Лек за хемороиди

Дискусија во 'Алтернативна медицина' започната од majamaja, 25 ноември 2009.

 1. snegce

  snegce Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 септември 2010
  Пораки:
  671
  Допаѓања:
  537
  Со хемороиди имам проблем долго време. Некогаш ги има некогаш ги нема.
  Овие денови, поточно 2 недели поради проблем со кичмата, цело време седам или лежам, движењето не е подолго од 1 минута, а бидејќи почнав нешто да јадам многу салати, јагоди итн.почесто одам во вц. Последните двапати имаше крв на тоалетната хартија болка не бидејќи е мека столица, после тоа само како на една точка мало пецкање имаше ама внатрешно. Дали е можно да е иритација на некој хемороид поради честото бришење со тоалет хартија?
   
 2. Girl33

  Girl33 Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 ноември 2015
  Пораки:
  38
  Допаѓања:
  21
  Пол:
  Женски
  Можно е од бришењето со тоалет хартија.
  За проблеми со хемороиди би ви препорачала влажна тоалетна хартија
   
 3. Jason123

  Jason123 Популарен член

  Се зачлени на:
  22 јули 2012
  Пораки:
  479
  Допаѓања:
  3.161

  Уф, јас пак знам сосема спротивно. Влажноста е попогодна за развивање на хемороиди ( а и 300 други разни инфекции) .
  Потребна е огромна хигиена да, али тоа не подразбира замивање со влажни марамчиња. :)
   
 4. Mari*

  Mari* Популарен член

  Се зачлени на:
  8 април 2016
  Пораки:
  3.422
  Допаѓања:
  42.950
  Пол:
  Женски
  Миење со ладна или млака вода после секое одење во вц
  Влажни марамици никако
   
 5. Girl33

  Girl33 Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 ноември 2015
  Пораки:
  38
  Допаѓања:
  21
  Пол:
  Женски
  Со влажни кога сме надвор од домот , кога немаме услови да се миеме после секое одење во тоалет
   
 6. BarbaraMorii

  BarbaraMorii Популарен член

  Се зачлени на:
  12 јануари 2011
  Пораки:
  344
  Допаѓања:
  1.594
  Пол:
  Женски
  Како изгледа маста вака ли? Screenshot_20171025-030016.png
   
 7. Beautymom

  Beautymom Истакнат член

  Се зачлени на:
  13 јули 2017
  Пораки:
  463
  Допаѓања:
  224
  Пол:
  Женски
 8. BarbaraMorii

  BarbaraMorii Популарен член

  Се зачлени на:
  12 јануари 2011
  Пораки:
  344
  Допаѓања:
  1.594
  Пол:
  Женски
  Мислам дека ја нема.Јас од Грција ја земав.(Т.е ми ја земаа) Ама уште ја немам искористено....Немам нонстоп хемороиди а кога имам заборавам да ставам.
   
 9. Kikiccc

  Kikiccc Истакнат член

  Се зачлени на:
  21 ноември 2017
  Пораки:
  498
  Допаѓања:
  518
  Пол:
  Женски
  Дали некој се излекол од faktu gel?
   
 10. Kikiccc

  Kikiccc Истакнат член

  Се зачлени на:
  21 ноември 2017
  Пораки:
  498
  Допаѓања:
  518
  Пол:
  Женски
  Некој да знајт кој е тој човек и каде се наоѓа и број..? Ве молам
   

  Прикачени фајлови:

 11. World89

  World89 Нов член

  Се зачлени на:
  4 јануари 2020
  Пораки:
  1
  Допаѓања:
  0
 12. veli4ekate

  veli4ekate Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 март 2012
  Пораки:
  532
  Допаѓања:
  529
  Пол:
  Женски
  zs ne vlazni maramici brat mi ima hemoroidi i so koristenje na blaznite maramici za bebe onie na bekutan fala bogu sega veke nema problem
   
 13. Kikiccc

  Kikiccc Истакнат член

  Се зачлени на:
  21 ноември 2017
  Пораки:
  498
  Допаѓања:
  518
  Пол:
  Женски
  Ги немат повеќе хемороиди или само болката?
   
 14. veli4ekate

  veli4ekate Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 март 2012
  Пораки:
  532
  Допаѓања:
  529
  Пол:
  Женски
  ja nema.bolkata
   
 15. Thallia

  Thallia Популарен член

  Се зачлени на:
  10 октомври 2013
  Пораки:
  1.647
  Допаѓања:
  10.321
  Ја има во Зегин, 280 ден.
   
 16. Kikiccc

  Kikiccc Истакнат член

  Се зачлени на:
  21 ноември 2017
  Пораки:
  498
  Допаѓања:
  518
  Пол:
  Женски
  Кој маст?
   
 17. Thallia

  Thallia Популарен член

  Се зачлени на:
  10 октомври 2013
  Пораки:
  1.647
  Допаѓања:
  10.321
  Таа за која се зборуваше во постот кој го цитирав, Procto-Synalar N, ја има на слика малку погоре на странава
   
  На Kikiccc му/ѝ се допаѓа ова.
 18. beautys20

  beautys20 Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 април 2018
  Пораки:
  168
  Допаѓања:
  3.291
  Пол:
  Женски
  Пробајте flogocid или во ветеринарни или во аптеки како flogo.. мене многу ми помага