Кронова болест

Дискусија во 'Здравствени проблеми' започната од QueenElizabeth, 28 февруари 2015.

 1. QueenElizabeth

  QueenElizabeth Активен член

  Се зачлени на:
  16 февруари 2015
  Пораки:
  138
  Допаѓања:
  88
  Пол:
  Женски
  Има ли некој искуства со оваа болест и како се справува со неа ?
   
 2. QueenElizabeth

  QueenElizabeth Активен член

  Се зачлени на:
  16 февруари 2015
  Пораки:
  138
  Допаѓања:
  88
  Пол:
  Женски
  ААаа да ако е дупла темава обавезно канта,мада не начекав ваква тема...
   
 3. Манго43

  Манго43 Нов член

  Се зачлени на:
  2 јуни 2015
  Пораки:
  1
  Допаѓања:
  0
  https://www.facebook.com/NowThisNews/videos/515843305255071/

  Јас овој клип го сретнав на нет и истражив малку...Жената има своја страница на фејсбук (bag lady mama)
  https://www.facebook.com/bagladymama/?fref=ts
  Очигледно страда од оваа болест и сака да сподели со останатите што значи тоа и начинот на кој живее со "торба"(bag). Ако некој има повеќе информации нека сподели или ако знае нешто повеќе. Интересно е што оваа болест се јавува најмногу во Европа и Северна Америка односно развиените модерни општества.


  Еве уште некој линк плус: