Форумџика на годината 2020

Лак за коса

Дискусија во 'Коса' започната од anggell, 6 февруари 2012.

 1. duduk

  duduk Активен член

  Се зачлени на:
  8 мај 2012
  Пораки:
  42
  Допаѓања:
  8
  Сакам да прашам дали овој лак од тафт се уште може да се најде или е повлечен од употреба?
  http://p.alejka.pl/i2/p_new/49/36/schwa ... ml_0_b.jpg
  Конкретно за овој мислам ПЛАВО СО ВИОЛЕТОВО зашо подолго време не го користев и сега сакав да се вратам на него ама не можам да го најдам.
  Го има само овој што личи на него
  http://images.kooves.com/uploads/produc ... image1.jpg
  Ама мирисот дефинитивно не е таков, а јас за мирисот и го барам :)
   
 2. la.parisienne

  la.parisienne Истакнат член

  Се зачлени на:
  15 јуни 2011
  Пораки:
  198
  Допаѓања:
  172
  Сум ги поминала сите, од Нивеа до Шварцкоф, ама најдобар и најиздржлив ми е онај стариот Интеса. :)

  Oldie but goodie, yep! :)
   
 3. lattie

  lattie Популарен член

  Се зачлени на:
  28 јуни 2011
  Пораки:
  498
  Допаѓања:
  199
  Пол:
  Женски
  Мислам дека интесата е незаменлива барем според мене презадоволна сум од неа
   
 4. The-Queen

  The-Queen Популарен член

  Се зачлени на:
  10 јули 2010
  Пораки:
  2.139
  Допаѓања:
  2.422
  Порано многу често користев лак, но со тек на време почнав да го избегнувам, сега го користам ептен ретко. Иначе интеса е незаменлив дефинитивно. Но и тафт се добри, посебно зелениот.
   
 5. Sexybaby86

  Sexybaby86 Форумски идол

  Се зачлени на:
  9 март 2012
  Пораки:
  3.430
  Допаѓања:
  76.129
  Пол:
  Женски
  Ретко користам лак за коса, но кога користам, незаменлив ми е Taft. Го користам оној за волумен и пуш-ап ефект (тоа врска нема, не дава волумен), ама го земам зошто не сакам многу лепливи и цврсти лакови, а овој има јачина 3 (не лепи и не ја зацврстува многу косата, баш како што сакам).

  Инаку, мајка ми користи Intesa цел живот и да ви кажам право, веќе не можам мирисот да му го поднесам. Мириса ептен јако, мирисот можам да го препознаам на километри :lol: Ми се случило дури и да го намирисам кај некоја жена/девојка :lol: Порано го користев и јас, ама веќе не. И плус, ме нервира што прави бели лушпи во косата, како првут, само поголеми :^)

  Еве овој е мојот:
  [​IMG]
   
 6. Li..Na

  Li..Na Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 јули 2012
  Пораки:
  339
  Допаѓања:
  45
  Пол:
  Женски
  Многу ретко употребувам лак , мајка ми го користи овој на Интеса , и задоволни сме :)
   

  Прикачени фајлови:

 7. Anna-Banana

  Anna-Banana Популарен член

  Се зачлени на:
  4 октомври 2011
  Пораки:
  3.747
  Допаѓања:
  4.827
  Пол:
  Женски
  Многу ретко користам лак за коса,дури и премногу.Го користам само кога фаќам високо репче за излагање па да не ми разлетува многу косата прскам,или пак кога ќе собирам пунџичка исто така за излагање.Сепак,избегнувам да го користам.
  Порано дома имав еден ИНТЕСА,ама ич не ми се бендисуваше многу ми е лепеше косата,а и од премногу прскање ми се создаваа едни како бели парчиња,што наликуваа на прфут.А и не ми мирисаше толку убаво,ми беше речи си премногу јак.
  Моментално овој го имам дома [​IMG] убаво мириса,и добар е.
  Инаку сега бидејќи ми е при крај планирам да си земам исто од Тафт,но незнам дали да го земам зелениот или пак црниот. :?: :lol: :rofl:
   
 8. Anabelle.Amorette

  Anabelle.Amorette Форумски идол

  Се зачлени на:
  14 декември 2013
  Пораки:
  2.298
  Допаѓања:
  33.614
  Пол:
  Женски
  Ние го користиме ИНТЕСА,не го користам често,само кога имам некоја фризура направено.Имам користено и Тафт,поубаво мириса тој,ама не е толку јак како Интесата,можеби дека го зедов зелениот,за црниот мислам дека е најјак.
   
 9. Lovy1

  Lovy1 Популарен член

  Се зачлени на:
  21 јануари 2013
  Пораки:
  1.082
  Допаѓања:
  817
  Пол:
  Женски
  [​IMG]


  Сите години го користам овој и сум задоволна
   
 10. kala21

  kala21 Популарен член

  Се зачлени на:
  20 март 2013
  Пораки:
  1.794
  Допаѓања:
  15.312
  Пол:
  Женски
  Овој го земав пред некој ден 144 ден во Веро добар е
   

  Прикачени фајлови:

 11. Andrianaaaaa

  Andrianaaaaa Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 февруари 2012
  Пораки:
  110
  Допаѓања:
  41
  задоволна :D

  [​IMG]
   
 12. anggell

  anggell Популарен член

  Се зачлени на:
  2 ноември 2011
  Пораки:
  1.354
  Допаѓања:
  2.061
  Пол:
  Женски
  Не дека користам секој ден ама чат пат знам да си прснам на косата малку. Од Нивеа сум позадоволна, не ја суши, не ја мрси косата , воопшто не ја оштетува ниту пак ја лепи. Но од Тафт сум разочарана, моментално го имам розевиот и со еден збор ужассс. Косата ми ја прави мрсна, кога се фатам за коса лепи како со шеќер да се имам шлакано по коса а воопшто не држи барем малку од малку јас не сакам да се зацементира косата ама овој нема никаква функција . Исто и Интесата, како мириса :puke: , косата ја прави метла , врвовите од него пукаат, и цела глава ти е побелена од него :emo:
   
 13. Jenniffer

  Jenniffer Популарен член

  Се зачлени на:
  27 март 2013
  Пораки:
  2.375
  Допаѓања:
  7.409
  Пол:
  Женски
  До сега не сум користела друг лак за коса освен Интеса, сите го знаете. Нема ни потреба од слика.
  Задоволна сум. Инаку јас многу и не користам лак, но кога си правам фризури си ставам од тој лак и ми стои косата. Не ја мрси, изгледа ептен убаво.
   
 14. BelieberYeahh

  BelieberYeahh Популарен член

  Се зачлени на:
  27 јули 2013
  Пораки:
  1.379
  Допаѓања:
  2.122
  Пол:
  Женски
  Не користам многу лак за коса,ама го имам овој и задоволна сум,а и преубаво мириса :inlove:
  [​IMG]
   
 15. a7-Femina

  a7-Femina Истакнат член

  Се зачлени на:
  18 јануари 2014
  Пораки:
  52
  Допаѓања:
  20
  Го користам истиот,но дали при прскање додека си ја извиркала косата со фигаро косата се тутка ии потоа кога ке треба да се ишчешлаш неможеш.Или трбеа да корстиш спреј за расчешлување или да ја измиеш :^)
   
 16. BelieberYeahh

  BelieberYeahh Популарен член

  Се зачлени на:
  27 јули 2013
  Пораки:
  1.379
  Допаѓања:
  2.122
  Пол:
  Женски
  ^
  Не ја виткам косата,само некогаш кога ја имам испеглано а времето е лошо,ставам по малце,а кога треба да ја исчешлам си се чешла нормално.Можеби така ти се прави дека лакот е за фарбана коса.Мојава не е фарбана ама можеби поинаку реагира.. :lol: :^)
   
 17. makedonkamak

  makedonkamak Форумски идол

  Се зачлени на:
  17 октомври 2013
  Пораки:
  3.616
  Допаѓања:
  26.974
  Пол:
  Женски
  Овие сум ги користела по потреба само и многу ми се погодија. Сега го имам првиот.
   

  Прикачени фајлови:

 18. PinkGir123

  PinkGir123 Популарен член

  Се зачлени на:
  14 мај 2012
  Пораки:
  1.125
  Допаѓања:
  751
  Лак за коса користам само тафт , најдобар според мене , не е како другите веднаш да ти ја згрутчат косата . Ги користам скоро сите од тафт ама највеќе земам со најголема цврстина.
   
 19. magic.girl

  magic.girl Истакнат член

  Се зачлени на:
  17 април 2014
  Пораки:
  524
  Допаѓања:
  183
  Пол:
  Женски
  [​IMG]
  Многу ретко ставам лак но некогаш кога сакам шишките да ми стојат настрана го ставам овој и кога правам локни, ја зацврстува косата и трае околу 4 саати што е добро за мене зошто после сакам да ја исчешлам косата
   
 20. anggell

  anggell Популарен член

  Се зачлени на:
  2 ноември 2011
  Пораки:
  1.354
  Допаѓања:
  2.061
  Пол:
  Женски
  Дали имате пробано од Лореал лак за коса ? Сменив повеќе на Нивеа и Тафт ама не сум задоволна. Сакам повеќе цврстина а да не изгледа како зацементирано како што ја прави Интесата . Или предлог за некој добар, што ке изгледа природно косата, да не е крута и леплива ?