1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Лабораторија за ПАП тест

Дискусија во 'Здравствени проблеми' започната од onegirl, 9 октомври 2010.

 1. onegirl

  onegirl Истакнат член

  Се зачлени на:
  19 март 2010
  Пораки:
  22
  Допаѓања:
  5
  Значи, не верувам на резултатите кои ги добив од ПАП тестот од кај матичниот лекар, сакам да го повторам тестот. препорачајте ми клиника која има сопствена лабораторија а тоа да не биде Систина-неможам да си ја дозволам систина :worried:
  Писете ми каде се наога и цена.
  Ви благодарам однапред...
   
 2. maja8

  maja8 Популарен член

  Се зачлени на:
  3 јануари 2010
  Пораки:
  2.847
  Допаѓања:
  2.158
  Јас правев во Про Медика 2000 ден, ама немаат ни они сопствена, туку ги носат некаде. А тебе кај ти е матичниот? да си знаеме
   
 3. onegirl

  onegirl Истакнат член

  Се зачлени на:
  19 март 2010
  Пораки:
  22
  Допаѓања:
  5
  od kumanovo. site ginekolozi gi nosta vo ista laboratorija. znaci baram lab vo skopje....
   
 4. Bozica1980

  Bozica1980 Форумски идол

  Се зачлени на:
  24 август 2010
  Пораки:
  6.761
  Допаѓања:
  253.514
  Пол:
  Женски
  Не ги носат сите во МАНУ? :o
   
 5. onegirl

  onegirl Истакнат член

  Се зачлени на:
  19 март 2010
  Пораки:
  22
  Допаѓања:
  5
  во куманово има лабораторија-приватна, и сите ги носат таму, затоа прашувам за ск?
   
 6. maja8

  maja8 Популарен член

  Се зачлени на:
  3 јануари 2010
  Пораки:
  2.847
  Допаѓања:
  2.158
  Епа и јас мислам дека во Ск сите на едно место се прават, така да каде и да отидеш исто тие, ама има разлика во цената и секако во услугата, имаш теми за гинколошки прегледи во темата Секс, па можеш таму да прочиташ каде која цена е
   
 7. newring86

  newring86 Популарен член

  Се зачлени на:
  22 ноември 2009
  Пораки:
  678
  Допаѓања:
  882
  чекајте ...... од сите клиники гиносат во една лабораторија брисевите :swear: за скопје прашувам
   
 8. maa

  maa Истакнат член

  Се зачлени на:
  24 септември 2010
  Пораки:
  158
  Допаѓања:
  38
  Мислам дека има лабаратории само во скопје и куманово,а незнам зошто не веруваш во резултатот?
   
 9. onegirl

  onegirl Истакнат член

  Се зачлени на:
  19 март 2010
  Пораки:
  22
  Допаѓања:
  5
  затоа што кога отидов по мојот резултат кој покажа ХПВ од низок степен, бев страшно исплашена, и додека чекав за консултација со гинекологот, разговара со сестрата што работи таму, и она како за утеха ми вика не паничи, еве ти погледни ги другите резултати, и ми даде над 40 ПАП резутати од кои само 2 немаа ХПВ :swear: е сега....или вирусот е толку раширен, или нешто не е во ред. работата е што несакам да поверувам дека имам ХПВ.....и сакам уште еден тест во Скопје. затоа ми е битно дали да дадам 3000 денари за клиники како ремедика, свети лазар.....или да отидам кај било кој гинеколог и да направам ПАП за 1000 денари. значи не ми е битен третманот кој ке го добијам, туку лабораториски резултат.....
  ве молам девојки.....писете ми информација која ке ми е од корист...
   
 10. maa

  maa Истакнат член

  Се зачлени на:
  24 септември 2010
  Пораки:
  158
  Допаѓања:
  38
  Дај боже да се грешка тестовите...Јас имам познаничка кој има ХПВ од низок степен и и кажале дека ако ги пие редовно апчињата и ги става вагиналните свеќички за 6 месеци мислам кажа ке се повлечело...Ама направи уште еден тест па да се надеваме на грешка ;) ти држам среќичка
   
 11. onegirl

  onegirl Истакнат член

  Се зачлени на:
  19 март 2010
  Пораки:
  22
  Допаѓања:
  5
  фала маа ;) ставам ја вагиналети веке 4 месеци и кај и да е после први ке правам пак ПАП....е само кога би знаела каде... :x
   
 12. Nina24

  Nina24 Популарен член

  Се зачлени на:
  25 декември 2009
  Пораки:
  667
  Допаѓања:
  339
  Onegirl, а кои вагиналети ти ги препишаа, ако може да кажеш?

  А за клиника со сопствена лабараторија каде ги прават пап тестовите незнам. Мојот матичен гинеколог ги носи во друга лабораторија.
   
 13. onegirl

  onegirl Истакнат член

  Се зачлени на:
  19 март 2010
  Пораки:
  22
  Допаѓања:
  5
  mi prepisa vaginaleti na prirodna baza- t. e kantarionovi, plus da rabotam na podiganjeto na imunitetot-mnooogu vitamini i takvi stvari..
  A Nina-koj ti e maticen lekar, kolku cini pap test kaj nego, kaj se naoga i pisi mi brojce ako ne ti e tesko ;)
   
 14. JuLleE

  JuLleE Форумски идол

  Се зачлени на:
  15 јануари 2010
  Пораки:
  17.428
  Допаѓања:
  238.074
  Iма разлика каде ги носат пап тестовите.Aко се во Kуманово тогаш и треба да се сомневаш бидејки и јас иам слушнато од мои роднини и пријатели кои имаат правено пап тест а за резултати биле праќани во Kуманово,па сите имаа хпв од низок степен па дури и една 70 годишна жена...така да барај си гинеколог во ск кој ги носи тестовите во државна или некои гинеколози ги носат во приватни лаборотории во ск ама барем не прават такви грешки како во Kуманово.
   
 15. onegirl

  onegirl Истакнат член

  Се зачлени на:
  19 март 2010
  Пораки:
  22
  Допаѓања:
  5
  aj kaжи ми ако знаеш кои клиники каде ги носат брисевите :swear:
   
  На blueberry93 му/ѝ се допаѓа ова.
 16. momo

  momo Активен член

  Се зачлени на:
  10 јули 2012
  Пораки:
  8
  Допаѓања:
  0
  Здраво девојки мози да ми казете некој приватен гиниколог во прилеп и колку кошта
   
 17. zaljubena93

  zaljubena93 Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 мај 2011
  Пораки:
  56
  Допаѓања:
  9
  кај еклер да појдиш, кај паркот кај судот се наоѓа. Доколку ти е матична пап тестот е 150ден, а ако не ти е 650 или 750 ден.. За матична треба да чекаш најмалце 2 недели откако ќе и однесиш документи, значи по 20 дена можиш да појдиш да направиш пап тест и ќе платиш 150ден. навистина е добра докторката, многу внимателно работи и е искрена, пред се. што и да има ти го кажува и ти ги кажува опциите кои ги имаш, па ти одбери си.. се надевам дека не закаснив многу со одговоров :) :$
   
 18. blueberry93

  blueberry93 Популарен член

  Се зачлени на:
  2 јули 2010
  Пораки:
  1.660
  Допаѓања:
  4.475
  Некој информиран за ова? :)
   
 19. MG3

  MG3 Популарен член

  Се зачлени на:
  15 август 2016
  Пораки:
  535
  Допаѓања:
  2.695
  Пол:
  Женски
  Здраво девојки. Може ли некој да ми објасни што значи Бенигни клеточни промени - Инфламација на пап тест +Colpit? Се исплашив, прочитав сешто на интернет.
   
 20. RebelliousGirl

  RebelliousGirl Истакнат член

  Се зачлени на:
  30 јули 2018
  Пораки:
  11
  Допаѓања:
  1
  Пол:
  Женски
  Ништо, нормален Пап. Кај мене секогаш ги пишува, со години.
  А ова Colpit Не знам што значи
   
  На MG3 му/ѝ се допаѓа ова.