1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Лак за коса

Дискусија во 'Коса' започната од anggell, 6 февруари 2012.

 1. anggell

  anggell Популарен член

  Се зачлени на:
  2 ноември 2011
  Пораки:
  4.931
  Допаѓања:
  9.289
  Пол:
  Женски
  девојки не најдов ваква тема па ме интересира каков лак за коса користите, каков ке ми порачате да користам што нема да ја оштети косата и нема да ми ги расцвета врвовите, и да не ја направи крута, ако има ваква тема заклучете ја :)
   
 2. cooll

  cooll Популарен член

  Се зачлени на:
  25 април 2010
  Пораки:
  2.857
  Допаѓања:
  9.808
  Пол:
  Женски
  лак за коса

  [​IMG]
  мммм овој :inlove: :inlove:
  има прекрасен мирис и не ја лепи косата ;)
   
  На anggell му/ѝ се допаѓа ова.
 3. Rozich

  Rozich Популарен член

  Се зачлени на:
  16 јуни 2010
  Пораки:
  1.194
  Допаѓања:
  1.092
  [​IMG]
  Мајка ми го користи овој,јас од неа си земам иако не ставам лак често :)
  Мене лично и Интесата ми е добар но,мајка ми сака да експериментира,па купува различни.Битно е да не ја лепи косата и да има прифатлив мирис.Тоа ми е битно :)
  [​IMG]
  Ама,најдобар е црниот од Тафт,некако најдобро ја држи косата,иако реков,немам омилен.
  А,кога станува збор за пена,тогаш имам омилена,тоа е Нивеа и тоа Flexible curls,па каква само ми ја правеше косата,немам зборови :clap:
  [​IMG]
   
 4. t.i.n.k.e.r.b.e.l.l

  t.i.n.k.e.r.b.e.l.l Популарен член

  Се зачлени на:
  15 јули 2011
  Пораки:
  466
  Допаѓања:
  335
  Јас го има четвртиот зелен, иако не користам често, ама се наоѓа поготово кога ја виткам косата, доста држи и убаво мириса!!
   
 5. Steff.Unique

  Steff.Unique Популарен член

  Се зачлени на:
  22 јули 2011
  Пораки:
  564
  Допаѓања:
  270
  Пол:
  Женски
  Го користам црниот лак за коса од Taft. Преубаво мириса и задоволна сум од него ептен. :)
   

  Прикачени фајлови:

 6. Natti

  Natti Активен член

  Се зачлени на:
  19 јануари 2012
  Пораки:
  56
  Допаѓања:
  5
  Јас обично не користам лак за коса но затоа мајка ми постојано го користи Taft некогаш зелен а некогаш портокалов.:)
   
 7. Doozy

  Doozy Форумски идол

  Се зачлени на:
  22 април 2010
  Пораки:
  4.711
  Допаѓања:
  59.971
  Женски, никогаш досега немам користено Интеса, користам цело време Тафт и сум онака, океј задоволна. Не лепи, лак како лак. :) Ама од повеќе луѓе наслушнав дека некако се позадоволни од Интесата? :^)

  Кен дис би тру? :D
   
 8. Gea

  Gea Популарен член

  Се зачлени на:
  7 јануари 2011
  Пораки:
  1.056
  Допаѓања:
  11.603
  Пол:
  Женски
  Кога е во прашање лак за коса, Интеса никако! Барем од мое искуство. Не е проблем за издржливоста, но најголем проблем е тоа што е многу леплив, па не се одмива ни дури по миењето на косата.Низ целата коса се создаваат белки како првут, а понекогаш и цели парченца.А ако се прочешлаш со ситен чешел, чешелот е полн со некоја леплива маса, абе катастрофа.
  Поефтин е и затоа некои фризери го користат.
  Моментално користам црвен тафт и сум задоволна и од мирисот и од трајноста на фризурата.Иако во последно време воопшто и немам потреба да ставам лак.
   
  На srnicka7 и Doozy им се допаѓа ова.
 9. SOVRSENSTVO

  SOVRSENSTVO Популарен член

  Се зачлени на:
  20 септември 2010
  Пораки:
  2.790
  Допаѓања:
  1.556
  Јас порано бев задоволна од Интеса, но повеќе не сум ич не ми ја зацврстива косата само ми ја измрсува сега го користам оној од Кам маркет и сум многу засоволна

  [​IMG]
   
  На Doozy му/ѝ се допаѓа ова.
 10. FeminkaDoKraj

  FeminkaDoKraj Истакнат член

  Се зачлени на:
  31 јануари 2012
  Пораки:
  161
  Допаѓања:
  49
  Oтсекогаш (кога ќе ми спотребал) сум користела Iнтеса...од истата фирма има и регенератор за коса значи косата преееубаво изгледа и лесно се чешла.......сега го нема веќе тој регенератор.....а лакот сеуште постои..............
   
 11. kika13

  kika13 Истакнат член

  Се зачлени на:
  16 мај 2011
  Пораки:
  137
  Допаѓања:
  104
  Користам Интеса [​IMG] и сум задоволна не лепи што е најважно :)
   
  На FeminkaDoKraj му/ѝ се допаѓа ова.
 12. bella.honey

  bella.honey Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 јуни 2011
  Пораки:
  639
  Допаѓања:
  295
  Користам на NIVEA и Intesa.
   
 13. Plavusa.17

  Plavusa.17 Популарен член

  Се зачлени на:
  20 март 2011
  Пораки:
  4.133
  Допаѓања:
  6.033
  Јас не користам лак за коса, досега само еднаш ми ја имаат виткано на фризер во локни и тогаш ми ставија, инаку природно ми е права а и + ја пеглам за да ми биде баш права и средена, и немам потреба за лак. Е може за матура ќе им речам да ми прават локни, па тогаш ќе ми стават. Инаку мајка ми дека има прекршена коса, брановидна така нешто па ја средува, ја тегне којзнае што и праи и дома ги иам овие 2:
  [​IMG]

  [​IMG]
   
 14. Trendafilka

  Trendafilka Форумски идол

  Се зачлени на:
  28 декември 2009
  Пораки:
  5.941
  Допаѓања:
  27.597
  Интесата е многу јак лак за коса, во смисла издржлив, меѓутоа за мој вкус многу ја укрутува косата и малку е леплив.
  Кога ставам од него, ставам сосем малку и прскам оддалеку.
  А мајка ми е тотално навлечена на Интеса, прска ко луда, и да - точно е дека со премногу ставање се создаваат крупни парчиња во косата слични на првут, го имам забележано тоа кај неа.
  A мирисот на Интеса дефинитивно би го познала меѓу илјада, силен и продорен, и тоа не ме бендисува баш.

  Од лаковите за коса најмногу сум била задоволна од тафт зелениот, прекрасен мирис и не ја лепи косата воопшто.
  [​IMG]

  И овој на Нивеа, исто мириса убаво и косата има неверојатен сјај.
  [​IMG]
   
 15. Shoe-Gal

  Shoe-Gal Истакнат член

  Се зачлени на:
  8 јули 2011
  Пораки:
  368
  Допаѓања:
  178
  стварно Интесата нема шанси да ја промашиш, истиот мирис непроменлив и јак, ако помине некоја свежо напрскана одма се знае :rofl:
  Инаку јас ви го препорачувам тегетот од Тафт лаковите, пре пре задоволна
  [​IMG]
   
 16. Heidi

  Heidi Истакнат член

  Се зачлени на:
  30 ноември 2010
  Пораки:
  143
  Допаѓања:
  168
  Интеса користам. Имам пробано и други ама од интесата сум најзадоволна. Знам дека кога ќе ставам цел ден косата нема да ми мрдне од место.
   
 17. kitten622

  kitten622 Активен член

  Се зачлени на:
  17 април 2012
  Пораки:
  62
  Допаѓања:
  5
  Го користам овој од taft
  [​IMG]
  супер е бидејќи не ја лепи косата ;)
   
 18. Mrs.Cuper

  Mrs.Cuper Популарен член

  Се зачлени на:
  10 август 2011
  Пораки:
  2.790
  Допаѓања:
  2.553
  Пол:
  Женски
  Не користам лак за коса немам потреба, али ете некогаш ептен ако правам некоја фризура па да мора лак тогаш користам Интеса :)
   
 19. Adi888

  Adi888 Форумски идол

  Се зачлени на:
  22 ноември 2010
  Пораки:
  6.166
  Допаѓања:
  23.026
  Пол:
  Женски
  Го користам Интеса, и дефинитивно нема подобар,
  Прскаш еднаш, ама знајш дека косата така и ќе остани.
  Вчера еднаш се прснав цела коса не ми мрдна :)
   
 20. jagotka123

  jagotka123 Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 март 2012
  Пораки:
  1.655
  Допаѓања:
  245
  Пол:
  Женски
  Го користам тафт лакот за коса и одличен е.