Форумџика на годината 2021
 1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Лапароскопија

Дискусија во 'Здравствени проблеми' започната од stevemila, 23 март 2011.

 1. Atari

  Atari Нов член

  Се зачлени на:
  29 август 2017
  Пораки:
  5
  Допаѓања:
  0
  Пол:
  Женски
  Pobaraj ja na Facebook. Asel Malik medovi. Bonboni i med jadev jas. Kje ti objasni devojkata ubavo shto kako.
   
 2. Lullaby991

  Lullaby991 Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 јануари 2016
  Пораки:
  39
  Допаѓања:
  39
  Пол:
  Женски
  Фала ти многу :)
   
 3. Atari

  Atari Нов член

  Се зачлени на:
  29 август 2017
  Пораки:
  5
  Допаѓања:
  0
  Пол:
  Женски
  Nema na shto. ;)
   
 4. Кена Рис

  Кена Рис Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 ноември 2017
  Пораки:
  576
  Допаѓања:
  2.678
  Пол:
  Женски
  Исто ми е и мене. Прво мислев дека имам пак циста и отидов на гинеколог меѓутоа фала богу немам ништо. Го консултирав докторот што ми ја правеше лапароскопијата и ми објасни дека се нормални такви болки од време на време.
   
 5. fitgirl

  fitgirl Истакнат член

  Се зачлени на:
  27 април 2015
  Пораки:
  70
  Допаѓања:
  5
  Пол:
  Женски
  Препорачајте ми добар хирург во 8ми Септември за лапараскопски вадење на жолчка
   
 6. vevija

  vevija Истакнат член

  Се зачлени на:
  16 јануари 2016
  Пораки:
  103
  Допаѓања:
  94
  Пол:
  Женски
  Здраво јас треба да правам операција за отстранување на преграда на матка и затворање на едниот јајник? Некоја со слично искуство да ми објасни детално? Фала ви
   
 7. Maya12

  Maya12 Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 февруари 2017
  Пораки:
  1.181
  Допаѓања:
  4.380
  Пол:
  Женски
  Dali kje pravis laparoskopija i histeroskopija?
   
 8. vevija

  vevija Истакнат член

  Се зачлени на:
  16 јануари 2016
  Пораки:
  103
  Допаѓања:
  94
  Пол:
  Женски
  Да да чекам да ми се јават за да отидам
   
 9. Maya12

  Maya12 Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 февруари 2017
  Пораки:
  1.181
  Допаѓања:
  4.380
  Пол:
  Женски
  Јас правев лапароскопија и хистероскопија пред три недели и само да ти ксжам дека не е ништо страшно ниту па болно,мене кога ќе ми текне колку бев потресена сега кога помина се си се смеам самата.Јас правев кај др Лазаревски во Систина.Ден пред операцијата ми дадоа сируп за прочистување.Нареден ден во 8 отидив,ми направија некои идпитување и во 9 ме однесоа во сала.Ми пуштија инфузија и заспав.Кога се разбудив бев на интезивна нега,имав 4 мали дупчиња кај папукот,на левата страна на десната страна кај јајниците и доле кај срамните влакна кај што започнуваат,ќе имаш и катетар ама ич не се секурај ниту го сеќаваш ниту боли.Јас реално немав болки големи онака како менструални и малку ќе те затега од конците амс не е ништо.Јас највеќе мака имав од анестезијата два дена повраќав ама ми рекоа дека тоа е добро.Нареден ден станав се движев пополека.Јас бев две недели на боледување и искрено после една недела бев како нова,после 10 дена ми ги извадија конците и еве после 3 недели се чувствувам како ништо да не сум правела.ако имаш некое прашање слободно прашај
   
 10. vevija

  vevija Истакнат член

  Се зачлени на:
  16 јануари 2016
  Пораки:
  103
  Допаѓања:
  94
  Пол:
  Женски
  Колку дена те задржаа? Инаку јас ќе правам на ГАК
   
 11. Maya12

  Maya12 Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 февруари 2017
  Пораки:
  1.181
  Допаѓања:
  4.380
  Пол:
  Женски
  Eden den,Vo vtornik me pravea vo sreda bev doma
   
 12. vevija

  vevija Истакнат член

  Се зачлени на:
  16 јануари 2016
  Пораки:
  103
  Допаѓања:
  94
  Пол:
  Женски
  Мене денес ме примија утре ќе ме прават
   
 13. Maya12

  Maya12 Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 февруари 2017
  Пораки:
  1.181
  Допаѓања:
  4.380
  Пол:
  Женски
  So lesno neka ti e,ne se plashi kje vidis deka se kje bide vo red, pa pisi tvoe iskustvo.se najdobro
   
 14. vevija

  vevija Истакнат член

  Се зачлени на:
  16 јануари 2016
  Пораки:
  103
  Допаѓања:
  94
  Пол:
  Женски
  Фала ти..
   
 15. Maya12

  Maya12 Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 февруари 2017
  Пораки:
  1.181
  Допаѓања:
  4.380
  Пол:
  Женски
  Kako pomina?
   
 16. vevija

  vevija Истакнат член

  Се зачлени на:
  16 јануари 2016
  Пораки:
  103
  Допаѓања:
  94
  Пол:
  Женски
  Помина, добро е. Само пред да почнат докторката ми кажа дека ќе проба да го исчисти каналот ама ако има оштетување ќе го затвори. После операцијата ме извести дека сум имала некоја инфекција која ми се проширила низ каналот, јајникот дури накај црниот дроб. Сега се е исчистено и каналот ми е затворен. Инаку сега имам болки ама тоа е.
  Да не знае некоја членка каква е таа инфекција?
   
 17. Sesil

  Sesil Moderator Член на тимот

  Се зачлени на:
  27 ноември 2014
  Пораки:
  6.343
  Допаѓања:
  124.201
  Пол:
  Женски
  Каква и да е ќе ти ја пишат во отпусна листа. Ако треба да примаш нешто за неа ќе ти препишат коа ќе те пуштат од болница.
   
 18. vevija

  vevija Истакнат член

  Се зачлени на:
  16 јануари 2016
  Пораки:
  103
  Допаѓања:
  94
  Пол:
  Женски
  Па утре ќе видам , утре ќе ме пуштат и ќе ми дадат терапија
   
 19. Maya12

  Maya12 Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 февруари 2017
  Пораки:
  1.181
  Допаѓања:
  4.380
  Пол:
  Женски
  Kje vidis ticno sho ke ti pisat vo otpusnoto pismo pa ke pises ama js mislam deka i ti si imala hidrosalping.Inaku najbitno e deka pomina se dobro i deka ti ja sredile infekcijata,moze i bas taa infekcija pravela problemi.I mene mi e izvaden edniot kanal,So lesno neka ti e ozdravuvanjeto
   
 20. monka_bonbonka

  monka_bonbonka Истакнат член

  Се зачлени на:
  22 јули 2017
  Пораки:
  1.865
  Допаѓања:
  4.007
  Пол:
  Женски
  Здраво
  Лапароскопија правеше? Во државна? Кај кој доктор и како си задоволна?
  Фала
  Поздрав