1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Лек за хемороиди

Дискусија во 'Алтернативна медицина' започната од majamaja, 25 ноември 2009.

 1. majamaja

  majamaja Истакнат член

  Се зачлени на:
  24 ноември 2009
  Пораки:
  21
  Допаѓања:
  6
  Aman te luge pomagajte imam golem problem so hemoroidi ,ako ima nekoj lek kazuuuuuvajte Ve molam
   
 2. kiki-riki

  kiki-riki Истакнат член

  Се зачлени на:
  21 ноември 2009
  Пораки:
  228
  Допаѓања:
  116
  нема да ти се верува ама пробано е и дава одличен резултат, миење на местото со ладна вода неколку пати на ден (по можност по секое одење во ВЦ
   
 3. majamaja

  majamaja Истакнат член

  Се зачлени на:
  24 ноември 2009
  Пораки:
  21
  Допаѓања:
  6
  go pravam toa sekogas AMA dzabe pak isto
  ;(
   
 4. peperutkaa

  peperutkaa Популарен член

  Се зачлени на:
  25 ноември 2009
  Пораки:
  943
  Допаѓања:
  618
  Пол:
  Женски
  Jas posle poroduvanjeto go imav istiot problem i postarite mi kazaa sekoja vecer pred legnuvanje da stavam pamukce natopeno vo kantarionovo i oreovo maslo i taka napraviv. za 3 dena mi iscezna bolkata a po nedela vreme bev kako voopsto da sum nemala hemoroidi i eve do denes uste mi se nema vrateno toj problem
   
 5. emce-kremce

  emce-kremce Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 декември 2009
  Пораки:
  1.161
  Допаѓања:
  99
  По порудување речиси кај повеќето жени се јавуваат хемороидите, но поминуваат брзо. А овие хемороиди кои нормално се јавуваат траат подолготрајно, во зависнот од кој тип се. Сепак користи вагиналети од кантарион и ставај секоја вечер по една, во анусот нормално :D за 2-3 дена ќе ти изчезне тој проблем. Проверено е.
   
 6. snaa

  snaa Истакнат член

  Се зачлени на:
  17 декември 2009
  Пораки:
  10
  Допаѓања:
  10
  Aj,vaka probajte site sto imate problemi so hemoroidi ...Ispecite ubavo edna glavica luk,potoa ubavo ispasirajtea so postepeno dodavanje na maslinovo maslo,da dobiete smesa nesto slicno na krema,malce po tecna.So toa mackajtese sekoja vecer,normalno predhodno ubavo izmieni.Morate i da pripazite na ishranata.Jadite cesto varena pcenica so med i mleko i slivi suvi.
  Probajte nema nisto da izgubite,samo uporno.
  Pozdrav!
   
 7. Suzeto

  Suzeto Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 декември 2009
  Пораки:
  272
  Допаѓања:
  19
  peperutkaa: toa vo apoteka se kupuva kantariovo i oreovo maslo ili tie domasnote sto se pravat i ako e domasno kako se pravi
   
 8. zivkahristovska

  zivkahristovska Истакнат член

  Се зачлени на:
  21 јануари 2010
  Пораки:
  1
  Допаѓања:
  1
  Leka za hemoroidi e dosta uspesen i priroden.
  2 kitki treva PODUBICA se kupuva kaj travarite,ke ja stevite vo edno tendzere so 1 litro voda i ke ja zovriete i ke ja ostavite da prenoki odnosno da ostoi 24 casa.Potoa ke ja procedite i ke dodadete uste edno litro voda i ke piete po 200 gr.nasabajle i nvecer.
  Isto taka mozete da piete i koren od PIREVINA ili nekoj ja vika troskot toa se pravi vaka:
  1 lazica iaitnet troskot ili pirevina vo 1 litro voda i toa ke go ispiete denes kako voda,odnosno da se ispie ova littro denes utre pak taka dodeka se smirat i posle vo tekot na nedelata 2 do 3 toati vo nedelata ke si varite .
  Ne zabravajte na higienata i dosta corbesti jadenja ili supi.
  Pozdrav.
   
  На Ognen4e му/ѝ се допаѓа ова.
 9. dunja

  dunja Популарен член

  Се зачлени на:
  29 ноември 2009
  Пораки:
  482
  Допаѓања:
  866
  Пол:
  Женски
  Kupi si mast vo apteka,,ANESTEZIN,, ne gi leci ama bolkata od nego ja snemuva
  pozdrav
   
 10. tate

  tate Истакнат член

  Се зачлени на:
  19 јануари 2010
  Пораки:
  27
  Допаѓања:
  4
  DA, DA ...NAJVAZNO E ODRZUVNJETO.SAMO SO LADNA VODA I SAPUN OBAVEZNO........NE SO TOPLA
   
 11. majamaja

  majamaja Истакнат член

  Се зачлени на:
  24 ноември 2009
  Пораки:
  21
  Допаѓања:
  6
  Maslo Antihem od bilna apteka pozadi Univerzalna probajte jas od toa vidov air
   
 12. milaaaaa

  milaaaaa Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 март 2010
  Пораки:
  90
  Допаѓања:
  19
  Пол:
  Женски
  maja kako se koristi masloto i kolku cini?
   
 13. majamaja

  majamaja Истакнат член

  Се зачлени на:
  24 ноември 2009
  Пораки:
  21
  Допаѓања:
  6
  Mislam deka e 350 ili 390 den
  Mnogu ednostavno na cisto i suvo mesto (hemoroidi ) na malku pamuk se nanesuva od masloto (20-30 kapki )i se stava na hemoroidite najdobro e samo navecer da se nanesuva, no bidejki jas imav mnogu bolki stavav i preku den so toa sto koristev dnevni vloski za da ne se napravat fleki na oblekata.Mnogu ednostavno a efikasno.
   
 14. milaaaaa

  milaaaaa Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 март 2010
  Пораки:
  90
  Допаѓања:
  19
  Пол:
  Женски
  fala za odgovorot :)) pozz**
   
 15. strelac

  strelac Истакнат член

  Се зачлени на:
  27 мај 2010
  Пораки:
  2
  Допаѓања:
  0
   
 16. katka-slatka

  katka-slatka Истакнат член

  Се зачлени на:
  15 мај 2010
  Пораки:
  296
  Допаѓања:
  46
  Дечки а знае некоја дали хемороидите се пренесуваат на брачниот партнер?
  Маж ми има,осеќам веќе 3 дена и јас пецкање. Никој во мојата фамилија нема,па да биде наследно.
  Ве молам пишете..
   
 17. majamaja

  majamaja Истакнат член

  Се зачлени на:
  24 ноември 2009
  Пораки:
  21
  Допаѓања:
  6
  Значи за пренесување не се пренесуваат од еден на друг.Единствено што може да биде кај тебе проблемот е до исхраната, веројатно јадете нешто константно што Ви прави проблем и на двајцата (на пр.ЛЕБ,ЛУТО,КИСЕЛО многу чоколадо и слично )за секого е индивидуално.Најдобро е да внимавате на исхраната. Ако велам АКО не умеете сами побарајте помош од нутриционист како што јас направив и покрај сите пропратни работи што ги правев Хигиена беспрекорна ,Масло АНТИХЕМ Чепчиња Факту разни масти и сл,имаше подобрување АМА не долготрајно сите ние со вакви да речам проблеми знаеме дека треба да се внимава на исхраната ама сепак јас некаде сум грешела.Сега знам каде сум грешела,знам затоа што се јавив кај Цеце во CD DIET KLUB
   
 18. annnni

  annnni Популарен член

  Се зачлени на:
  27 март 2010
  Пораки:
  3.025
  Допаѓања:
  645
  нај ефикасен лек за лечење на хемероиди е PROCTO-SYNALAR N кремот не е кај нас достапен,мене ми го носат од грција 200 денари е,и хемероидите се повлекуваат за 10 мин,има мирис на ментол и кога се нанесува чуството е исто како да си ставил коцка мраз-ладно,баш ладното ги повлекува на назад,јас го користам веќе една година,а претходно ништо друго не ми помагаше имав многу проблеми,а и ми беа големи...сега се е :y:
   
 19. majamaja

  majamaja Истакнат член

  Се зачлени на:
  24 ноември 2009
  Пораки:
  21
  Допаѓања:
  6
   
 20. elence-sk

  elence-sk Истакнат член

  Се зачлени на:
  15 јуни 2010
  Пораки:
  1
  Допаѓања:
  0
  ke moze li nekoj da mi kaze dali ako imas hemoroidi ne se moze da se ostane trudna :?: