1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Лимфодерм

Дискусија во 'Здравствени проблеми' започната од flyGirl, 21 мај 2018.

 1. flyGirl

  flyGirl Нов член

  Се зачлени на:
  10 мај 2018
  Пораки:
  1
  Допаѓања:
  0
  Пол:
  Женски
  јас сакам да си го кажам мојот проблем се надевам дека некој ќе го прочита ова па ќе ме посоветува што понатаму имено пред неколку месеци ми се појави оток на десната нога а после тоа и на неколку места меурчиња и од тие меурчиња ми истекува течност бев на клиника и таму ми рекоа дека имам лимфодерм ми дадоа маст и ми рекоа да ја мијам ногата секој ден и ништо друго меѓутоа мене ногата ме боли ме пече и ми се вцрвува да нагласам и дека имам и паркинсонова болест и не можам добро да се движам а имам само 55год па ве молам за совет