Форумџика на годината 2020

Лак за коса

Дискусија во 'Коса' започната од anggell, 6 февруари 2012.

 1. Nut

  Nut Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 април 2016
  Пораки:
  136
  Допаѓања:
  476
  Пол:
  Женски
  schwarzkopf-500-taft-power-fullness-original-imae5fe2ygmgezxa.jpeg Овај,ретко ставам,кога излегувам понекогаш.
   
  На Cute_Girl и Acka22 им се допаѓа ова.
 2. buttercup5

  buttercup5 Истакнат член

  Се зачлени на:
  19 ноември 2015
  Пораки:
  230
  Допаѓања:
  1.239
  Пол:
  Женски
  [​IMG]
  Има преубав мирис за разлика од Интеса кој го користев предходно. Секогаш користам лак кога ја носам врзана косата за да ги скротам бебешките влакна.
   
  На Cute_Girl и Acka22 им се допаѓа ова.
 3. Babyby

  Babyby Популарен член

  Се зачлени на:
  8 јуни 2012
  Пораки:
  384
  Допаѓања:
  2.523
  Пол:
  Женски
  Препорачајте некој лак да не остава бели траги како првут ? Скоро од сите досега пробани вечерта се прскам , другиот ден цела коса ми е бела и од сите тафт истиот проблем ми се јавува...:(
   
  На Cute_Girl му/ѝ се допаѓа ова.
 4. Chanell*

  Chanell* Популарен член

  Се зачлени на:
  24 септември 2016
  Пораки:
  3.330
  Допаѓања:
  26.423
  Пол:
  Женски
  На Byphase има лак во вид на спреј е, големо шише е со црвена амбалажа, не остава бели траги :)
   
  На Cute_Girl му/ѝ се допаѓа ова.
 5. Babyby

  Babyby Популарен член

  Се зачлени на:
  8 јуни 2012
  Пораки:
  384
  Допаѓања:
  2.523
  Пол:
  Женски
  Фала многу @Chanell*, ќе го пробам :)
   
  На Cute_Girl му/ѝ се допаѓа ова.
 6. Adriana.O

  Adriana.O Истакнат член

  Се зачлени на:
  7 април 2017
  Пораки:
  189
  Допаѓања:
  304
  Пол:
  Женски
  Дали некоја го има користено лакот на Балеа за волумен што е? Дали е траен, дали лепи и дали остава бели траги?
   
  На IvannaT му/ѝ се допаѓа ова.
 7. Cute_Girl

  Cute_Girl Активен член

  Се зачлени на:
  28 април 2017
  Пораки:
  39
  Допаѓања:
  57
  Пол:
  Женски
 8. Feminka22

  Feminka22 Форумски идол

  Се зачлени на:
  9 декември 2014
  Пораки:
  5.625
  Допаѓања:
  19.262
  Пол:
  Женски
  Нема лак за коса кој може да ја држи мојава коса..цел ставете го за 10минути пак ке се пушти.Затоа сум цело време со права или прекршена коса.Едино да спијам со смоки/да ги држам над 5 саати па да се навитка колку толку.
   
 9. bebaa

  bebaa Популарен член

  Се зачлени на:
  2 јануари 2011
  Пораки:
  2.458
  Допаѓања:
  4.237
  Пол:
  Женски
  Нивеа лакот за фарбана коса доколку ви е за замазнување на собрана коса ок е,ама ако е за друго катастрофа.Јас ставам на шишките обично тафт инвизибл користев,ама декљ немаше последниов пат таков викам да сменам.И зажалив.Ја топи косата и како да се туткаат влакненца,па морам да ги расчешлам и сушам одново за да не се познава оти сум ставала.
   
 10. ванилала

  ванилала Популарен член

  Се зачлени на:
  26 февруари 2015
  Пораки:
  1.647
  Допаѓања:
  5.228
  Пол:
  Женски
  36593559_373922399801326_2132341332776058880_n.jpg
  Искуство? На акција е 109ден.
   
  На TutiFuti му/ѝ се допаѓа ова.
 11. Queen8

  Queen8 Популарен член

  Се зачлени на:
  8 февруари 2018
  Пораки:
  4.276
  Допаѓања:
  20.614
  Пол:
  Женски
  Intesa ми е некако стандард за ова, зацврстува и трае, имам пробано и некои други, ама помалку ја држат косата. Ретко користам дома, претежно на фризер кога ми стваат.
   
  На Soncence3, Srekicka3, Aleksandra9999 и 3 други им се допаѓа ова.
 12. Barbi22-

  Barbi22- Истакнат член

  Се зачлени на:
  27 април 2015
  Пораки:
  23
  Допаѓања:
  3
  Пол:
  Женски
  Здраво на сите! Имам многу проблематична коса која едвај држи локни за жал.. Па препорачајте ми добар лак а воедно да не ја стврднува косата(сум слушнала за такви), без разлика на цена.