1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Кронова болест

Дискусија во 'Здравствени проблеми' започната од QueenElizabeth, 28 февруари 2015.

 1. QueenElizabeth

  QueenElizabeth Активен член

  Се зачлени на:
  16 февруари 2015
  Пораки:
  138
  Допаѓања:
  88
  Пол:
  Женски
  Има ли некој искуства со оваа болест и како се справува со неа ?
   
 2. QueenElizabeth

  QueenElizabeth Активен член

  Се зачлени на:
  16 февруари 2015
  Пораки:
  138
  Допаѓања:
  88
  Пол:
  Женски
  ААаа да ако е дупла темава обавезно канта,мада не начекав ваква тема...
   
 3. Манго43

  Манго43 Нов член

  Се зачлени на:
  2 јуни 2015
  Пораки:
  1
  Допаѓања:
  0
  https://www.facebook.com/NowThisNews/videos/515843305255071/

  Јас овој клип го сретнав на нет и истражив малку...Жената има своја страница на фејсбук (bag lady mama)
  https://www.facebook.com/bagladymama/?fref=ts
  Очигледно страда од оваа болест и сака да сподели со останатите што значи тоа и начинот на кој живее со "торба"(bag). Ако некој има повеќе информации нека сподели или ако знае нешто повеќе. Интересно е што оваа болест се јавува најмногу во Европа и Северна Америка односно развиените модерни општества.


  Еве уште некој линк плус:

   
 4. reckless ✨

  reckless ✨ Истакнат член

  Се зачлени на:
  11 јануари 2022
  Пораки:
  109
  Допаѓања:
  71
  Пол:
  Женски
  Вчера ми утврдија кронова болест. Како е да се живее со таа болест девојки се изначитав се и сешто дали навистина е толку мачно?
   
  На Acika12 му/ѝ се допаѓа ова.
 5. ancenche

  ancenche Истакнат член

  Се зачлени на:
  2 јули 2014
  Пораки:
  20
  Допаѓања:
  2
  Како ти утврдија ? Како е испитувањето
   
 6. Acika12

  Acika12 Истакнат член

  Се зачлени на:
  7 јуни 2017
  Пораки:
  80
  Допаѓања:
  37
  Пол:
  Женски
  Кои симптоми ги имаше?