Лекови

Дискусија во 'Здравствени проблеми' започната од black_lover, 10 јули 2020.

 1. black_lover

  black_lover Истакнат член

  Се зачлени на:
  17 јануари 2015
  Пораки:
  194
  Допаѓања:
  89
  Пол:
  Женски
  Девојки не најдов ваква тема..Ако има ваква ставете клуч и оставете ми линк од оригинало :)

  Вака пред некој ден пото4но на 4ти имав јадено премногу благо и добив тешко дишење и паничен напад....Отидов на болница со снимка на бели дробови и таму излезе дека имам нешто на плуќата ..Останав таму 2 вечери за тест за ковид - 19 излезе негативен...Примив инфузии неколку и после тоа ги прашав за дома ме пуштија со еден куп на лекарства...
  изопринозин
  азибиот
  панцеф
  бкомплекс
  пробиотик
  и нешто за желудник беше нолпаза
  Витамин ц и ад капки
  Имам пролив неколку дена и болка под гради во желудникот сега прашање мие дали од антибиотиците?
  и друго прашање
  Кога сум сама имам лошо чуство во дел на вратот како да ме стега нешто и тешко мие на моменти да земам воздух , а овие денови ми иди друштво дома не излегувам јас кога сум со нив мие подобро,не осеќам така,вчера дури едно време сакав да излезам ијас ама ајде си реков денес али денес пак исто...(дали мисла,страв,почудена сум...незнам што е...help)
  ps.temp мие цел ден денес 36.5 36.4
  Мислеење ми треба и совет