1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Лале ( Канал 5)

Дискусија во 'Канта' започната од Zaljubena111, 21 август 2011.

Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.
 1. Zaljubena111

  Zaljubena111 Популарен член

  Се зачлени на:
  20 февруари 2010
  Пораки:
  2.085
  Допаѓања:
  1.647
  Понекогаш среќата и болката одат заедно...
  Двете познати турски среќни семејства, Илгаз и Ташкиран, имаат долгогодишна заедничка историја. И по интересен сплет на околности ќе почнат да живеат заедно, во иста куќа, ќе формираат заеднички дом, заеднички живот исполнет со интриги. А тоа е пред сè зашто синот на Илгаз, Чинар, и ќерката на Ташкиран, Лале, ќе се засакаат силно и ќе очекуваат дете. Но многу очигледни, а и потајни нешта ќе им се испречуваат на патот. Ќе видиме дали и покрај многуте скриени афери, љубовни врски, големи страсти двајцата млади ќе останат заедно или пак некои мали нешта ќе ја поткопаат довербата и големата љубов?

  Главни улоги – Толгахан Сајашман, Емина Јаховиќ (Сандал), Серенај Саракаја

  Вчера започна долго најавуваната серија Лале со позната пејачка Емина.
  Се емитува во 20 и 30 часот секој работен ден, а реприза во 17 и 15 м,
  Го гледаше ли некој?
   
 2. RainBow

  RainBow Глобален модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  3 декември 2009
  Пораки:
  21.701
  Допаѓања:
  65.019
  Пол:
  Женски
Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.