1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Летни фризури

Дискусија во 'Коса' започната од Mace26, 18 јуни 2013.

 1. Mace26

  Mace26 Активен член

  Се зачлени на:
  15 февруари 2013
  Пораки:
  4
  Допаѓања:
  0
  Девијки кажете некоји летни фризури?
   
 2. kosmodiks

  kosmodiks Истакнат член

  Се зачлени на:
  11 јуни 2012
  Пораки:
  375
  Допаѓања:
  251
  Пол:
  Женски
  Многу ми е убаво кога гледам некоја со совршен коњски реп или врзана во пунџа.. милина :)
  А гадно ми е кога ги гледам испотени па и косата распуштена мокра, несредена.. :puke:
  [​IMG]
  [​IMG]
   
  На lokumche и barbyyy им се допаѓа ова.
 3. Chocolate.me

  Chocolate.me Популарен член

  Се зачлени на:
  19 септември 2010
  Пораки:
  2.728
  Допаѓања:
  7.642
  Мене пак не ми се допаѓаат перфектно средени коси, без разлетани влакненца. Залижани со многу гел и многу лак, па потоа кога ќе ја одврзат косата стои така.
  Мене ми се допаѓаат многу несредени пунџи, :inlove: несредени коњски репчиња, плетенки на кои им испаѓаат влакненца. Ми се допаѓа зашто кажува дека никој не е совршен. А и незнам, онака ми изгледа цакано и типски. Мене до сега никогаш косата не ми била совршено средена. Пунџичките што ги правам ми се бушавки, кога ја собирам во репче ми испаѓаат влакна доле зашто ја избричив главата.
  Еве предлози од мене:
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
   
 4. KittyCat84

  KittyCat84 Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 јуни 2013
  Пораки:
  48
  Допаѓања:
  16
  Пол:
  Женски
  За лето најчесто мајка ми ми прави плетенки многу ги сакам или кога не може си ја врзувам косата во коњско репче и готово =]
   

  Прикачени фајлови:

 5. Elena-97

  Elena-97 Популарен член

  Се зачлени на:
  20 јули 2011
  Пораки:
  913
  Допаѓања:
  2.107
 6. Jenniffer

  Jenniffer Популарен член

  Се зачлени на:
  27 март 2013
  Пораки:
  2.375
  Допаѓања:
  7.415
  Пол:
  Женски
  Плетенка ( внатрешна, мали, рибина коска итн итн.)
  messy bun -Наједноставно е тоа.. затоа е и messy
  Репче, пунџа...
   
 7. Irrepleceable

  Irrepleceable Популарен член

  Се зачлени на:
  1 јуни 2013
  Пораки:
  1.068
  Допаѓања:
  1.359
 8. Mace26

  Mace26 Активен член

  Се зачлени на:
  15 февруари 2013
  Пораки:
  4
  Допаѓања:
  0
  Прекрасни се девојки ви благодарам :D :D Сите ќе ги пробав позз :* :*
   
 9. SunnyGirl2

  SunnyGirl2 Форумски идол

  Се зачлени на:
  26 ноември 2012
  Пораки:
  5.357
  Допаѓања:
  5.836
  летно време косата повеќе барем за мене соберана-реп(опашкаа), пунџа , плетенки,некоја локна што ептен ми ја собира косата... со марама некоја фризурка :)
   
 10. barbyyy

  barbyyy Популарен член

  Се зачлени на:
  26 јули 2012
  Пораки:
  801
  Допаѓања:
  297
  Пол:
  Женски
 11. barbyyy

  barbyyy Популарен член

  Се зачлени на:
  26 јули 2012
  Пораки:
  801
  Допаѓања:
  297
  Пол:
  Женски
 12. L-a-r-a22

  L-a-r-a22 Популарен член

  Се зачлени на:
  9 февруари 2013
  Пораки:
  1.337
  Допаѓања:
  10.769
  Пол:
  Женски
  .
   

  Прикачени фајлови:

 13. koritsaki

  koritsaki Moderator Член на тимот

  Се зачлени на:
  1 март 2010
  Пораки:
  17.737
  Допаѓања:
  102.248
  Пол:
  Женски
 14. jEwElRy

  jEwElRy Популарен член

  Се зачлени на:
  12 мај 2013
  Пораки:
  312
  Допаѓања:
  244
  ;) .
   

  Прикачени фајлови:

 15. Snow-Queen

  Snow-Queen Форумски идол

  Се зачлени на:
  3 ноември 2011
  Пораки:
  15.266
  Допаѓања:
  15.010
  Пол:
  Женски
  Идеа за да се шишам, косата да ми биде некаде до под раменици? Бидејќи сега ми е до половина и не се трпи + многу почна да ми опаѓа во бременоста.
   
 16. Hipster

  Hipster Форумски идол

  Се зачлени на:
  8 јули 2011
  Пораки:
  5.777
  Допаѓања:
  22.415
  Пол:
  Женски
  Не сум знаела дека има фрузури кои одговараат само во лето а зимни само во зима!
  Секоја фризура може да биде летна и зимска, од пунџи до плетенки.
  Тоа што во лето ни е жешко и сакаме да ја кратиме во лето не значи дека кратка коса не стои или оди во зима.
   
  На eliesaab и Sara123 им се допаѓа ова.
 17. Mishela

  Mishela Модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  19 август 2010
  Пораки:
  18.501
  Допаѓања:
  80.528
  Пол:
  Женски
  Хипстер, стварно си пaртибрејкер! Ама па. ;( :D
  Најверојатно која и да ја направила темава мислела на некои полежерни фризури за собирање на косата да не ни смета на жештините, мене тоа ми е некако најлогично. А насловот вришти, морам да признаам. :wasntme:
  Не ја сфаќам разликата помеѓу оваа тема и онаа „Фризурa за на плажа“ - што ги прави тие за на плажа поразлични од оние летните и други нерешени мистерии. :?:
   
 18. Hipster

  Hipster Форумски идол

  Се зачлени на:
  8 јули 2011
  Пораки:
  5.777
  Допаѓања:
  22.415
  Пол:
  Женски
  ЛОШКА СУМ знам, i cant help my self :(