Лек за цисти на јајниците

Дискусија во 'Алтернативна медицина' започната од Viiiiip, 31 јануари 2010.

 1. Marija8.8

  Marija8.8 Нов член

  Се зачлени на:
  13 октомври 2014
  Пораки:
  2
  Допаѓања:
  0
  ве молам дали можи број да добијам од женава
   
 2. bisulka

  bisulka Активен член

  Се зачлени на:
  28 јануари 2015
  Пораки:
  5
  Допаѓања:
  1
  Пол:
  Женски
  Ај ве молам ако може да ми дадете број од жената
   
 3. *sisi*

  *sisi* Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 декември 2014
  Пораки:
  601
  Допаѓања:
  404
  Пол:
  Женски
  Sto lekovi piese za da se sredat cistite?
   
 4. Belabelinakinder

  Belabelinakinder Популарен член

  Се зачлени на:
  2 февруари 2016
  Пораки:
  1.786
  Допаѓања:
  22.588
  Пол:
  Женски
  a kolku pievte od cajot ajducka treva jas imav na dvata i eden ginekolog mi prepisa tableti a pojdov vo plodnos tamu mi rece nisto da ne zemam i da pojdam pak posle koga ke mi zavrsi.Koga bev mi bese puknata sega ja imam na leviot i mi prepisa jasmin tableti dali nekoj gi koristi ne gi imam zemeno
   
 5. Anaouou

  Anaouou Истакнат член

  Се зачлени на:
  21 октомври 2014
  Пораки:
  233
  Допаѓања:
  391
  Јас ги имам пиено некаде околу цела година. Сега ми дадоа пак јаз да пијам.
   
 6. Belabelinakinder

  Belabelinakinder Популарен член

  Се зачлени на:
  2 февруари 2016
  Пораки:
  1.786
  Допаѓања:
  22.588
  Пол:
  Женски
  a dnevno kolku piese
   
 7. Anaouou

  Anaouou Истакнат член

  Се зачлени на:
  21 октомври 2014
  Пораки:
  233
  Допаѓања:
  391
  Се пие една на ден и гледаш од прилика во исто време да ги пиеш, кога испиеш една тура правиш пауза мислам дека беше од 5 дена значи после 2 или 3 добиваш пак продолжуваш.. мислам ако така ти препорачал доктор повеќе месеци .
   
 8. 1209

  1209 Форумски идол

  Се зачлени на:
  1 август 2010
  Пораки:
  3.029
  Допаѓања:
  22.860
  Пол:
  Женски
  Еден многу ефикасен лек за цисти, за секакви помага и кај јајници и кај цисти на гради. Ви треба пола тегла мед и 100 грама листови од чувар куќа тоа е онаа билка како алое вера што има дебели листови. Се блендаат листовите и се мешаат со медот, секој ден пола час пред јадење сабајле и навечер по мала лажица се зема од смесата.
   
  На riba79 и Sv. Nikolka им се допаѓа ова.
 9. Kolumbo

  Kolumbo Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 август 2015
  Пораки:
  761
  Допаѓања:
  2.363
  Пол:
  Машки
  Vo posledno vreme, cesto preporacano resenie e suplementot Viusid, koj dejstvuva i na cisti na jajnici i na cisti vo gradite (za gradite e pouspesen i efektite se custvuvaat porano).

  Konsultirajte se so svoite ginekolozi, za da se znae dali vo odnos na tipot na cistata i nejzinata golemina Viusid bi bil dobro resenie.

  Se zema vo kontinuitet 90 dena, a potrebnata kolicina za terapijata e dosta skapa, pomegju 12 i 15.000 denari.
   
 10. Belabelinakinder

  Belabelinakinder Популарен член

  Се зачлени на:
  2 февруари 2016
  Пораки:
  1.786
  Допаѓања:
  22.588
  Пол:
  Женски
  A od cajot ajducka treva kolku pievte na den
   
 11. Vojdana

  Vojdana Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 април 2017
  Пораки:
  129
  Допаѓања:
  319
  Пол:
  Женски
  Dali nekoj ima zemano koren od maka...Makata e inace rastenie sto raste na Andite i lokalnite ziteli tamu go upotrebuvaat negoviot koren kako hrana...
  Pomaga pred sve za hormonski disbalans kojsto e glavnata pricina za cistite...
  Kaj nas ima koren od maka vo prav ...Relativno skap no ako stvarno pomaga vredi da se zeme...Mene edinstveno sto me plasi se dali sodrzi alergeni nekoi ?
   
 12. Sesil

  Sesil Moderator Член на тимот

  Се зачлени на:
  27 ноември 2014
  Пораки:
  5.155
  Допаѓања:
  112.684
  Пол:
  Женски
  се ти е тоа јак маркетинг и ништо више
   
  На eta и Vojdana им се допаѓа ова.
 13. Mandalaa

  Mandalaa Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 април 2016
  Пораки:
  17
  Допаѓања:
  1
  Пол:
  Женски
  Јас имам слушнато за таблетите Матрика од Хербамедика, ги имало во Зегин, но не знам длаи ги има сеуште. Дали има некој искуство со овие таблети или знае каде може да се купат?
   
 14. newme

  newme Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 септември 2012
  Пораки:
  125
  Допаѓања:
  91
  Пол:
  Женски
  I jas imam slusnato za lekot.
  Dali nekoj ima lično pozitivno iskustvo?
   
 15. Schatzy

  Schatzy Нов член

  Се зачлени на:
  24 февруари 2019
  Пораки:
  4
  Допаѓања:
  1
  Пол:
  Женски
  Zdravo imam vodena cista na desniot jajnik,za koja znam 1ipol godina maticniot mi rece deka ke ja pratime i ne e strasna ke cekame da pukne, no jas pojdov vo plodnost kaj dr Tashe i mi rece deka moram itno da ja interveniram zosto moze da se vlosi da pocne da malignizira. Jas s eplasam od operacija bidejki e so opsta anestezija dali ima nekoj iskustvo ili znae kako bi mozela na priroden nacin da prevzemam nesto namesto da se operira. Pozdrav
   
 16. ackaaa91

  ackaaa91 Истакнат член

  Се зачлени на:
  13 јуни 2010
  Пораки:
  6
  Допаѓања:
  8
  Пол:
  Женски
  Со МАКА имам искуство и сум многу задоволна од резултатот. Пред една година имав проблем со циклусот, после месец дена пиење мака ми се регулира циклусот, а сега и јас се борам со водена циста која што ја имам неколку месеци, наместо хормонски апчиња јас земам МАКА (во вид на таблета, на Super Diet) едно насабајле едно навечер и полека се повлекува цистата. Од мое искуство мислам дека вреди да се проба, наместо да се клукаме со хормонски апчиња кои што си имат свои негативни и позитивни влијанија.
   
  На Vojdana му/ѝ се допаѓа ова.