1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Кристална топка

Дискусија во 'Форумски игри' започната од OrdinaryGirl, 5 април 2010.

 1. OrdinaryGirl

  OrdinaryGirl Истакнат член

  Се зачлени на:
  4 февруари 2010
  Пораки:
  1.453
  Допаѓања:
  496
  Играва се состои во следново: на членот над вас обидете се да му ја предвидите иднината :)
   

  Прикачени фајлови:

 2. julie77

  julie77 Форумски идол

  Се зачлени на:
  2 февруари 2010
  Пораки:
  5.566
  Допаѓања:
  20.042
  e ајде нека ми ја предвиди некој :D
   
 3. OrdinaryGirl

  OrdinaryGirl Истакнат член

  Се зачлени на:
  4 февруари 2010
  Пораки:
  1.453
  Допаѓања:
  496
  Па еве јас да го скршам мразот ;)

  Кристалната топка за julie77 ми вели дека наскоро ќе и се исполни една нејзина голема желба и ќе појде на Малдивите :D
   
 4. Sunshine88

  Sunshine88 Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 март 2010
  Пораки:
  1.533
  Допаѓања:
  578
  мене ми вели..за ordinarygirl
  прекрасна романтична вечер под ѕвездите, на некоја прекрасна планина и пријатно изненадување :D
   
 5. WildAngel

  WildAngel Истакнат член

  Се зачлени на:
  19 февруари 2010
  Пораки:
  1.012
  Допаѓања:
  106
  наскоро ке имаш телефонски разговор и ке бидеш пријатно изненадена...за саншајн88
   
 6. shiningstar

  shiningstar Истакнат член

  Се зачлени на:
  7 декември 2009
  Пораки:
  623
  Допаѓања:
  307
  Ќе ти се јави бившиот :P :lol:
   
 7. RainBow

  RainBow Глобален модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  3 декември 2009
  Пораки:
  21.107
  Допаѓања:
  62.010
  Пол:
  Женски
  Шајнинг стар, наскоро те очекува среба со личност која ќе ти го промени животот...на подобро :D
   
 8. shiningstar

  shiningstar Истакнат член

  Се зачлени на:
  7 декември 2009
  Пораки:
  623
  Допаѓања:
  307
  Точно ! Имам состанок со работодавецот во врска со работата за странство :o
   
 9. julie77

  julie77 Форумски идол

  Се зачлени на:
  2 февруари 2010
  Пораки:
  5.566
  Допаѓања:
  20.042
  :lol: :lol: ..srce si!i daj boze da mi se ispolni zelbata! :D
   
 10. enca.69

  enca.69 Популарен член

  Се зачлени на:
  25 декември 2009
  Пораки:
  1.709
  Допаѓања:
  3.445
  Виножитце ти ке донесеш многу важна одлука, која ќе ти го промени текот на работите на подобро, иако во прво време ќе мислиш дека си погрешила.... ;) :lol: и изненадно ќе добиеш екстра време да се изнаспиеш и одмориш срцка ;) :lol: :lol:
   
 11. RainBow

  RainBow Глобален модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  3 декември 2009
  Пораки:
  21.107
  Допаѓања:
  62.010
  Пол:
  Женски
  Брееееј неоткриен талент сум :D
   
 12. julie77

  julie77 Форумски идол

  Се зачлени на:
  2 февруари 2010
  Пораки:
  5.566
  Допаѓања:
  20.042
  а предвидувањето за Виножитце..во брзо време ке бидеш пријатно изненадена од личност која ти значи мнооогу.. :D
   
 13. Amore

  Amore Истакнат член

  Се зачлени на:
  31 декември 2009
  Пораки:
  339
  Допаѓања:
  71
  За Julie77 саканата личност те сака, ама се срами да ти признае. Превземи го првиот чекор, те очекува голема среќа :D
   
 14. Katja.efremova

  Katja.efremova Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 декември 2009
  Пораки:
  658
  Допаѓања:
  88
  Амор наскоро ќе си купиш нови кондури баш за оваа сезона :lol:
   
 15. enca.69

  enca.69 Популарен член

  Се зачлени на:
  25 декември 2009
  Пораки:
  1.709
  Допаѓања:
  3.445
  зашто бе ме промашивте мене :?: :( :twisted:
   
 16. RainBow

  RainBow Глобален модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  3 декември 2009
  Пораки:
  21.107
  Допаѓања:
  62.010
  Пол:
  Женски
  Брееееј енца па не се лути одма ;) Гледаш се однесува за членот над тебе 8)
  Еве да ти кажам, Романтичната вечера за која се спремаш толку долго конечно ќе бидне :D ;)
   
 17. enca.69

  enca.69 Популарен член

  Се зачлени на:
  25 декември 2009
  Пораки:
  1.709
  Допаѓања:
  3.445
  Што сииии тииииииии лисицаааа:lol: :lol: а инаку одма се лутам....јас гледам дека е за членот над мене, ама некој друг негледа :lol: имам јас предикшн оставено, и тоа за тебе.... ;) ама ме промашија...затоа одма реакција...нема лабаво :lol: :lol: :lol:
   
 18. RainBow

  RainBow Глобален модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  3 декември 2009
  Пораки:
  21.107
  Допаѓања:
  62.010
  Пол:
  Женски
  Ууууу и јас не сум видела :oops: Се надевам дека си во право ;) Знам дека јас сум во право :lol:
   
 19. Hipica

  Hipica Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 декември 2009
  Пораки:
  14.369
  Допаѓања:
  14.806
  Предвидување за Реинбоу: со партнерот за момент ќе ги смените драстично позициите (сфаќај го во која сакаш смисла :D )
   
 20. kate21

  kate21 Популарен член

  Се зачлени на:
  20 декември 2009
  Пораки:
  4.220
  Допаѓања:
  3.851
  Пол:
  Женски
  Хипи, сакаш убаво или лошо предвидување ;) :lol:
  Неее,за тебе само убаво ми излага на топкава-слушај ваму сега, имаш еден ...не знам што ти е овој ама си му се намерила, во скоро време ќе го јадеш ;) :lol: