1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Крипторхизам (неспуштени тестиси)

Дискусија во 'Здравствени проблеми' започната од apple12, 23 јули 2011.

 1. apple12

  apple12 Популарен член

  Се зачлени на:
  25 мај 2011
  Пораки:
  982
  Допаѓања:
  3.243
  Пол:
  Женски
  Барав по форумов и не успеав да најдам ваква тема. Се извинувам ако се повторува....
  Мојот бивш дечко како мал не е опериран од овој проблем, очигледно неговите тоа не го сфатиле како сериозен проблем. На 22 години му текнало, на уролог му кажале дека е потребна итна хируршка интервенција....
  Е сега ми треба некој да ми каже колку е сериозен проблемот, кои се можните последици, колкав е ризикот од таа операција. Како што знам таа операција најдобро да се прави околу втората и третата година а најдоцна до шестата.
  Јас и тој сме скарани, не планирам да му се смирам... Сеа тој се прави за да ме врати.
  Ми тврди дека за да ја направи таа операција потребно е после тоа да му се прочистат каналите, а за тоа препорачливо било да има односи во спротивно би можело да се создаде стерелитет. Ако не се оперира и голема била веројатноста за тумур. Не верувам во приказната за односите, сепак 21 век сме, медицината е напредната..... Би ми било од корист некој да ми каже се во врска со овој проблем, јас прогуглав ама сето тоа беше за деца до 6 години а не за возрасни како што е мојот случај....
   
 2. duffi

  duffi Форумски идол

  Се зачлени на:
  14 април 2011
  Пораки:
  12.474
  Допаѓања:
  144.160
 3. apple12

  apple12 Популарен член

  Се зачлени на:
  25 мај 2011
  Пораки:
  982
  Допаѓања:
  3.243
  Пол:
  Женски
  ^^ Да ова го прочитав, сепак фала многуууу..... :)