1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Лек за брадавички по телото?

Дискусија во 'Алтернативна медицина' започната од princess11ska, 4 октомври 2011.

  1. martinuska

    martinuska Популарен член

    Се зачлени на:
    1 јули 2010
    Пораки:
    3.095
    Допаѓања:
    3.747
    Имав и во друга тема негде пишано за ова.
    Кога бев мала имав по рацете некои такви брадавички. Исто и мајка ми. Oна идеше дури и на горење со течен азот или таму што ти ја знам и ништо не и помогна. Џабе само болки и се.
    По некое време ги купивме овие шумливи таблети и по извесен период приметивме дека брадавичките ни ги снемува.
    [​IMG]

    Дури не ни се веруваше дека тоа ни помогна. Не се скапи, ги има по аптекиве до кај 200 и нешто денари ако се. :)
     
  2. Jule.Sk

    Jule.Sk Популарен член

    Се зачлени на:
    28 мај 2011
    Пораки:
    1.314
    Допаѓања:
    736
    Пол:
    Женски
    Јас имав само на рацете и не бев на доктори тука бев на неколку бајачки и ми поминаа,фала му на бога сега ги немам.Немојте да ги чепкате т.е да ги пукате и сл пошто се довива рак на кожа.Инаку знам дека некои одат по доктори го горат но јас тоа не би го можела.
     
  3. Maroon5

    Maroon5 Истакнат член

    Се зачлени на:
    16 август 2012
    Пораки:
    1.068
    Допаѓања:
    936
    Јас имав на раката, ама бев многу малечка и во мојот град не идеа доктори за горење на брадавици, како што идат сега, и бев на бајач бидејки многу ја чепкав ]:)
     
  4. Zagrizen

    Zagrizen Активен член

    Се зачлени на:
    24 ноември 2012
    Пораки:
    4
    Допаѓања:
    0
    Дали знаете лек против брадавици на анус :worried:
     
  5. UnderTheSun

    UnderTheSun Истакнат член

    Се зачлени на:
    22 август 2012
    Пораки:
    97
    Допаѓања:
    15
    Баш ќе пробам фала на информацијата само ме интересира колку пати се повторува постапката односно колку време треба за да исчезне?
     
  6. anab

    anab Истакнат член

    Се зачлени на:
    2 септември 2010
    Пораки:
    134
    Допаѓања:
    55
    Мене не интересира дали може да се користи оној јаболков оцет од продавница или мора да е приготвен на домашен посебен некој начин ?
     
  7. Maya3112

    Maya3112 Популарен член

    Се зачлени на:
    3 октомври 2012
    Пораки:
    479
    Допаѓања:
    479
    Јас имав прилично голема брадавица на внатрешниот дел од дланката.Имав природен лек од еден човек од Велес и + ставам од млекотото во листовите на смоквата...Проверено и помага.
    Ја остранив за одприлика 3 недели
     
  8. UnderTheSun

    UnderTheSun Истакнат член

    Се зачлени на:
    22 август 2012
    Пораки:
    97
    Допаѓања:
    15
    Јас земав вакво само ме интересира од кога ќе се исуши треба да го измијам или да го оставам така да стои?

    Јас ставив купечки исто е не прави разлика :)
     
  9. simpaticnaa

    simpaticnaa Истакнат член

    Се зачлени на:
    29 мај 2012
    Пораки:
    1.012
    Допаѓања:
    684
    јас како мала ги имав,на челото и рацете.И ми ставаа течен аз,ми се намалуваа но на раката ми остана лузна која и ден денес ја имам :)
     
  10. nobody1

    nobody1 Истакнат член

    Се зачлени на:
    2 ноември 2012
    Пораки:
    163
    Допаѓања:
    74
    јас како мала имав по прстите на рацете и бев на кожен лекар и таму со едно многу ладно ми ги намачкаа а потоа по неколку дена ми пожолтеа и се срониа :D
     
  11. Annath

    Annath Форумски идол

    Се зачлени на:
    9 јануари 2010
    Пораки:
    23.023
    Допаѓања:
    198.960
    Пол:
    Женски
    Треба да го оставиш, најубаво преку ноќ да делува. Ако го измиеш, џабе си се мачкала :)
     
  12. liljanan

    liljanan Истакнат член

    Се зачлени на:
    27 ноември 2012
    Пораки:
    1
    Допаѓања:
    1
    весела81 !
    Не знам каде живееш ,ама течноста што јас ја употребив баш е за такви мали брадавички под градите , одлична и ефикасна 100% - VERRUCA HERMAL, јас првпат ја набавив од Германија , а сега ја купувам од Грција (околу 6 евра ), ама трае многу , сакам да кажам се мачка само на врвот од брадавичката , дневно 3 пати , за 2 -3 дена треба да отпадне без лузна , пиши ако нешто не ти е јасно , поз.
     
    На Antonyoan му/ѝ се допаѓа ова.
  13. Anceeeee

    Anceeeee Истакнат член

    Се зачлени на:
    13 септември 2011
    Пораки:
    11
    Допаѓања:
    1
    Дечкии сега приметив многу мали брадавички по лицето, околу очите и устата :( :( :( :( :( и мнооогу ми е страв, што да им правам, дали е сериозно??
     
  14. OmniaVanitas

    OmniaVanitas Популарен член

    Се зачлени на:
    21 јули 2012
    Пораки:
    1.434
    Допаѓања:
    1.447
    Пријателка имаше проблеми со ова и и' помогна aloe lips.

    [​IMG]

    Комбинација aloe + jojoba.
    Обидете се со често премачкување и можеби и вам ќе ви помогне.
     
  15. vkbdj

    vkbdj Нов член

    Се зачлени на:
    14 декември 2015
    Пораки:
    2
    Допаѓања:
    0
    Пол:
    Машки
    Јас имам брадавица на малиот прст на десната нога :doh: незнам точно што е бидејќи пробав со какпи против брадавици "sensilis" не успеа потоа пробав со "clearasid" и тоа не успеа.
    Само да го допреш и одма боли :@.
    Кажите што да правам ако знаете.

    Благодарам однапред :)
     
  16. Sandra i Darko

    Sandra i Darko Нов член

    Се зачлени на:
    10 мај 2016
    Пораки:
    1
    Допаѓања:
    0
    Пол:
    Женски
    Mene mi se pojavija na ednata raka i sekoj vtor den po edna mi izlegva i rastat.Te molam kazi mi kaj da go najdma toj priroden jabolkov ocet.Fala mnogu
     
  17. Antonyoan

    Antonyoan Нов член

    Се зачлени на:
    7 февруари 2017
    Пораки:
    5
    Допаѓања:
    6
    Пол:
    Машки
    Здраво сакам да ми кажи некој лек што стварно ќе ми ги снема брдавиците многу имам на врато незнам што да му правам се имам ставено но никако да ми исчезнат ве молам помогнетеми позз :)
     
  18. Mikica1160

    Mikica1160 Активен член

    Се зачлени на:
    13 април 2018
    Пораки:
    11
    Допаѓања:
    2
    Пол:
    Машки
    Zdr dami dali znaete nekoj lek peotiv zuljevi na prstite na nozete imam.. ??
     
    На Vikica94 му/ѝ се допаѓа ова.
  19. protonce

    protonce Истакнат член

    Се зачлени на:
    4 август 2012
    Пораки:
    37
    Допаѓања:
    6
    Probajte so Staroplaninski melem. Kako kapki e, go imam koristeno, mi iskacaa na vrat i pod pazuvi, se mackas i odma pagaat
     
    На Alex.T му/ѝ се допаѓа ова.
  20. HP5

    HP5 Нов член

    Се зачлени на:
    29 јануари 2024
    Пораки:
    5
    Допаѓања:
    4
    Пол:
    Женски
    I jas go koristev odlicen e i za bradavici,zuljevi i kondilomi, i sto e najvazno nema ostetuvanje na kozata.