1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Криза во бракот

Дискусија во 'Брак' започната од sweeteva, 21 октомври 2010.

  1. Mime 21

    Mime 21 Нов член

    Се зачлени на:
    18 септември 2019
    Пораки:
    3
    Допаѓања:
    9
    Zdravo na site :hai:
    Zanci 4 godini sum vo brak ok funkcionirashe normalno barem jas taka si mislev no pocnav da mu naojgam poraki so drugi devojki i go prashuvav shto e toa i zoshto go pravi toa on mi odgovarashe sekoj pat ne e nishto drugarki mi se ne se grizhi bez potreba ok mu oprostuav sekoj pat i nashiot odnos mislam pocna da se oladuva mozda imavme ednash na dve nedeli odnos i si pocna taka da se odovlekuvat no sega ostanav bremena i bukvalno za 5 meseci samo 3 pati sme imale odnos i toa so kavgi go prashuvam zoshto toa dali ne me sakat povejke on sekoj pat mi kazhuva normalno e deka te sakam ali sega bremena si i straf mu e da ne go povredit bebeto no jas mislam deka toa ne e normalno i taka ovije posledni meseci se so raspravi ni pominuvat ;( ve molam dajtemi nekoj sovet zatoa sto stvarno jas go sakam ali ne sum sigurna dali on mene me saka :?: mnogu sum zagrizhena :(;( Da i sekogash telefonot go interesirat povejke od mene:u: i go prashuvam kako sekoja zena za imeto na bebeto da mi dajt mislenje on mi kazhuva ne me interesira sho sakash pravi i normalno mnogu se rastazhiv i pocnav da placam a on mi kazhuva ti pogreshno me svate a neznam kako trebashe da go svatam a direkno mi kaza ne me interesira neznam dali poradi hormonite ova go mislam ili stvarno on mene ne me saka :u::u:;(;(;(;(
     
  2. Abc07

    Abc07 Истакнат член

    Се зачлени на:
    21 мај 2018
    Пораки:
    708
    Допаѓања:
    1.407
    Пол:
    Женски
    Poraki so drugi devojki pokraj trudna zena wow ubavo se drznal tvojot. Tebe ti preporacuvam da si postavis pravila i da ne se nerviras mnogu poradi sostojbata vo koja si so toa mislam na bremenosta. Koga si ide doma zemi mu go telefonot i kreni go probaj da pominuvate poveke vreme zaedno i razgovarajte so otvoreni karti. Bidejki ako uste sega se odnesuva vaka sto ke pravi koga ke pristigne bebeto ke se dopisuva uste so nekoi si tamu dodeka ti se grizis za bebceto? Bidi malku stroga i probajte da go sredite odnost pred da pristigne noviot clen.
     
    На bibiiii и candy.cane им се допаѓа ова.
  3. Fleur-De-Lis

    Fleur-De-Lis Популарен член

    Се зачлени на:
    5 февруари 2012
    Пораки:
    627
    Допаѓања:
    1.648
    Женет човек да има другарки (освен некоја од детство) не ми изгледа на некој верен, дотолку што би помислила дека има нешто на страна. Ладен однос, пораки со други жени, и незаинтересираност за бебо, мислам дека треба да се смириш заради бебо, и твоите последни месеци да си ги поминеш настрана од тој копукот. Колку и да се правиме фини и да дадиме шанса за разговор, мислам wtf, женет си, се допишуваш со други, верпватно и се гледаш, не се интересираш ни за жена и за дете... Што треба? И тебе и на други во ваква ситуација? Повеќе понижување? Умре турското, завземете се за себе и за здравото ментално здравје, зошто со вакви копуци, свекрви и уште незнам кои појави во нашево закоравено општество, само ќе си умрите од стрес, додека некој друг си го лади.
     
    На tinka-mace, Gosh, bibiiii и 12 други им се допаѓа ова.
  4. No Makeup

    No Makeup Популарен член

    Се зачлени на:
    19 јуни 2017
    Пораки:
    645
    Допаѓања:
    1.852
    Пол:
    Женски
    Искрено да ви кажам во емотивен хаос сум. Не знам што да правам. Мислам дека се ќе е полесно да можев да се ослонам на моите.. овака кога немам никого,страв да ми е да преземам некој чекор. Мојот однос со мажот нема да се поправи,тоа го знам. Премногу има лоши работи кажано меѓу нас. За неговата мајка да не зборувам... Но од др страна си помислувам на моите какви се па молчам. Најмногу од се ме загрижува ќерка ми, хиперсензитивна е и многу сака внимание. Поинаку ги доживува работите од други деца. Затоа си мислам подобро е да останеме заедно,ама да излеземе под кирија..Ем поблиску до се ем нема да сум во оваа околина...Не знам навистина не знам што да правам
     
  5. WildMk

    WildMk Форумски идол

    Се зачлени на:
    27 април 2018
    Пораки:
    37.714
    Допаѓања:
    283.175
    Дефинитивно.
     
    На SexiLy и No Makeup им се допаѓа ова.
  6. Цвет88

    Цвет88 Форумски идол

    Се зачлени на:
    3 март 2017
    Пораки:
    3.811
    Допаѓања:
    21.029
    Пол:
    Женски
    Маж ми нема другарки што не ги знам.
    Како бе може, у брак, да дојде и да ми каже.. ааа па другарка бее..
    Каква другарка, кај била до сега?
    Не е за верување.
    Јас би барала да ги запознаам, ете таква сум, сакам да се дружам и пријатели, другари никогаш доста.
    Ама, во овој случај е сосем друго.
    Кажи му дека не му веруваш, олади малце према него, па види како ќе се однесува..
     
    На Gosh, bibiiii, H.VAGA и 5 други им се допаѓа ова.
  7. Forca

    Forca Популарен член

    Се зачлени на:
    21 февруари 2016
    Пораки:
    695
    Допаѓања:
    1.928
    Пол:
    Машки
    Се согласувам.
    И ќе дополнам од машка перспектива, другарка/колешка, а вие за нив првпат слушате, е само изговор за швалерисување, нека не ве прават наивни, маж што не изневерува и што нема што да крие, се си кажува на својата сопруга, разговара со неа, и секогаш ја запознава својата сопруга со своите другарки или колешки, а не некоја си рандом личност другарка му била, ем ве прават наивни ем ви се смејат, жени сте затегнете си ги вашите мажи, не дозволувајте да ве прават будали во здрав памет, се знае во едно македонско семејство кој е главен, жената е, и секогаш била од кога постои македонскиот народ. :) ;)
     
    На LucyLu, LadyLollypop, Gosh и 10 други им се допаѓа ова.
  8. ЕденЧлен

    ЕденЧлен Форумски идол

    Се зачлени на:
    31 октомври 2016
    Пораки:
    4.556
    Допаѓања:
    78.311
    Пол:
    Машки
    Е ваквите шупачиња ми се најаки,извини ама да ми е при мене,има да жали мајчино млеко што пиел,и што се родил,смрдле чека дете,па уште ке пишува со други??јас имам решение за ваквите,за мадиња и го бесам пред неговите родители,жими се ти кажувам.Те забременил,сеа знае мора да трпиш се,и ке си игра играчки,аххх бе неиживеано малоумно човече,па уште му биле другарки бе хахаха.4 години ги немало никаде и оп наеднаш другарки така?не не филмови само прави тој,извини но тој по ова што го прави,ни те сакал,ни те ценел,целта негова била да има дете по секоја цена,е сеа кога доаѓа тоа,он ке си е*е на страна.Средувај се со време,со ваков ни иднина ке имаш,ни нормален живот,готово веќе си останала бремена,мисли на тебе и на бебечето што доаѓа,раскажи им се на неговите родители и на твојте,и барај си чаре.Извини за вулгарните зборови,но ова е најмалце што можам како нормален дечко/маж да кажам.

    А ова со пишување во 4 год дека не си го фатила ни еднаш,нема шанси типот си бил секогаш таков.Го имаш фатено и порано сигурно.
     
    Последна измена: 25 октомври 2019
    На Gosh, bibiiii, Milobebence и 9 други им се допаѓа ова.
  9. marchi-cool

    marchi-cool Форумски идол

    Се зачлени на:
    23 април 2017
    Пораки:
    6.884
    Допаѓања:
    14.236
    Пол:
    Женски
    се замислив едно време за проблемот од членката. Се ставив на место од маж во таква ситуација. Јас малку имам машки пријатели и нормално дека мм ги знае. Е сега кога заодев на работа фондот на пријатели се зголеми. И машки и
    Женски. Дали тоа новите пријатели мене ми се швалери?
    јас разговарам со сопругот ама да го замарам за тоа денес дека сум запознала нов пријател? Ќе допамтам јас денес дека сум правела муабет со некојси, многу битната работа. Ама па разликата е што јас освен муабет на работа на Др место не правам. Немам нивни броеви не се јавуваме не си пишуваме.
     
  10. Forca

    Forca Популарен член

    Се зачлени на:
    21 февруари 2016
    Пораки:
    695
    Допаѓања:
    1.928
    Пол:
    Машки
    Жените поинаку размислуваат од мажите.
    На вас новите пријатели кои сте ги запознале нема да ви бидат швалери, но верувајте машко кога ќе запознае нова пријателка и започне активно да се дружи со неа, во еден момент ќе посака да биде повеќе од пријател, и претежно немаат предвид дека се веќе оженети.
    За жал таква е машката природа, сметам дека мажите се повеќе склонни кон изневерување отколку жените.
     
    На Gosh, Konfetka, lovestoneddd и 3 други им се допаѓа ова.
  11. marchi-cool

    marchi-cool Форумски идол

    Се зачлени на:
    23 април 2017
    Пораки:
    6.884
    Допаѓања:
    14.236
    Пол:
    Женски
    можно е, не велам не.
     
    На Forca му/ѝ се допаѓа ова.
  12. vitamina

    vitamina Форумски идол

    Се зачлени на:
    19 јули 2015
    Пораки:
    8.864
    Допаѓања:
    217.870
    Пол:
    Женски
    Не, не е нормално миме.
    Едноставно човекот оладил а за жал со сила убавина не бидува. Очигледно е какви се тие другарки, очигледно е и невниманието и незаинтересираноста.
    Знам како ти е, но мораш да стиснеш заби за понатаму макар и без него
    Не би да збоерувам на што би било кога би било бидејки веќе биднало но гледај од сега понатаму како ќе биде.

    Многу ми е жал. Обиди се да зборуваш во краен случај да се оддалечиш од него, друго не знам што би ти кажала.
    Само едно да знаеш колку и да е тешко со сила убавина не бидува. :hug:
     
    На Milobebence и lovestoneddd им се допаѓа ова.
  13. pianogirl

    pianogirl Истакнат член

    Се зачлени на:
    14 јули 2018
    Пораки:
    647
    Допаѓања:
    767
    Пол:
    Женски
    И мојот е иста песна. Дојде дома од работа јаде и легнува да спие и ќе стане накај 8 или 9 ќе поседи со нас пола саат до саат и јас ја успивам малата и он пак ќе седне да јаде и јас си легнувам а он дреме на компјутер.
     
  14. simona_baby

    simona_baby Популарен член

    Се зачлени на:
    14 јануари 2017
    Пораки:
    3.130
    Допаѓања:
    16.341
    Пол:
    Женски
    Ок.И ти реагираш ли на ова???Еве и маж ми не е цвеќе мора да му кажеш за нешто да направи,ама па после тоа без проблем ќе направи.Се договараме ти фаќаш тоа и тоа,јас тоа и тоа.И за саат завршуваме со се.Ама да би одбил ништо не би направила за него.Ни јадење би му зготвила нит би му перела и пеглала.Еве ич не ми е јасно како можат да не фатат ништо.А па детето да не го чува пресоблекува бања ми е дури ненормално
     
    На cresa-jagoda и Annora им се допаѓа ова.
  15. pianogirl

    pianogirl Истакнат член

    Се зачлени на:
    14 јули 2018
    Пораки:
    647
    Допаѓања:
    767
    Пол:
    Женски
    Оф бе сестро златна сто пати е зборено ама џабе е дигнав раце од тоа. Тоа му е мана иначе како човек е предобар ама тоа и те како е проблем
     
  16. simona_baby

    simona_baby Популарен член

    Се зачлени на:
    14 јануари 2017
    Пораки:
    3.130
    Допаѓања:
    16.341
    Пол:
    Женски
    Незнам вистина ние седнавме да си направиме муабет пред да се преселиме што како ќе биде.И јасно му реков јас сама со мало бебе во 120 квадрати нема шанси да постигнам сама.Имавме и бебе што освен во раце или пак некој цело времњ да го анимира немаше шанси да ќути.И од денот кога влеговме во куќава до ден денешен е исто.Он незнае машина да пушта знае да зготви 2 3 јадења ама се останато си го прави.А што ќе се случи ако не го испереш или не му зготвиш?
     
    На pianogirl му/ѝ се допаѓа ова.
  17. pianogirl

    pianogirl Истакнат член

    Се зачлени на:
    14 јули 2018
    Пораки:
    647
    Допаѓања:
    767
    Пол:
    Женски
    Ќе јаде што има од фрижидер или ќе отиде у др соба кај мајка му
     
    На WildMk му/ѝ се допаѓа ова.
  18. lovee

    lovee Истакнат член

    Се зачлени на:
    17 декември 2010
    Пораки:
    12
    Допаѓања:
    15
    Како ги надминувате и дали имате стрпливост... Како ги надминувате
     
  19. MamacitaBuena

    MamacitaBuena Форумски идол

    Се зачлени на:
    27 април 2017
    Пораки:
    1.449
    Допаѓања:
    25.397
    Пол:
    Женски
    Со мноогу трпение,разговор,поддршка и взаемно разбирање.
    Се може да се реши и надмине,ако има љубов.
    Се освен прељуба.
     
    На Gosh, anaja1, cresa-jagoda и 2 други им се допаѓа ова.
  20. NEA

    NEA Истакнат член

    Се зачлени на:
    28 ноември 2009
    Пораки:
    327
    Допаѓања:
    522
    Пол:
    Женски
    Почна првата криза. Откако се роди детето беше супер првиот месец до месец и пол - цело време партнерство. Сега само гледа да излезе со колешките и колегите - да трачари со нив. Денес го фатив и на лага - не знам веќе што да мислам. Кажа ќе останел прекувремено, случајно дознав дека отишол на кафе - пак со колешките. Ми вика дека јас сум го напнувала и не сум знаела он како се осеќал. Му реков дека не се гледа вака фамилија - дојди дома во 8 - до 8:30 анимирај го бебето и после тоа заспива како и да е. Муабетов е сведен само на пари и за малиов. Друго ништо. Пробувам да разговарам - вика мене совеста ми е чиста, а јас се тресам од нервоза. Не е лесно цел ден сама со бебе дома.. Не сакам да помислам дека има некоја друга. Мислам дека мн му дојде фамилија обврски и се - ама не го правдам- мене демек мн ми е лесно. Разочарана сум. Му кажав дека знае ова кај води.
     
    Последна измена: 27 ноември 2019
    На Gosh, stetoskop, kuc и 6 други им се допаѓа ова.