Листа на чекање за вештачки колкови

Дискусија во 'Здравствени проблеми' започната од milickimk, 23 јануари 2013.

 1. milickimk

  milickimk Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 јули 2011
  Пораки:
  6
  Допаѓања:
  0
  Поздрав до сите феминки! незнам дали насловот на темата е доволен.отидовме на преглед во дрзавна болница неохподна ни е операција на колкови, но не ставија на листа на чекање.па незнам дали некој има вакви искуство и коклу се чека отприлика.некои од пациентите сто беа на прием ни рекоа дека чекале по година ипол ,па возмозно ли е тоа некој луге со болки немозат да издрзат толку време ПОЗДРАВ!
   
 2. tessi

  tessi Популарен член

  Се зачлени на:
  10 февруари 2012
  Пораки:
  527
  Допаѓања:
  504
  листа на чекање за вештачки колкови

  Не сум сигурна во однос на тоа дали има листа на чекање,бидејќи ние имавме исто ваков случај и вештачкиот колк сами си го купивме и операцијата беше изведена уште утредента.Не знам да не има некои измени на клиника,но и мене не ми е логично некој да чека толку време,посебно зошто тоа се неиздржливи болки...
   
 3. milickimk

  milickimk Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 јули 2011
  Пораки:
  6
  Допаѓања:
  0
  листа на чекање за вештачки колкови

  нормално ијас се согласувам со тоа дека болките се неиздрзливи ,но вие сигурно сте ги платиле колковите а подоцна ви вратиле од фондот така било претходно пациентите си ги купувале колковите асега има измени се плака минимално нестои претходно се правеле 15 операции неделно а сега само 8 и со тоа се зголемува листата така бар ни рекоа колку е точно незнам
   
 4. anaja1

  anaja1 Популарен член

  Се зачлени на:
  1 октомври 2013
  Пораки:
  2.250
  Допаѓања:
  7.107
  Пол:
  Женски
  Гледам темата е од 2013 год. и ме чуди во тој период да било дозволено купување на вештачки колк на приватно.
  Моето искуство е катастрофа на оваа тема:(
  Пред неколку години Д-р.Ношпал беше избркан од работа за еден случај кога старица почина,чекајќи да и одобрат протеза,а не и беше одобрено сама да си ја набави:(
  Сега со уведување на мој термин е уште полошо:(