Крипторхизам (неспуштени тестиси)

Дискусија во 'Здравствени проблеми' започната од apple12, 23 јули 2011.

  1. apple12

    apple12 Популарен член

    Се зачлени на:
    25 мај 2011
    Пораки:
    1.021
    Допаѓања:
    3.291
    Пол:
    Женски
    Барав по форумов и не успеав да најдам ваква тема. Се извинувам ако се повторува....
    Мојот бивш дечко како мал не е опериран од овој проблем, очигледно неговите тоа не го сфатиле како сериозен проблем. На 22 години му текнало, на уролог му кажале дека е потребна итна хируршка интервенција....
    Е сега ми треба некој да ми каже колку е сериозен проблемот, кои се можните последици, колкав е ризикот од таа операција. Како што знам таа операција најдобро да се прави околу втората и третата година а најдоцна до шестата.
    Јас и тој сме скарани, не планирам да му се смирам... Сеа тој се прави за да ме врати.
    Ми тврди дека за да ја направи таа операција потребно е после тоа да му се прочистат каналите, а за тоа препорачливо било да има односи во спротивно би можело да се создаде стерелитет. Ако не се оперира и голема била веројатноста за тумур. Не верувам во приказната за односите, сепак 21 век сме, медицината е напредната..... Би ми било од корист некој да ми каже се во врска со овој проблем, јас прогуглав ама сето тоа беше за деца до 6 години а не за возрасни како што е мојот случај....
     
  2. duffi

    duffi Форумски идол

    Се зачлени на:
    14 април 2011
    Пораки:
    12.654
    Допаѓања:
    144.929
  3. apple12

    apple12 Популарен член

    Се зачлени на:
    25 мај 2011
    Пораки:
    1.021
    Допаѓања:
    3.291
    Пол:
    Женски
    ^^ Да ова го прочитав, сепак фала многуууу..... :)