1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Криза во бракот

Дискусија во 'Брак' започната од sweeteva, 21 октомври 2010.

  1. Danielamo

    Danielamo Активен член

    Се зачлени на:
    11 февруари 2019
    Пораки:
    45
    Допаѓања:
    21
    Пол:
    Женски
    Iskreno pomisliv da pojdam i da im kazam na moite kako mi e.. i da si zakinam od kaj nego... ako me pobar ok ako ne ke bidam samohrana majka pa mislam deka bebenceto podobro od pocetok samo so majka odkolku vo neubava sredina...
     
    На teaiva, Nightwish11, Bezimenka90 и 8 други им се допаѓа ова.
  2. Fleur-De-Lis

    Fleur-De-Lis Популарен член

    Се зачлени на:
    5 февруари 2012
    Пораки:
    627
    Допаѓања:
    1.648
    Овие вака ти прават уште сега, а замисли кога ќе се породиш, како ќе ти прават? Ќе ти кажуваат закони и закани ако сакаш сопствената мајка да ја видиш.
     
    На Nightwish11, Bezimenka90, WildMk и 2 други им се допаѓа ова.
  3. Mami3

    Mami3 Истакнат член

    Се зачлени на:
    17 јануари 2020
    Пораки:
    1.669
    Допаѓања:
    2.811
    Пол:
    Женски
    Dali osven toj problem imate drugi problemi?
    Malku ne mi e jasno, ednas velis narusena komunikacija, ednas odenjeto na gosti kaj tvoite...
    Mnogu malku vreme ste vo brak 5 meseci e kratok period za bilo sto,ne se nosat taka odluki.
    Dali mozebi postoi nesto zosto toj ne saka da odite tamu, veruvam.deka ste mladicki i sega ovie problemi vi izgledaat naajgolemi.
     
  4. flawless.

    flawless. Истакнат член

    Се зачлени на:
    2 јули 2020
    Пораки:
    252
    Допаѓања:
    1.139
    Пол:
    Женски
    Да ме брка од куќата, да ми се заканува и да не ги почитува моите родители и тоа како е голем проблем. Овие "мали" проблеми ќе пораснат во уште поголеми.
     
    На Nightwish11, Bezimenka90, WildMk и 8 други им се допаѓа ова.
  5. Danielamo

    Danielamo Активен член

    Се зачлени на:
    11 февруари 2019
    Пораки:
    45
    Допаѓања:
    21
    Пол:
    Женски
    Iskreno mislam ako go dozvolam toa ke go pravat. A ne znam od utre dali jas ke dozvolam voopstk da mi dadat mislenje
     
  6. Fleur-De-Lis

    Fleur-De-Lis Популарен член

    Се зачлени на:
    5 февруари 2012
    Пораки:
    627
    Допаѓања:
    1.648
    Верувај дека кога ќе дојде детенцето на свет, ќе си имаш многу мака со нив. Се ср менува со дете. Ти можеби нема да дозволуваш, ама мажот ти е најголем проблем. Главата му ја полнат други.
     
    На cresa-jagoda и candy.cane им се допаѓа ова.
  7. Danielamo

    Danielamo Активен член

    Се зачлени на:
    11 февруари 2019
    Пораки:
    45
    Допаѓања:
    21
    Пол:
    Женски
    Pa toa sea go mislam i jas da si go svram na moja strana pa neka se zamaraat drugite posle..
     
  8. Idedemja

    Idedemja Популарен член

    Се зачлени на:
    21 јули 2020
    Пораки:
    3.176
    Допаѓања:
    43.103
    Пол:
    Женски
    @Danielamo ти ли беше што те советувавме со маж ти да си ги делите обврските околу домот, мислам ти ли беше што се жалеше дека тој од ништо што правиш по дома не е задоволен? Ах бре Даниела на цела беља си уште бремена, како и да е со среќа и со лесно со бебенцето, ама на следно кога ќе ти рече да си одиш има да му се искезиш во фаца и да му речеш да еве сега, ама тоа сега јас кога ќе посакам.
    Со твоите разговарај со време, кажи им каква е ситуацијата и пополека тргај си ствари кај нив и спремај си се за назад. А ваков и да ме моли после за кај него не идам. Грам почит нема за мене и мојот труд по дома, не ги почитува моите, ме брка а јас бремена, мислам што друго да наредам. Уште не дај Боже да пишеш ми има влепено шамар или ме има удрено. Неизживеани копита, ќе се изживува вербално врз жена па уште бремена, ма мрш таму на вакви мажи.
     
    На teaiva, Nightwish11, noteforself и 7 други им се допаѓа ова.
  9. Danielamo

    Danielamo Активен член

    Се зачлени на:
    11 февруари 2019
    Пораки:
    45
    Допаѓања:
    21
    Пол:
    Женски
    Tocno pri edna raspravija me udri i utre se pakuvam si odam.. samo poradi bebencevo.. da se rodi vo srekna okolina.
     
  10. ALISA0000

    ALISA0000 Форумски идол

    Се зачлени на:
    15 февруари 2014
    Пораки:
    13.600
    Допаѓања:
    151.774
    да видам да не верувам
    многу нестабилно делуваш
     
    На Nightwish11, *Amethyst*, FVP и 2 други им се допаѓа ова.
  11. Danielamo

    Danielamo Активен член

    Се зачлени на:
    11 февруари 2019
    Пораки:
    45
    Допаѓања:
    21
    Пол:
    Женски
    Nestabilno za sto?
     
  12. Idedemja

    Idedemja Популарен член

    Се зачлени на:
    21 јули 2020
    Пораки:
    3.176
    Допаѓања:
    43.103
    Пол:
    Женски
    Каква среќна околина, таму нема с од среќа. Вербално те малтретира сопругот, ништо што правиш не му чини, дури и физички рипнал на тебе. Пакувај си се и кога ти ќе сакаш ќе си заминеш и колку и да те моли назад не. Биди силна не потпаѓај на ничии провокации и терај напред. Еден ден ќе бидеш пресреќна што си се тргнала на време.
     
    На tinka-mace, WildMk, *Amethyst* и 3 други им се допаѓа ова.
  13. Ladybug2436

    Ladybug2436 Истакнат член

    Се зачлени на:
    20 април 2020
    Пораки:
    185
    Допаѓања:
    647
    Пол:
    Женски
    Пакувај стварите и не му ни кажувај дека си одиш, ако еднаш кренал рака на тебе само полошо ќе биде во иднина. Не дај боже ако останеш понатака и детето може да го малтретира.
     
    На tinka-mace, Bezimenka90, WildMk и 4 други им се допаѓа ова.
  14. Mantub

    Mantub Форумски идол

    Се зачлени на:
    23 ноември 2017
    Пораки:
    10.800
    Допаѓања:
    97.074
    Пол:
    Женски
    Какво е тоа многу сакање со ќотег?
     
    На tinka-mace, Nightwish11, gjoker4e и 3 други им се допаѓа ова.
  15. Mami3

    Mami3 Истакнат член

    Се зачлени на:
    17 јануари 2020
    Пораки:
    1.669
    Допаѓања:
    2.811
    Пол:
    Женски
    Znaci problemite se mnogu pogolemi od toa sto napisa vo prviot post, zatoa imas dovolno pricini da si odis, da se obezbedis do raganjeto na bebceto i da si nastrana od problemi za da moze da se razviva kako treba. Ti posakuvam da pomines lesno i da uzivkas so nego, ja imas najgolemata volja,tvoeto sonce.
    Znam deka e lesno da se kaze, no bez gajle se se moze.
     
    На zalosna и teaiva им се допаѓа ова.
  16. Danielamo

    Danielamo Активен член

    Се зачлени на:
    11 февруари 2019
    Пораки:
    45
    Допаѓања:
    21
    Пол:
    Женски
    Fala vi na podrskava za da si odam. I izgleda toa ke bide najdobro za site.. pa ne znam so da kazam. Mozebi i ke se smirime odkako malu ke ostnime razdeleni.
    Sepak eve so ladnaglava koga ke razmislam sepak majkamu gi pravi site raboti toj ima podrska i zatoa e takov...
     
  17. candy.cane

    candy.cane Популарен член

    Се зачлени на:
    1 ноември 2017
    Пораки:
    1.684
    Допаѓања:
    8.983
    Пол:
    Женски
    Зошто бараш совети?
     
    На tinka-mace и Frosty! им се допаѓа ова.
  18. Danielamo

    Danielamo Активен член

    Се зачлени на:
    11 февруари 2019
    Пораки:
    45
    Допаѓања:
    21
    Пол:
    Женски
    Pa iskreno ne znam sto da odlucam. Ste bile vo vakva situacija nekogas?

    Ne znam dali bi mozel deteto da go maltrettira... no ne se isklucuva moznosta...
     
    Последна измена од модератор: 4 август 2020
  19. candy.cane

    candy.cane Популарен член

    Се зачлени на:
    1 ноември 2017
    Пораки:
    1.684
    Допаѓања:
    8.983
    Пол:
    Женски
    Јас не. Немажена сум, а со дечко ми немам вакви проблеми. Ама повеќе од јасно е дека ситуацијата е алармантна. Крева рака на тебе, те малтрерира, ти вршат тортура неговите а тој ги брани. Не е мајка му крива, тој е. И веќе ако си одиш, ако се смириш на првото негово цимолење не си постигнала ништо. Ако планираш да си одиш и на секое негово молење да се враќаш, детето ќе ти трпи најмногу.
     
    На tinka-mace, cresa-jagoda, Idedemja и 5 други им се допаѓа ова.
  20. Danielamo

    Danielamo Активен член

    Се зачлени на:
    11 февруари 2019
    Пораки:
    45
    Допаѓања:
    21
    Пол:
    Женски
    Situacijata e alarmantna.. tocno... ne e majka mu.. ama i e .. eve sabajlevo bas stanuvam taa luta kon mene sto da kazam a pak toj odrzuva ramnoteza. Taa mn zbae kako da go pridobie na nejzina strana.. ama zato od denes poinaku... ako e luta neka i stoj. Ne i pravam muabet. Bas me briga.