Форумџика на годината 2020

Лек за рак на дојка и други канцери - Како се создаваат?

Дискусија во 'Алтернативна медицина' започната од Sania, 13 април 2010.

 1. MIA-SK

  MIA-SK Популарен член

  Се зачлени на:
  18 октомври 2012
  Пораки:
  905
  Допаѓања:
  556
  Пол:
  Женски
  На многу места прочитав дека витаминот Б 17 многу помага во борбата со клетките на ракот.
  Дали знаете каде се продава?
   
 2. pavlina.bumb

  pavlina.bumb Активен член

  Се зачлени на:
  29 мај 2013
  Пораки:
  2
  Допаѓања:
  0
  Se prodava vo site apteki kako maslo od semki od kajsija i se vika Hunza. 650 den e i mislam deka vredi da se kosristi
   
 3. anggell

  anggell Популарен член

  Се зачлени на:
  2 ноември 2011
  Пораки:
  1.354
  Допаѓања:
  2.061
  Пол:
  Женски
  А на кој начин се користи ова масло ? Имам видено во аптеки во многу мали шишенца затоа не ми е јасно :) .
   
  На protonce му/ѝ се допаѓа ова.
 4. slavica999

  slavica999 Популарен член

  Се зачлени на:
  27 декември 2009
  Пораки:
  4.277
  Допаѓања:
  5.158
  Си пишува внатре по колку капки на ден се пие. Мислам дека беше до 12 капки на ден. Тоа е масло од оние горчливи семки што се а не од благосемките. Такви семки и на пазар можете да ги најдете и да ги конзумирате.
  Таквото масло го увезуваат од Турција и овие од Биона и Виталиа го препакуваат и продаваат за 650 ден а истото тоа масло може да се најде и на други места за 300ден. Кога мислам на други места мислам на тезги и остали продавничиња што се за ,,здрава храна,, Е сега начин на чување и складирање е дискутабилен. Ова чисто како инфо.....
   
 5. anichka94

  anichka94 Популарен член

  Се зачлени на:
  18 мај 2012
  Пораки:
  1.811
  Допаѓања:
  7.037
  Ви го препорачувам документарниот филм forks over knives.
  Како болестите вклучувајќи го и ракот,можат да се излечат со веганска храна,наместо со лекови.
   
 6. protonce

  protonce Истакнат член

  Се зачлени на:
  4 август 2012
  Пораки:
  37
  Допаѓања:
  5
  Дали некој слушнал или прочитал за овој СЛАДОК ПЕЛИН што го рекламираат. Викаат дека ги уништувал клетките на ракот до 90% во само неколку дена. Пишуваше дека го имало на пазаров по маркетиве за здрава храна, па дали некој го пробал. Се работи за сериозно болна особа па секој совет е добредојден.
   
 7. protonce

  protonce Истакнат член

  Се зачлени на:
  4 август 2012
  Пораки:
  37
  Допаѓања:
  5
  Знам дека го има по нарачка се земал во билна аптека. Мене сега во здрава храна Буњаковец ми нудеа посилен производ Сладок Пелин бил 100% анти-канцер и за јак имунитет а за заболени го лечел ракот за неколку дена. Јас прашував дали го има некој користено досега.
   
 8. Gordana10

  Gordana10 Форумски идол

  Се зачлени на:
  7 декември 2009
  Пораки:
  6.898
  Допаѓања:
  9.174
  Пол:
  Женски

  Витаминот го има во семките од овошјето, секое овошје.
   
 9. IamSexyAndIKnowIt

  IamSexyAndIKnowIt Популарен член

  Се зачлени на:
  18 април 2012
  Пораки:
  1.006
  Допаѓања:
  1.884
  Пол:
  Женски
  во еден коментар прочитав дека аспарагусот, спанаќот и зелената пиперка се штетни, но зошто??


  Листа на алкална и кисела храна...
   

  Прикачени фајлови:

 10. joy1

  joy1 Форумски идол

  Се зачлени на:
  14 август 2012
  Пораки:
  16.863
  Допаѓања:
  258.725
  Пол:
  Женски
  Најмногу во кајсијста.
   
 11. sweet-cherry

  sweet-cherry Популарен член

  Се зачлени на:
  28 јануари 2011
  Пораки:
  2.348
  Допаѓања:
  18.676
  Пол:
  Женски
  Ние дома се што слушнавме пробуваме, нешто ќе биде.
  Греота тетка ми што не и бутаме, ама само за да биде подобро. Земаше варова вода шест месеци, пиеше и некој посебни чаеви од една траварка од Велес. Масло од канабис обавезно и ова до сега најмногу помага.
  Чај од сладок пелин и масло од семки од кајсија и тоа зема. Петролеум апчиња исто така ни ги препорачаа.

  Е сега најново што почнавме да земаме по препорака од руските доктори се капки Имунофан. Ги има во Бугарија, 60 евра се. Слушнавме ептен позитивни коментари па се надевам ќе биде ефективно.

  И секако исхраната мора да се смени. Сурова храна, непрскана. Многу природни сокови и течности треба.
   
 12. Snow white

  Snow white Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 февруари 2016
  Пораки:
  1.016
  Допаѓања:
  1.758
  Пол:
  Женски
  Чај од корен од глуварче, масло од канабис неконцетрирано (смола) чај еsiac (од здрава храна) чај или капки од сладок пелин, семки од горчлива кајсија, ЈАГОДИ АНАНАС И СЕ ШТО СОДРЖИ АНТИКАНЦЕРОГЕНИ СОСТОЈКИ ПАШКАНАТ ЦЕЛЕР ЦВЕКЛО МОРКОВ овошје и зеленчук повеќе. Мед и ѓумбир ( кој сака рецепт нека пиши) чиа семе коноа и да не ги редам други.. ИМА УШТЕ НЕКОЈ КОЈ ИМА МАКА СЛОБОДНО НЕКА МИ ПИШИ ЌЕ ГО УПАТАМ ДА СИ ГО НАЈДИ ЛЕКОТ... ВАРОВА ВОДА ИСТО ТАКА.. има многу ама битно се лечи најбитно е да се обезбеди алкална средина каде што ракот неможи да живее..  не баш буквално за неколку дена ние го лечиме веќе два месеци ама успешно до сега барем 40 % е повлечено ама не само сладок пелин комбинација повеќе работи се од алтернативна медицина
   
  Последна измена од модератор: 15 февруари 2018
 13. joy1

  joy1 Форумски идол

  Се зачлени на:
  14 август 2012
  Пораки:
  16.863
  Допаѓања:
  258.725
  Пол:
  Женски
  мајка ми се од ова проба(сем канабис ,несакаше) и ништо не ни помогна
   
 14. Snow white

  Snow white Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 февруари 2016
  Пораки:
  1.016
  Допаѓања:
  1.758
  Пол:
  Женски

  Кај нас има 40-50% повлекување на ракот не само спречување туку повлекување се и сода бикаробона и варова вода и здрава храна се... Многу повеќе е битна и психата и желбата за живот оти ако речиш не сакам умирам и готово крај и крај и ќе биди.. Обично секоја болест можи да си ја излечиме со самата психа а истото важи и за ракот ние дома докториравме на оваа тема сите. Зависи тоа и каде бил ракот и колку бил развиен кај нас е малиген на бели дробови што и тешко се лечи па еве има ефект

  Баш главниод лек не го сакала... то е клучното верувај
   
  Последна измена од модератор: 22 јули 2017
 15. ThatKind

  ThatKind Активен член

  Се зачлени на:
  15 мај 2017
  Пораки:
  57
  Допаѓања:
  13
  Пол:
  Женски
  Каде да најдам чај од корен од глуварче ?
   
 16. stetoskop

  stetoskop Форумски идол

  Се зачлени на:
  11 мај 2011
  Пораки:
  2.673
  Допаѓања:
  148.658
  Screenshot_2017-08-05-16-50-41.png
  Semata...za sativa i indika..
  Neka stoi tuka...za nedaj Boze...
   
 17. LK26

  LK26 Истакнат член

  Се зачлени на:
  12 ноември 2014
  Пораки:
  2
  Допаѓања:
  0
  Пол:
  Женски
  Почитувани, Доколку чувствувате дека овој настан би можел да ги заинтересира Вашите чиатели, ве молам споделете. Ова е Бојана Свалина: https://www.youtube.com/watch?v=-tQoHSw2QlI жена која го победи предизвикот канцер на дојка, жена која поради циклусите на лечење со зрачење влезе во менопауза во 38 година, но 7 години потоа, на 44 години по природен пат ја роди својата 3-та ќеркичка. Таа на 24.02.2018 година ќе одржи семинар-работилница во Скопје со тема „Љубов кон себе„ говори како да се биде верен на себе. Информации на: skopje.seminar@gmail.com
   
 18. Vedranska

  Vedranska Нов член

  Се зачлени на:
  23 септември 2018
  Пораки:
  5
  Допаѓања:
  4
  Пол:
  Женски
  не баш буквално за неколку дена ние го лечиме веќе два месеци ама успешно до сега барем 40 % е повлечено ама не само сладок пелин комбинација повеќе работи се од алтернативна медицина

  Здраво , нова сум на форумов, и кај нас на мајка ми и е дијагостициран канцер на бел дроб,правевме бронхоскопија неуспешна. Она не знае дека е рак (мисли дека е автоимуно заболување на бел дроб), и почнавме со канабис пред недела дена и промена на исхрана. Сакам доколку не ви е проблем да ни споделите искуство за да знаеме што да превземе. На кој начин го дозиравте маслото и што др. Користевте заедно со него. Дали има подобрување на заболената личност и до кој степен. И дали примаше хемо? Некако јас не сум за заејќи какви последици носи. Фала однапред
   
  Последна измена од модератор: 28 септември 2018