1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Критики и забелешки

Дискусија во 'За форумот' започната од bilkata, 14 јануари 2010.

Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.
  1. bilkata

    bilkata Администратор

    Се зачлени на:
    4 октомври 2008
    Пораки:
    349
    Допаѓања:
    1.679
    Lacrymosa, свесни сме за проблемот и работиме на негово решавање. Отворена е цела нова секција што ќе помогне да се организира категоријата „Сè и сешто“. Во план ни е и создавање на посебни категории за проблеми и совети.

    Почнуваме и со построго модерирање.
     
  2. Hipica

    Hipica Форумски идол

    Се зачлени на:
    31 декември 2009
    Пораки:
    14.369
    Допаѓања:
    14.818
    Го забележав тоа. Јееееееееееј конечно :D :D
     
  3. bilkata

    bilkata Администратор

    Се зачлени на:
    4 октомври 2008
    Пораки:
    349
    Допаѓања:
    1.679
    babyketi, ги цениме мислењата на сите вас, но не сме во состојба да плаќаме за напишаното, ниту некогаш ќе бидеме. Впрочем, сите членови на модераторскиот тим на forum.femina.mk се тука на доброволна основа.

    Администраторите на форумите се поставуваат според други критериуми, а не според бројот на напишани мислења.
     
  4. bilkata

    bilkata Администратор

    Се зачлени на:
    4 октомври 2008
    Пораки:
    349
    Допаѓања:
    1.679
    За да вметнете видео во вашето мислење, копирајте го од YouTube Embed кодот (се наоѓа десно од видеото). Потоа искористете го следниов код:

    Код:
    [youtube]Овде ставете го Embed кодот од YouTube[/youtube]
    Пример:

    Код:
    [youtube]<object width="560" height="340"><param name="movie" value="http://www.youtube.com/v/mPWmpiHxdPY&hl=en_US&fs=1&"></param><param name="allowFullScreen" value="true"></param><param name="allowscriptaccess" value="always"></param><embed src="http://www.youtube.com/v/mPWmpiHxdPY&hl=en_US&fs=1&" type="application/x-shockwave-flash" allowscriptaccess="always" allowfullscreen="true" width="560" height="340"></embed></object>[/youtube]
     
  5. Ariel

    Ariel Форумски идол

    Се зачлени на:
    7 декември 2009
    Пораки:
    7.784
    Допаѓања:
    131.336
    Присуството на машките не може никако да го ограничиме, а и не е тоа поентата ми се чини. Ако некој сака да чита и да коментира - ќе го направи тоа. И супер би било ако има повеќе, нека се изначитаат што ни треба, па се надевам ќе не' разбираат повеќе, и ќе се однесуваат како што треба :D .
    Имаше и машки членови што даваа коментари што се сосема на место, и отвараа многу интересни теми. А и тоа што ги има на форумов, мислам дека е плус за самиот форум - буди интерес и кај корисници за кои не е наменет.
     
  6. gwen

    gwen Истакнат член

    Се зачлени на:
    13 декември 2009
    Пораки:
    265
    Допаѓања:
    81
    Благодарам многу (посебно за тоа инфото дека се наоѓа од десно :) )
     
  7. Pla4ka

    Pla4ka Истакнат член

    Се зачлени на:
    26 декември 2009
    Пораки:
    228
    Допаѓања:
    160
    Бидејќи темата ми беше затворена треба да има отфрлање на членовите кои коментираат со навреди од дадената тема доколку бидат опоменати и потоа повторно пак коментираат со ист тон да неможат тие да коментираат а не темата по нивна вина да биде затворена.
    Поздрав
     
  8. babyketi

    babyketi Популарен член

    Се зачлени на:
    29 ноември 2009
    Пораки:
    1.302
    Допаѓања:
    669
    Mojot predlog ne e da se placa za postovite ,tuku da se otkrie nekoj koj bi mozel da doprinese za razvivanje na forumot!
    Pa otkako toa ke se sluci,da se angazira i za toj angazman da bide nagraden!
     
  9. bilkata

    bilkata Администратор

    Се зачлени на:
    4 октомври 2008
    Пораки:
    349
    Допаѓања:
    1.679
    Навистина ни е жал :( што требаше да ја заклучиме темата за соживот, но работите почнаа да излегуваат од контрола. Свесни сме дека ја отворивте темата со најдобри намери и на најдобар можен начин, но сепак прашањето е пречувствително за многу луѓе и не можат да се воздржат.

    Во иднина можеби ќе и дадеме уште една шанса на темата, но сметаме дека засега е најдобро да остане заклучена. :?
     
  10. bilkata

    bilkata Администратор

    Се зачлени на:
    4 октомври 2008
    Пораки:
    349
    Допаѓања:
    1.679
    Ви благодариме за предлогот. Ќе размислиме во таа насока, но како што напишав претходно, и ние (модераторите и администраторите) сме тука без да добиваме некаков хонорар за тоа.
     
  11. babyketi

    babyketi Популарен член

    Се зачлени на:
    29 ноември 2009
    Пораки:
    1.302
    Допаѓања:
    669
    Velam DA BIDE NAGRADEN!
    Znaci ne mislam sekogas za pari....vo sekoj slucaj ,blagodaram sto go imate moeto mislenje vo predvid
     
  12. bilkata

    bilkata Администратор

    Се зачлени на:
    4 октомври 2008
    Пораки:
    349
    Допаѓања:
    1.679
    Во никој случај нема да не навредат забелешките. Напротив, ќе ни помогнат да го направиме форумот уште подобар.

    Се надевам дека нема да пропуштам нешто:

    • VIP членови - имплементирано, во вид на цветчиња. :up:
    • Quick Reply - уште на почетокот многу размислувавме дали да ставиме ваква можност или не. На крајот решивме дека е подобро форумот да биде поедноставен и ја изоставивме оваа функционалност.
    • 800 симболи во потписот - предолго за наш вкус.
    • Преместени теми - најчесто оставаме сенка на преместена тема што веќе добила неколку одговори, за да можат да ја пронајдат оние што свикнале да ја бараат во старата категорија. Сенката ја бришеме по одредено време.
    • Посебна категорија за заклучени теми - засега категориите не се преполни со заклучени теми, па не е проблем и да си останат на соодветното место.
    • Посебна тема за секој „љубовен проблем“ - Размислуваме за посебни подкатегории со единствена намена „проблеми и совети“ во соодветните категории. Ќе видиме како ќе се одвиваат работите.
    Благодариме за вашите предлози. ;)
     
  13. Gordana10

    Gordana10 Форумски идол

    Се зачлени на:
    7 декември 2009
    Пораки:
    6.898
    Допаѓања:
    9.184
    Пол:
    Женски
    а со бидна со соновникот,гледам во тек на изработка е,па ме интересира,кога ке биде готов?
     
  14. bilkata

    bilkata Администратор

    Се зачлени на:
    4 октомври 2008
    Пораки:
    349
    Допаѓања:
    1.679
    Gordana10, денес разговарав со колегите задолжени за техничкиот дел на сајтот и добив уверување дека соновникот ќе биде готов до крајот на овој месец. ;)

    Извинете за задоцнетиот одговор.

    Ги преместивме сите мислења поврзани со предлогот на Lilit во нова тема:
    za-forumot/isprakanje-na-mislenjata-vo-soodvetni-temi-t1181/
     
  15. Gordana10

    Gordana10 Форумски идол

    Се зачлени на:
    7 декември 2009
    Пораки:
    6.898
    Допаѓања:
    9.184
    Пол:
    Женски
    Нема проблем :D
     
  16. bilkata

    bilkata Администратор

    Се зачлени на:
    4 октомври 2008
    Пораки:
    349
    Допаѓања:
    1.679
    Проблемот постои веќе подолго време и е поврзан со нашиот модул за кирилица :oops:. Работиме на нова верзија на веб-кирилицата што ќе биде поставена во текот на наредната недела. ;)
     
  17. Lilit

    Lilit Форумски идол

    Се зачлени на:
    25 ноември 2009
    Пораки:
    11.716
    Допаѓања:
    150.560
    Пак јас...
    Дај поредовно освежувајте го сајтот и со повеќе содржини,а не три-четири (дали и толку)во неколку дена и тоа се премногу официјални,стерилни,недружељубиви,што знам...непријателски настроени,како да читам научно списание,а не за анорексијата на Викторија Бекам рецимо...Може сум строга,може ве навредува,ама па стварно така е...уште еднаш се потврдува дека жените немаат смисла за хумор или?! :D
    Фино би било по некое научно откритие,некој нов гадџет...па макар и политика и дневни вести,некој смешен клип,повеќе глерии со актуелната мода,машко-женски односи,психологија,не да подзаличува на повеќето портали,ама сепак збогатена содржина не е на одмет,вака ми е празно...и удрете по некоја шега,сопствено мислење,досетка...а и вие како админки тука многу сте официјални,со вие ни се обраќате...при напорен ден,неофицијалните односи се добредојдени,јас барем не сакам да ми персираат во секоја прилика...Би прашала и уште нешто,ама љубопитството ја убила мачката...
     
  18. bilkata

    bilkata Администратор

    Се зачлени на:
    4 октомври 2008
    Пораки:
    349
    Допаѓања:
    1.679
    Lilit, нè погоди во болната точка со новите содржини на сајтот. Навистина имаме проблем од тој аспект и во блиска иднина ќе направиме промени на почетната страница на Femina.mk со цел да ставиме поголем акцент на новостите и категоријата „Забава“.

    Воопшто не сме навредени од критиките, напротив, благодарни сме за нив. Сè уште учиме кои се интересите на женската популација во Македонија, а допрва ќе го развиваме сајтот во нови насоки. Затоа, секакви идеи, предлози, критики и забелешки се добредојдени. ;)

    Уф... пак испадна официјално ова... :oops:
     
  19. Ariel

    Ariel Форумски идол

    Се зачлени на:
    7 декември 2009
    Пораки:
    7.784
    Допаѓања:
    131.336
    Многу ме нервираат наслови на теми кои се напишани на латиница, почнуваат со мала буква, или содржат печатни грешки.
    Исто така ме нервираат теми од типот ве молам за совет, потребен ми е совет и слично, без никакво објаснување на која тема. Па уште кога ќе прочитам дека таква тема веќе постои, уф...

    Во последно време многу се пишува на латиница. Едно време имаше опомени, ама изгледа дигнавте раце, не се постигнува :D . Може и така ми се чини бидејќи ме иритира, па ми запнува за око :D

    Не мислам дека може нешто драматично да се смени, освен промена на насловите на темите, ама имав потреба да споделам :D
     
  20. emce-kremce

    emce-kremce Истакнат член

    Се зачлени на:
    3 декември 2009
    Пораки:
    1.161
    Допаѓања:
    99
    Многу често имам проблем со најавувањето на сајтов, на 2-3 дена постојано ми се случува истото да ми вика дека внесувам погрешна лозинка, а лозинката е таа и нон стоп барам нова лозинка и ок е и по 2-3 дена пак истото...?
     
Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.