1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Кромид за здрава коса

Дискусија во 'Коса' започната од milagirl, 3 април 2011.

 1. milagirl

  milagirl Истакнат член

  Се зачлени на:
  2 октомври 2010
  Пораки:
  62
  Допаѓања:
  2
  Исечкајте еден кромид и ставете го во шишето со шампон. Оставете го да стои 15 дена и почнете нормално да го користите шампонот. Ваквиот шампон не само што го забрзува растот туку дава неверојатен сјај.

  Дали оваа некој го има пробано ако го има де кажете ми дали потоа мириса косата од кромидот ? :)
   
 2. starfish

  starfish Популарен член

  Се зачлени на:
  31 јануари 2010
  Пораки:
  4.833
  Допаѓања:
  10.128
  Пол:
  Женски
  Немаше, мислам, потреба од нова тема за ова.
  Има многу теми за коса, каде ќе ти одговореа на прашањето.


  Што се однесува до “рецептов“ не сум пробала.
  А и скептик сум дека ваквите работи делуваат.
  Отстоен кромид во шампон 15 дена, не фала :shake:
   
  На sesilija му/ѝ се допаѓа ова.
 3. Marina89

  Marina89 Истакнат член

  Се зачлени на:
  19 јуни 2010
  Пораки:
  320
  Допаѓања:
  42
  Кромид бееееееееееее.....една капка вода на косата и има сите да бегаат од тебе,а можи и без капката хихих ....тоа е чиста глупост за мене хихихи
   
 4. slavica999

  slavica999 Популарен член

  Се зачлени на:
  27 декември 2009
  Пораки:
  4.327
  Допаѓања:
  5.331
  Ма смрди тоа а и кој би ставил. Сум чула дека против опаѓање прават некој лек со лук па луѓето од мака ставаат и се затвараат по дома, ама ова неееее.
  Ај ти пробај па ни кажи :^)
   
 5. Mishela

  Mishela Модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  19 август 2010
  Пораки:
  18.516
  Допаѓања:
  80.551
  Пол:
  Женски
  ^ тоа со лукот се користи при косопаст (лично јас го имам користено) и не мириса пошто не се става на цела коса, само на делчето каде опаднала косата, меѓутоа за ова со кромидот чисто сумњам дека нема да мириса :^)
   
  На TutiFuti му/ѝ се допаѓа ова.
 6. simoncelicius

  simoncelicius Популарен член

  Се зачлени на:
  29 јануари 2011
  Пораки:
  3.515
  Допаѓања:
  7.689
  Пол:
  Женски
  погрдо нешто амин кромид на коса никад не би стаила
   
 7. MoreNa-22

  MoreNa-22 Истакнат член

  Се зачлени на:
  28 јуни 2011
  Пораки:
  386
  Допаѓања:
  76
  отстоен кромид во шампон 15 дена несакам ни да помислам каква миризба има а камоли со тоа чудо да ја мијам косата бљак... кој пробал нека кажи баш ме интересира :D :D
   
  На Lile_05 му/ѝ се допаѓа ова.
 8. smurffi

  smurffi Популарен член

  Се зачлени на:
  6 август 2012
  Пораки:
  714
  Допаѓања:
  378
  Пол:
  Женски
  Колку и да е добар за косата.. сепак не би ставила.
   
 9. Traveler$

  Traveler$ Нов член

  Се зачлени на:
  22 декември 2018
  Пораки:
  4
  Допаѓања:
  0
  Пол:
  Женски
  Jas go koristam samponot, go cuvav 15 dena , na pocetokot imase mn los miris ama posle 15 den iscezna mirisot na kromidot, i mirisa isto kako i prethodno samponot, i efektot e stvarno dobar, kosata mi e mnogu sjajna i so volumen. Vi go preporacuvam.