1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Латас го повикува Фрчкоски на двобој

Дискусија во 'Политика и настани' започната од vodnicka1, 8 март 2011.

  1. BoaVista

    BoaVista Форумски идол

    Се зачлени на:
    23 август 2010
    Пораки:
    3.911
    Допаѓања:
    31.650
    Пол:
    Женски
    Јас би ти рекла да не веруваш во се што ќе слушнеш.
    Јас кога студирав имаше триста приказни за некои професори, демек не пуштале ако претходно не си паѓал по 5-6 пати, демек Пеливанов фрлал индекси низ прозорец и кажувал кога овој инедкс ќе се врати, тогаш ќе положиш, па некоја чистачка случајно чистела долу и го видела индексот па го вратила кај Пеливанов во канцеларијата :D
    Ееее студентски приказни, им нема крај. Секоја година некој измислува по нешто и тоа се пренесува од генерација на генерација, па се филува од секоја наредна генерација по малку, така одат тие работи.
    И ова за Фрчко(или било кој друг) дека му играле, сигурно е плод на некој болен ум, кој најверојатно неможел да го положи испитот кај Фрчковски, а знаеме дека се смета за поприлично тежок испит, па си направил приказна во стилот ,, фрчко не ме пушта, оти сум му многу убава и сакал да ме гледа повеќе сесии, а ми бара и да му играм за да ме пушти,,. Приказна, која студентите едвај чекаат да ја слушнат и веднаш ја проголтуваат, зошто им е интересно.
    А ако е вистина, тогаш се прашувам како мене некој професор во текот на моето студирање не ми побара да му играм?!?
     
    На JuLleE и lolyta777 им се допаѓа ова.
  2. lolyta777

    lolyta777 Популарен член

    Се зачлени на:
    12 јануари 2011
    Пораки:
    2.337
    Допаѓања:
    6.899
    Пол:
    Женски
    Изгледа и оптичкото прегледување не важи ако некоја му се допаѓа на Фрчко, доаѓа и ѕирка која како изгледа, прави листа и вика -еее оваа има да игра па што сака нека биде... :rofl: , како бе само верувате на вакви измислици...приказни има колку што сакаш...седни научи и нема да играш во скут на никого... :!:
    А што се однесува до Латас веќе сите видовме каков манијак е...ако може на ТВ вака да се глупира, што се случува тогаш позади камерите... :fubar:
    Не знам Боа, сумљива е работава :D :D , изгледа и јас и ти не сме му се свиѓале ни на Фрчко ни на некој друг професор...ОК, наша среќа :D, смајли што се крсти..
     
    На JuLleE, BoaVista, Miss-Independent и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  3. Offspring

    Offspring Форумски идол

    Се зачлени на:
    14 јуни 2010
    Пораки:
    7.166
    Допаѓања:
    26.994
    Треба да си глуп или слеп, за да ги оспоруваш интелектуалните и ораторски способности на Фрчковски, како и неговото образование и искуство во политиката. :bow:
     
    На BoaVista, dan1 и Miss-Independent им се допаѓа ова.
  4. Marilyn-Monroe

    Marilyn-Monroe Популарен член

    Се зачлени на:
    24 декември 2010
    Пораки:
    1.805
    Допаѓања:
    5.894
    Му играле студентки, не знам што му правеле... |(

    И да било така, очигледно на никого не му смета, зашто во спротивно досега ке беше пријавен и ке беше докажана неговата дејност во таа сфера.

    Од друга страна, тоа нема никаква врска со неговите интелектуални способности и ФАКТОТ дека со само една реченица која ја формира на многу внимателен и културен начин, односно ја формира со точно определени и соодветни зборови, може на дотичниот спикер да го пикне под земја. Другиов се служи со прости и селски навреди, оние кои секој ги разбира, а чие место не е детерминирано во ниеден културен вокабулар. Да разбереш зборови на интелектуалец - е тогаш вредиш и можеш да се расправаш со него на негово ниво.
     
    На JuLleE, BoaVista, lolyta777 и 3 други им се допаѓа ова.
  5. Offspring

    Offspring Форумски идол

    Се зачлени на:
    14 јуни 2010
    Пораки:
    7.166
    Допаѓања:
    26.994
    На JuLleE, BoaVista и enca.69 им се допаѓа ова.
  6. vikica.s

    vikica.s Истакнат член

    Се зачлени на:
    29 октомври 2010
    Пораки:
    192
    Допаѓања:
    59
    [/quote]
    Јас би ти рекла да не веруваш во се што ќе слушнеш.
    Јас кога студирав имаше триста приказни за некои професори, демек не пуштале ако претходно не си паѓал по 5-6 пати, демек Пеливанов фрлал индекси низ прозорец и кажувал кога овој инедкс ќе се врати, тогаш ќе положиш, па некоја чистачка случајно чистела долу и го видела индексот па го вратила кај Пеливанов во канцеларијата :D
    Ееее студентски приказни, им нема крај. Секоја година некој измислува по нешто и тоа се пренесува од генерација на генерација, па се филува од секоја наредна генерација по малку, така одат тие работи.
    И ова за Фрчко(или било кој друг) дека му играле, сигурно е плод на некој болен ум, кој најверојатно неможел да го положи испитот кај Фрчковски, а знаеме дека се смета за поприлично тежок испит, па си направил приказна во стилот ,, фрчко не ме пушта, оти сум му многу убава и сакал да ме гледа повеќе сесии, а ми бара и да му играм за да ме пушти,,. Приказна, која студентите едвај чекаат да ја слушнат и веднаш ја проголтуваат, зошто им е интересно.
    А ако е вистина, тогаш се прашувам како мене некој професор во текот на моето студирање не ми побара да му играм?!?[/quote]
    нема врска со студентки кои не можеле да положат :D баш спротивно :D инаку по природа сум скептик и не верувам на обични муабети ама верувам во докази.се случи на моја блиска другарка со просек 9.8,со добивање непристојни предлози од негова страна а после беше виден со наша колешка.али океј,небитно.појма немам како било во времето коа ти си студирала :D во секој случај јас го гледам она што пред мои очи се случува.и не би сакала со тебе веќе да се препуцавам пошо гледам си ги организирала сите другарки тука да се држите заедно :D :D :D
     
  7. Offspring

    Offspring Форумски идол

    Се зачлени на:
    14 јуни 2010
    Пораки:
    7.166
    Допаѓања:
    26.994
    ^ Додека има овци, ќе има и волна. Го прават тоа по сопствена воља, никој не ги тера. ;)

    Викица, врз основа на што да ти веруваме дека студентки му играле на Фрчкоски? Врз основа на збор? Јас верувам само на моите очи и наочари, кои го видоа ова.
    http://www.youtube.com/watch?v=uSs84vttCLM

    Незнам на кого му играат :lol:
     
    На lolyta777 му/ѝ се допаѓа ова.
  8. PParaskeva

    PParaskeva Истакнат член

    Се зачлени на:
    9 февруари 2011
    Пораки:
    191
    Допаѓања:
    259
    ХММММММММММММ ете това је сумњиво, имаш највисока оцекна кај фрчковски а подолу додаваш дека му играле студентки стриптиз , па реков да те прашам колку стриптиза ти му одигра на фрчко за највисоката оцекна и дали остана само на стриптиз или имаше и нешто друго ? :?:
    прашувам затова што имам една познаничка која е ептен јака ( мислам како женска ) и кај фрчко неможе никако да положи па дај кажи сподели како шо да и кажам да си положи девојчето.
     
    На lolyta777 и Offspring им се допаѓа ова.
  9. Offspring

    Offspring Форумски идол

    Се зачлени на:
    14 јуни 2010
    Пораки:
    7.166
    Допаѓања:
    26.994
    ^ :rofl: :rofl: :rofl: :rofl: Сам себе го убијал! :rofl: :rofl: :rofl: :rofl:
     
  10. vikica.s

    vikica.s Истакнат член

    Се зачлени на:
    29 октомври 2010
    Пораки:
    192
    Допаѓања:
    59
    хахах уште шо не ќе прочитам.јас за среќа немав потреба од такви работи за да си добијам оценка.пошо отсекогаш сум учела и не ми требат нечесни работи за да успеам.а од ова шо си го напишала ќе повратам.стварно.и ако немаш со шо да се браниш не измислувај.мислам аман...од вас човек не може ништо да каже.ако не е по ваше одма се организирате и напаѓате.за жалење сте.
     
  11. PParaskeva

    PParaskeva Истакнат член

    Се зачлени на:
    9 февруари 2011
    Пораки:
    191
    Допаѓања:
    259
    Убаво те замолив да кажеш шо како да пренесам на познаичката...................
    уствари добро збориш човек кој мисли дека латас је паметен тогаш тој треба да има иста интелигенција како и дотичнио ако не и индентична ......................ХММММММММММММММММ
    кога уште подобро ке размислам ДРАГАНЧЕ ТИ ЛИ СИ БЕ БАЦЕ ????????
    мора да си ти нека кој . Ама де кажи за стриптизо нешо повеќе да пренесам више и се јавив на девојкава дека и најдов решение за проблемот со испитот, биди фер.
    ( не правам нишо оф топик само го избирам стилот на латас за изразување )
     
  12. lolyta777

    lolyta777 Популарен член

    Се зачлени на:
    12 јануари 2011
    Пораки:
    2.337
    Допаѓања:
    6.899
    Пол:
    Женски
    Најнапред извинете за офф топик, ама морам да кажам:

    Види вака девојко, погледни ги на сите профилите, ќе видиш дека сите сме со различни години, цели генарации па и децении сме разлика, ако си подолго време на форумов ќе знаеш дека сме од различни места во државава, едноставно сите имаме исто искуство кое се коси со твоите тврдења, нас тука никој не не организира, ако тука сме се согласиле не значи дека е така и во другите теми....Тоа што не поврзува е искуството и истите ставови и мислења, нема тука никакви завери, ни тајни организации.
     
    На JuLleE, Offspring и BoaVista им се допаѓа ова.
  13. Sparks

    Sparks Популарен член

    Се зачлени на:
    5 ноември 2010
    Пораки:
    896
    Допаѓања:
    3.194
    ^ Девојче, најискрено ти кажувам, немој да дебатираш доколку немаш јасни, кратки и изградени ставови и аргументи. Многу си контрадикторна, велиш дека Фрчкоски не чини затоа што му играле (?!), а кога ти постираа видео дека всушност Латас е таков, оддеднаш тоа играњето не стана толку лошо, зошто на Латас Волчица му играла, а на Фрчкоски студентки (за кои не е ни докажано, да не ја повторувам Боа). Потоа викаш дека нема друг начин да се добие оценка кај него без таква работа, а потоа викаш дека ТИ си добила висока оценка, па тој само на други барал.

    Имај свој став, брани го Латас (за кој патем не можам да разберам како може некој да го симпатизира, и не си трошам зборови на него, мили ми се прстиве за да си ги употребувам на таков ... човек), но не навредувај за да го браниш него. Не вака кога ти извадија факти, одма напад како најдобра одбрана. Научи прво убаво да разложиш зошто ја симпатизираш власта, па потоа влегуај во дискусии. Се изначитав празни мислења, во кои во ниедно не прочитав зошто ти го браниш него (остави десетки на факултет и играње), туку прочитав само навреди кон Офспринг, Боа итн да не набројувам (кои патем да ти кажам со одличен дијапазон на зборови знаат да си го бранат мислењето). Значи имај си став, не може тоа никој да ти го забрани, ама брани го со квалитетно мислење и не не трујај со мислења кои комшивчено мое од 10 години може на подобар начин да ги искаже.
     
    На Offspring, lolyta777 и BoaVista им се допаѓа ова.
  14. BoaVista

    BoaVista Форумски идол

    Се зачлени на:
    23 август 2010
    Пораки:
    3.911
    Допаѓања:
    31.650
    Пол:
    Женски
    Што се нама да прочиташ, ама ај :) Туку чекај јас да си се заблагодарам :lol:
    Епа другарки мои фала ви што се одзвавте на моите молби да се организирате и да ме одбраните :lol:
    Само внимателно, вака добро организирани, може да не теретат и за организиран криминал :o :lol: , ова дека веќе секое второ дело во државата се третира како организиран криминал, па никогаш неможеш да знаеш ;)
     
    На lolyta777 и Offspring им се допаѓа ова.
  15. smiley-94

    smiley-94 Истакнат член

    Се зачлени на:
    13 декември 2010
    Пораки:
    426
    Допаѓања:
    321
     
  16. TennisBabe

    TennisBabe Истакнат член

    Се зачлени на:
    14 јануари 2010
    Пораки:
    591
    Допаѓања:
    364
    ^Што бараш ти во темава односно што разбираш ти од политика на твои 16 години ?
    И јас не сум компетентна да зборувам па си ќутам .
    Само да се кажало нешто .. |(
     
  17. smiley-94

    smiley-94 Истакнат член

    Се зачлени на:
    13 декември 2010
    Пораки:
    426
    Допаѓања:
    321
    voopsto ne komentirav za politikava...ama ajt nema vrska posteno si izbrisav
     
  18. Offspring

    Offspring Форумски идол

    Се зачлени на:
    14 јуни 2010
    Пораки:
    7.166
    Допаѓања:
    26.994
    Јас како голем почитувач на делото на ЕднООки ќе го кажам ова, ако некој гледал, ќе му текне :lol:

    Дојде време да се објави и обзнани 11 Оффспрингова Божја заповест, која толку време ја криев од вас, мои верни поданици. А таа гласи, дека кога ќе се запнам за некој, овде веднаш ги организирам другите форумџики и меѓусебно се браниме. Мали, пакуј куфери :D
     
    На BoaVista му/ѝ се допаѓа ова.
  19. vikica.s

    vikica.s Истакнат член

    Се зачлени на:
    29 октомври 2010
    Пораки:
    192
    Допаѓања:
    59
    како сакате мислете.јас зборувам за она што го гледам кај мене на факс.ако за факт го сметате тоа што некоја дотична мене ме обвини дека сум правела нешо со фрчко океј.нека ви биде тоа цврстиот аргумент.кај вас политиката длабоко навлегла во формирањето на мислење.јас ниту сум ниту ќе бидам партиски определена.немам потреба од тоа.така да продолжете и со навреди и со непочитување на туѓо мислење и со вадење на т.н. факти....форумов е секој да си го каже мислењето.јас го кажав и ме направивте од куче подолу.тоа зборува за вашата личност и за вашата почит кон другите.фала.
     
    На smiley-94 му/ѝ се допаѓа ова.
  20. m2m2m2

    m2m2m2 Популарен член

    Се зачлени на:
    23 февруари 2011
    Пораки:
    1.517
    Допаѓања:
    1.059
    Поодвратно суштество од овој Латасов ми нема на светов! толку само ќе кажам.