1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Критики и забелешки

Дискусија во 'За форумот' започната од bilkata, 14 јануари 2010.

Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.
 1. bilkata

  bilkata Администратор

  Се зачлени на:
  4 октомври 2008
  Пораки:
  349
  Допаѓања:
  1.679
  Во оваа тема ги очекуваме вашите критики и забелешки за форумот. Пукајте! :lol:
   
 2. Meggy

  Meggy Истакнат член

  Се зачлени на:
  13 јануари 2010
  Пораки:
  238
  Допаѓања:
  387
  Пофалби од мене за форумов,стварно ми се свиѓа, супер е нема што. Се зачленив скоро, и колку што успеав да го проучам би дала уште некои предлози со кои сметам дека би се подобрил форумот. :) Мислам дека би било добро да се има посебен подфорум каде би се преместувале заклучените теми за да не се мешаат со другите, кога ќе се преместуваат темите да не се оставаат и во форумот каде што биле претходно туку целосно да се преместат, да има и друга група пр. за VIP членови, еве пр. тоа нека би биле членови со над 150 мислења или сл. :roll: . Друго, би било добро да се зголеми лимитот на карактери во потписот на 800 и да се стави quick reply мод доколку сте во можност - би било помалку заморно за постирање, модераторите да уредуваат уште малку поефикасно (некаде видов и наслови на латиница а има правило за кирилично пишување), доколку не можат се да престигнат нека се постави уште некој модератор.

  Извинете за "забелешките", се надевам дека не го навредив форумот, тоа најмалку сакам. Целта ми е да стани уште подобар одошто е сега ;) :) . Поздрав

  И да додадам :oops: , потребна е тема каде што членовите можат да прашаат, да се пожалат или да даваат нови идеи во врска со форумот, во 'Љубов и секс' да се отвори посебна тема 'Проблеми и совети' и таму да се преместат сите проблеми од 'Врски', и исто секој проблем да се отвара во посебна тема зошто тука (vrski/ljubovni-problemi-i-soveti-t243/) е се измешано :roll: и кога ќе се преместуваат некои теми да се преместуваат целосно, да не остануваат и на местото каде што веќе биле претходно.
   
  На praski4e му/ѝ се допаѓа ова.
 3. Pla4ka

  Pla4ka Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 декември 2009
  Пораки:
  228
  Допаѓања:
  160
  I jas se soglasuvam deka nema mesto za kritika mi fali mesto za religija samo da bide odeleno od site temi da moze da pisuvame za drugi podtocki od veri i religii.Delot so se i sesto e nepotreben dokolku se klasificiraat podtemite vo dadeni temi.

  МОДЕРАТОР:
  Преместено мислење од друга тема.
   
 4. RainBow

  RainBow Глобален модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  3 декември 2009
  Пораки:
  21.669
  Допаѓања:
  64.954
  Пол:
  Женски
  Vo posledno vreme pocnaa tolku glupavi temi da se otvoraat sto naprosto ne mozam da se snajdam i veke pocnuva da stanuva se edno te isto. Intimna depilacija- depilacija ili bricenje; sto da mu kupam na decko mi za nova godina, za bozik, za valentin,bivsiot ne me saka...drn drn i veke malku po malku zdosaduva. I clenkite ne obrnuvaat vnimanie dali veke ima takva tema...
   
  На princess12 му/ѝ се допаѓа ова.
 5. enca.69

  enca.69 Популарен член

  Се зачлени на:
  25 декември 2009
  Пораки:
  1.709
  Допаѓања:
  3.448
  sosema se soglasuvam so mislenjeto nad mene...i znam deka forumov e otvoren za site, no 13-14 godisnite devojcinja so temi mi se nasmevna pa jas izbegav mislam deka pocnaa da preteruvaat i mislam deka ja nistat sustinata na forumov, dosadno stanuva, otvaras i samo nekoja takva tema....zatoa i se poretko se priklucuvam i komentiram, istoto go zabelezav i od ostanatite...inaklu zamislata e super.ama eve vakvi nekoi raboti ja iskrivuvaat realizacijata....pozdrav
   
 6. LaFille

  LaFille Истакнат член

  Се зачлени на:
  28 ноември 2009
  Пораки:
  1.358
  Допаѓања:
  57
  Форумот е супер, но се согласувам со членките околу темите. Колку што можев да забележам, нема доволно модератори. Би било добро кога на Подфорумите што се дадени се стави барем по еден модератор. Така ќе се олесни работата и ќе има некој ред во темите.
   
 7. bilkata

  bilkata Администратор

  Се зачлени на:
  4 октомври 2008
  Пораки:
  349
  Допаѓања:
  1.679
  Подготвуваме реогранизација на форумот која меѓу другото ќе вклучува нови подкатегории за лични проблеми и совети, па очекуваме делумно да се реши проблемот со отварањето на нови теми.

  Исто така, во блиска иднина ќе воведеме и построго спроведување на правилата, што дополнително ќе придонесе за подобра организираност и категоризација на содржината.

  Секако дека наскоро планираме проширување на тимот на модератори. Сепак, имаме уште доста работа на техничкиот дел, а како што споменав, претстои и мала реогранизација, па не сакаме да избрзуваме со модераторите сè додека не се завршат тие работи.

  Ви благодариме за предлозите и конструктивната критика. ;)
   
 8. RainBow

  RainBow Глобален модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  3 декември 2009
  Пораки:
  21.669
  Допаѓања:
  64.954
  Пол:
  Женски
  Stom taka ke imame i nie trpenie. Sepak ova ni e omileniot zenski forum. Pozdravce i do vas moderatorite i administratorite sto rabotite naporno na podobruvanjeto na forumov :D
   
 9. bilkata

  bilkata Администратор

  Се зачлени на:
  4 октомври 2008
  Пораки:
  349
  Допаѓања:
  1.679
  Ќе создадеме нова категорија Религија. Поздрав. :)
   
 10. LAVICA81

  LAVICA81 Истакнат член

  Се зачлени на:
  15 јануари 2010
  Пораки:
  165
  Допаѓања:
  19
  Ne sekogas dobivam izvestuvanja za novi mislenja vo temata za koja se imam registrirano da dobivam izvestuvanja preku mail.Zosto?
   
 11. bilkata

  bilkata Администратор

  Се зачлени на:
  4 октомври 2008
  Пораки:
  349
  Допаѓања:
  1.679
  Веројатно испратените известувања завршиле во вашата папка Spam или Junk. Ве молиме проверете дали мејловите од Femina.mk се наоѓаат таму, па ако е така, користете го копчето Not Spam (или слично) за да ги вратите во главното поштенско сандаче.
   
 12. LAVICA81

  LAVICA81 Истакнат член

  Се зачлени на:
  15 јануари 2010
  Пораки:
  165
  Допаѓања:
  19
  Eve sega proveriv,papkata Junk mi e prazna,ne se tamu :roll: :?:
   
 13. Lacrymosa

  Lacrymosa Истакнат член

  Се зачлени на:
  18 јануари 2010
  Пораки:
  119
  Допаѓања:
  90
  сајтот е супер, само некако форумов ми е каша попара... миљон исти теми, во миљон теми ист муабет... тоа би требало да се среди
   
 14. babyketi

  babyketi Популарен член

  Се зачлени на:
  29 ноември 2009
  Пораки:
  1.302
  Допаѓања:
  669
  Smetam deka clenovite spored brojot na postovi treba da imaat i nekoi pogodnosti na forumot.
  Jas sum ovde skoro od prviot den i sum aktivna sekojdnevno.
  Imam dadeno mnogu soveti i mislenja .
  Smetam deka treba da postoi opredeleni povlastici za najaktivnite clenovi na forumov!
   
 15. RainBow

  RainBow Глобален модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  3 декември 2009
  Пораки:
  21.669
  Допаѓања:
  64.954
  Пол:
  Женски
  Хммм, па бејбикети предложи нешто ако ти паѓа на памет. А мене исто така не ми е јасно зашто има машки членови на форумов и нивниот број се зголемува?
   
 16. Marley

  Marley Популарен член

  Се зачлени на:
  13 јануари 2010
  Пораки:
  1.092
  Допаѓања:
  1.123
  Пол:
  Машки
  POLOVATA DISKRIMINASIJA E ZABRANETA SO ZAKON...A VAZI ZA DVATA POLA...
  I DRUGO KJE KAZEV...AMA AJ DA NE BIDAM VON TEMA...
   
 17. RainBow

  RainBow Глобален модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  3 декември 2009
  Пораки:
  21.669
  Допаѓања:
  64.954
  Пол:
  Женски
  Pa dobro ama koga e zenski forum ne znam sto baraat i maski tuka...
   
 18. babyketi

  babyketi Популарен член

  Се зачлени на:
  29 ноември 2009
  Пораки:
  1.302
  Допаѓања:
  669
  Ne e moja rabota da smisluvam pravila na forumot.Smetam deka nadleznite na ovoj forum treba da napravat nesto vo vrska so ova.
  Sekade ,na site forumi so brojot na svoite postovi napreduvas i po opredeleno nivo stanuvas administrator i normalno dobivas honorar za toa.
  A sto se odnesuva do maskite na forumot,NEMAM NISTO PROTIV.
  Ako mislat nekoi maski deka e pointeresno da se druzat so zeni i da slusaaat (citaat) zenski muabeti....BUJRUM!
  Jas ne bi se zaclenila na forum za fudbal ,pa i da mi platat za toa.
   
 19. gwen

  gwen Истакнат член

  Се зачлени на:
  13 декември 2009
  Пораки:
  265
  Допаѓања:
  81
  Неможам да атачувам линкови од јутјуб , значи да не се гледа само урл.
  Постои ли можност да вметнете таква опција на корисникот?
   
 20. bilkata

  bilkata Администратор

  Се зачлени на:
  4 октомври 2008
  Пораки:
  349
  Допаѓања:
  1.679
  Се консултирав со системските администратори и тие ме уверуваат дека сè е во ред од наша страна. Меѓу другото, форумот испраќа известување само за првото ново мислење испратено по последната ваша посета на темата, но не и за наредните. Ова е направено за да не ви го полниме поштенското сандаче со голем број на мејлови за теми што имаат многу мислења.

  Откако ќе ја посетите темата и ќе ги прочитате одговорите, повторно ќе добиете известување за првото наредно ново мислење.
   
  На Yassie96 му/ѝ се допаѓа ова.
Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.