1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Легионела бактерија

Дискусија во 'Здравствени проблеми' започната од pinklove88, 13 ноември 2018.

 1. pinklove88

  pinklove88 Истакнат член

  Се зачлени на:
  4 јануари 2014
  Пораки:
  34
  Допаѓања:
  9
  Здраво

  Пред еден месец вев многу болна, и едвај ми установија легионела бактерија
  После неа сеуште имам чудни симмптоми

  Сакам да споделиме искуства
  Дали ја имал некој
   
 2. Maja**

  Maja** Активен член

  Се зачлени на:
  13 јуни 2019
  Пораки:
  47
  Допаѓања:
  55
  Пол:
  Женски
  Јас имав пред околу 3 години. Искрено одвај открив што ми се случува а уште потешко го издржав лекувањето антиботикот беше многу многу јак!
   
 3. Elenpelen

  Elenpelen Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 мај 2017
  Пораки:
  367
  Допаѓања:
  858
  Пол:
  Женски
  Имав зимава, ноември. Се почна со подмукло кашлање, среќа на време ми ја открија, иако ме изнервира матичната кога рече пнеумослајд, зашто за се живо го бара, ама сега ете среќа што ме прати...

  Ја излечив со две дози Сумамед. Да, и потоа бев ко со чудни симптоми, закашлувања и сл.

  Добро е што не се пренесува од човек на човек, лошо што се повеќе луѓе страдаат од истата благодарение на централно ладење/греење...
   
 4. Maja**

  Maja** Активен член

  Се зачлени на:
  13 јуни 2019
  Пораки:
  47
  Допаѓања:
  55
  Пол:
  Женски
  Jas dolgo vreme imav niska temperatura bolka vo grbot, kivav i kaslav, preku ispituvanje mi ja otkrija i mi dadoa nekakov grcki antibiotik bese mnogu jak,otkako ke se napiev morav da odmaram zosto I najmalo dvizenje mnogu me zamoruvase.... Bakterijata e dosadna, no ima lek I ne e prenosliva.