1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Крвава столица

Дискусија во 'Здравствени проблеми' започната од ladymici, 31 јануари 2010.

  1. RAF Camora

    RAF Camora Истакнат член

    Се зачлени на:
    6 февруари 2018
    Пораки:
    1.576
    Допаѓања:
    10.982
    Пол:
    Машки
    На CocoLady и КикиМаус им се допаѓа ова.
  2. CocoLady

    CocoLady Истакнат член

    Се зачлени на:
    13 декември 2012
    Пораки:
    264
    Допаѓања:
    159
    Ти благодарам не е првпат да го имам проблемов бидејќи ми има и отекувано и многу болено тоа топче така да најверојатно е тоа бидејќи не ми укажува на друго со овие симптоми сепак и до лекар ке тркнам најверојатно нема да има потреба од колоноскопија од тоа најмногу се плашам
     
    На RAF Camora му/ѝ се допаѓа ова.
  3. RAF Camora

    RAF Camora Истакнат член

    Се зачлени на:
    6 февруари 2018
    Пораки:
    1.576
    Допаѓања:
    10.982
    Пол:
    Машки
    Мило ми е доколку успеав да ти помогнам. Мислам дека нема да има потреба од колоноскопија. Бидејќи најчесто во вакви случаи докторите советуваат да се внимава со исхраната односно ни велат да држиме диети . Диетите најчесто се однесуваат на конзумирање на двопек, варен компир и останати намирници кои би помогнале да се смири оваа состојба.
     
    На CocoLady му/ѝ се допаѓа ова.
  4. cimparka

    cimparka Истакнат член

    Се зачлени на:
    31 јануари 2018
    Пораки:
    199
    Допаѓања:
    997
    Пол:
    Женски
    Ако се работи за оскудно крварење, веројатно ти се хемороиди, кои можат да бидат внетрешни и надворешни. Факту чепчињата се ептен ефикасни за овој проблем.
     
    На CocoLady му/ѝ се допаѓа ова.
  5. ladyySi

    ladyySi Истакнат член

    Се зачлени на:
    25 март 2014
    Пораки:
    298
    Допаѓања:
    869
    Имам едно прашање, последниве 2 дена кога одам вц водата во шолјата е црвена, а на тоалетната нема крв и немам никакви болки, што би можело да е?
     
  6. bijonse

    bijonse Истакнат член

    Се зачлени на:
    5 септември 2016
    Пораки:
    681
    Допаѓања:
    1.265
    Пол:
    Женски
    ... може од храна како :

    [​IMG]

    цвекло...

    [​IMG] [​IMG]
    брусница... калинка....сок од домат...

    [​IMG] [​IMG]

    но, ако се повторува таква боја во тоалетот, а не си јадела од посочените „црвени“ работи тогаш можно да црвената вода од тоалетот да биде од крвта од внатрешни хемороиди - тие не болат!
     
  7. mariz

    mariz Форумски идол

    Се зачлени на:
    17 март 2014
    Пораки:
    16.775
    Допаѓања:
    75.129
    Пол:
    Женски
    Едно прашање... Тетка ми ми спомна, а гледам и по нет пишува дека постојат некои реагенс плочки за детектирање скриена крв во столицата кои се купуваат од аптека... Да не знаете во која аптека би имало такво нешто? И која цена се? Окултно крварење е 350-500ден, ако се помалку да земам, ми треба повеќе тестови да направам.
     
  8. Hueb

    Hueb Нов член

    Се зачлени на:
    19 декември 2018
    Пораки:
    2
    Допаѓања:
    0
    Пол:
    Машки
    Zdravo 3 dena imam bolki vo dolniot predel od stomakot i gadenje odnosno nasobiranje na plukanica kako za pred povrakanje i denes gledam minijaturni kapki od krv vo izmetot za prv pat sto moze da e toa znae li nekoj dali moze da e nekoj virus ili nesto opasno ?
     
  9. hellocity

    hellocity Популарен член

    Се зачлени на:
    28 август 2017
    Пораки:
    3.082
    Допаѓања:
    6.659
    Пол:
    Женски
    Леле дечки незнам што ми се случува ја сум паничар секакви мисли ми доагаат последните три пати имам крв во столицата и кога се избришам ме пецка доле.. И сега ми потекло крв на гаките се мислам на глупости.. Некој со ист проблем а немам болки во абдоменот никаков
     
  10. Anna193

    Anna193 Истакнат член

    Се зачлени на:
    19 ноември 2019
    Пораки:
    29
    Допаѓања:
    508
    Пол:
    Женски
    Не грижи се појди си на доктор не е ништо страшно, мојот доктор вели се додека изметот не е во црна боја не е толку страшно, можеби имаш само мала иритација на дебелото црево или пак хемороиди..
     
    На TeonaZ му/ѝ се допаѓа ова.
  11. hellocity

    hellocity Популарен член

    Се зачлени на:
    28 август 2017
    Пораки:
    3.082
    Допаѓања:
    6.659
    Пол:
    Женски
    Немам никаква болка ако е некоја иритација кога извршувам нужда чуствувам како пецкање на анусот. Не е црно нормално е
     
  12. Anna193

    Anna193 Истакнат член

    Се зачлени на:
    19 ноември 2019
    Пораки:
    29
    Допаѓања:
    508
    Пол:
    Женски
    Тогаш се хемороиди, ќе пројдат сами за некој ден
     
    На hellocity му/ѝ се допаѓа ова.
  13. Adorabela

    Adorabela Популарен член

    Се зачлени на:
    10 февруари 2019
    Пораки:
    1.014
    Допаѓања:
    2.069
    Пол:
    Женски
    Hemoroidi,najverojarno ili pak ako si imala opstipacija togash mozhe i od toa da e.
     
    На hellocity му/ѝ се допаѓа ова.
  14. Marti96th

    Marti96th Истакнат член

    Се зачлени на:
    19 февруари 2019
    Пораки:
    131
    Допаѓања:
    53
    Пол:
    Женски
    Здраво
    Пред два дена во столицата а и при бришење забележав црвено како крв, но токму тие дена јадев цвекло свежо некој многу. Вчера не јадев за да видам како ќе биде и денеска кога се брише немам ништо ( извинете за ова малку е грозно ама се плашам) фецесот на почетокот имаше нешто црвено т.е. се гледаше во водата како да излега потоа кон средината беше како темно зелено т.е. едно делче а на крајот нормална боја. Вчера јадев баничка со месо и макарони. Дали е ова загрижувачко ? А да напоменам дека завчера јадев McDonald's хамбургер стар 4 саати.
     
  15. Angel05

    Angel05 Активен член

    Се зачлени на:
    11 август 2021
    Пораки:
    59
    Допаѓања:
    40
    Пол:
    Женски
    Moze temata ne e za ovde, no ne najdov soodvetna Tema za mojot problem. Nekolku pati koga izlevam vo golemo wc, stolicata mi e zeleno-crna, pijam aloe Vera I drugi vitamini, Dali e mozno od nekakva iritacija stolicata da MI bide takva, da napomenam imam polipi na debelo crve I veruvam deka krvarenjeto ne e od Niv od pricina sto koga mi krvarat oni si se gleda krv i sluz po stolicata a ne zeleno-crna stolica. Dokolku nekoj ima slucno iskustvo bi mi bilo drago ako spodeli so mene
     
  16. Annath

    Annath Форумски идол

    Се зачлени на:
    9 јануари 2010
    Пораки:
    23.239
    Допаѓања:
    200.251
    Пол:
    Женски
    Железо ако пиеш, од него обично е таква столицата.
     
  17. Duhce123

    Duhce123 Истакнат член

    Се зачлени на:
    27 јули 2019
    Пораки:
    134
    Допаѓања:
    282
    Пол:
    Женски
    Здраво на сите.
    Исплашена и испаничена сум.
    Цел ден имам болка во стомакот ,треба да добијам. Одам во wc и на тоалетната хартија забележувам крв.
    Се завртувам да пуштам вода , гледам во wc школката во водата крв. Помислив дека сум добила и не обратив многу внимание.
    Одам по мокрење крв нема .
    И сега одам повторно , приметувам на тоалетната повторно крв.
    Се завртувам во столицата имам премногу крв.
    Тоа ми се случува прв пат.
    Совет девојќи .
     
  18. Angel05

    Angel05 Активен член

    Се зачлени на:
    11 август 2021
    Пораки:
    59
    Допаѓања:
    40
    Пол:
    Женски
    Spored mene ako e cista krv mozno e da Imas hemoroidi, a ako e pomesano so sluz najdobro da odis na doktor da si go proveris debeloto crevo. Jas krvarev so sluz I da ne te plasam mi izlegoa polipi na debelo crevo
     
  19. Duhce123

    Duhce123 Истакнат член

    Се зачлени на:
    27 јули 2019
    Пораки:
    134
    Допаѓања:
    282
    Пол:
    Женски
    Прв пат се соучувам со вакво нешто.
    Надворешни хемороиди немам.
    Крвта е чиста не приметив слуз.
    Ќе видам како е утре , но многу се исплашив.
     
  20. Duhce123

    Duhce123 Истакнат член

    Се зачлени на:
    27 јули 2019
    Пораки:
    134
    Допаѓања:
    282
    Пол:
    Женски

    И како си ти ?
    Што понатаму ?