1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Лажен нагон за мокрење

Дискусија во 'Здравствени проблеми' започната од kejti.j, 5 март 2015.

 1. kejti.j

  kejti.j Нов член

  Се зачлени на:
  4 март 2015
  Пораки:
  4
  Допаѓања:
  1
  Пол:
  Женски
  Веќе три месеци имам лажен нагон за мокрење...после мокрење имам чуство дека мочниот меур е полн а нема ништо и така цело време. Испитував уринокултура двапати и стерилна е, бев и кај гинеколог немам ништо, матичната ми препиша Нолицин, па после Цитерал па пак Нолицин ама никакво подобрување. Бев и на уролог во Ремедика и таму ми кажаа дека се е во ред...Дали ви се има случено вакво нешто? Од што може да биде?
   
 2. Rama

  Rama Форумски идол

  Се зачлени на:
  9 декември 2011
  Пораки:
  5.387
  Допаѓања:
  54.547
  Пол:
  Женски
  Може да имаш воспаление некакво , штом ти рекле е во ред значи немаш инфекции и бактерии...во секој случај ти препорачувам да пиеш многу Увин чај , земи си рефус не во кесички тој е подобар, исто можеш и треба да конзумираш многу брусница, и јас имав ваков проблем порано и го решив со пиење на голема количина Увин чај.
   
 3. kejti.j

  kejti.j Нов член

  Се зачлени на:
  4 март 2015
  Пораки:
  4
  Допаѓања:
  1
  Пол:
  Женски
  Фала ти многу на советите :) А лекови пиеше нешто или и ти немаше инфекции...јас се мислам дали да си земам Урифар или да идам пак кај матичната да ми препиша Палин, Цитерал или некои други од тој вид...Гинекологот ме прегледуваше повторно пред некој ден и ми рече не е ни до јајници ни до ништо, дека најмногу реагирам на мочниот меур, и ми рече колку што можам потопло да се облекувам и да не носам ништо тесно :)
   
 4. Rama

  Rama Форумски идол

  Се зачлени на:
  9 декември 2011
  Пораки:
  5.387
  Допаѓања:
  54.547
  Пол:
  Женски
  Не ми текнува како се викаа лековите , пошто беше одамна тоа..ти кажувам немав никаква бактерија, имав случај како твојот и го решив со пиење на многу увин чај, веднаш почни да пиеш , ќе си ја видиш разликата , чајот е природен , не земај за џабе хемикалии...позз.
   
 5. kejti.j

  kejti.j Нов член

  Се зачлени на:
  4 март 2015
  Пораки:
  4
  Допаѓања:
  1
  Пол:
  Женски
  Окееј, фала ти многу уште еднаш :)
   
  На Rama му/ѝ се допаѓа ова.