работи за љубовта, јас ја славам секој ден, не ми треба датум за да ми текне дека сум вљубена.
     
    На Viktorijaaa5 му/ѝ се допаѓа ова.
  14. Zeynep

    Zeynep Популарен член

    Се зачлени на:
    23 февруари 2015
    Пораки:
    784
    Допаѓања:
    1.100
    Пол:
    Женски
    Ne otidov so nego da slavam den na vlubenite tuku togas se pogodi denot koga se vrati toj od Albanija.I po pravilo muslimanite ne treba da go slavat toj den da,no ne e tolku bitno tatko mi mi kaza deka mnogu luge go slavat ovoj den taka da ne e strasno.

    I jas sum so posledniot komentar,ljubovta se slavi sekoj den toj den bas ne e mnogu vazen,
     
  15. angelche16

    angelche16 Популарен член

    Се зачлени на:
    19 ноември 2014
    Пораки:
    2.370
    Допаѓања:
    9.306
    Пол:
    Женски
    @Zeynep немој да мислиш за ова ќе го преболиш, допрва ти ќе имаш нова љубов дечко кога ќе се омажиш ќе ти остане тоа дека некогаш си била вљубена во него, но тогаш ќе имаш деца и нема да можеш да мислиш на него, со тек на време ЌЕ ГО ЗАБОРАВИШ ДА ЗНАЕШ и ќе си фатиш нов.
    А до тогаш прави се да го заборавиш.
    Кога ќе го видиш некаде бегај да не те види затоа што такви се мажите ние ќе му попуштиме, па после пак ние солзи ќе рониме, бегај, и остави го времето се ќе излечи. :*:*
    Кога ќе си постара ќе се сеќаваш на настанов, и ќе речиш колку сум била глупа за бадијала солзи сум ронела по него. ;)
     
  16. Zeynep

    Zeynep Популарен член

    Се зачлени на:
    23 февруари 2015
    Пораки:
    784
    Допаѓања:
    1.100
    Пол:
    Женски
    На angelche16 му/ѝ се допаѓа ова.
  17. angelche16

    angelche16 Популарен член

    Се зачлени на:
    19 ноември 2014
    Пораки:
    2.370
    Допаѓања:
    9.306
    Пол:
    Женски
    Нема проблем повели и друг пат.
     
    На Zeynep му/ѝ се допаѓа ова.
  18. QueenElizabeth

    QueenElizabeth Активен член

    Се зачлени на:
    16 февруари 2015
    Пораки:
    138
    Допаѓања:
    88
    Пол:
    Женски
    Добро зошто без потреба отварате нови теми,и како што знам форумов е на кирилица ? |(
     
  19. Zeynep

    Zeynep Популарен член

    Се зачлени на:
    23 февруари 2015
    Пораки:
    784
    Допаѓања:
    1.100
    Пол:
    Женски
    Како мислиш без потреба ? Мене ова много ми помогна а на кирилица е зошто сум нова уште не знам што како.Ако сакаш да ми помогнеш само за тоа коментирај ако не ништо не пишувај.
     
  20. QueenElizabeth

    QueenElizabeth Активен член

    Се зачлени на:
    16 февруари 2015
    Пораки:
    138
    Допаѓања:
    88
    Пол:
    Женски
    Па има ваква тема,немора нова...