1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Листа на чекање за вештачки колкови

Дискусија во 'Здравствени проблеми' започната од milickimk, 23 јануари 2013.

  1. milickimk

    milickimk Истакнат член

    Се зачлени на:
    3 јули 2011
    Пораки:
    6
    Допаѓања:
    2
    Поздрав до сите феминки! незнам дали насловот на темата е доволен.отидовме на преглед во дрзавна болница неохподна ни е операција на колкови, но не ставија на листа на чекање.па незнам дали некој има вакви искуство и коклу се чека отприлика.некои од пациентите сто беа на прием ни рекоа дека чекале по година ипол ,па возмозно ли е тоа некој луге со болки немозат да издрзат толку време ПОЗДРАВ!
     
    На iva1234 му/ѝ се допаѓа ова.
  2. tessi

    tessi Популарен член

    Се зачлени на:
    10 февруари 2012
    Пораки:
    544
    Допаѓања:
    517
    листа на чекање за вештачки колкови

    Не сум сигурна во однос на тоа дали има листа на чекање,бидејќи ние имавме исто ваков случај и вештачкиот колк сами си го купивме и операцијата беше изведена уште утредента.Не знам да не има некои измени на клиника,но и мене не ми е логично некој да чека толку време,посебно зошто тоа се неиздржливи болки...
     
    На iva1234 му/ѝ се допаѓа ова.
  3. milickimk

    milickimk Истакнат член

    Се зачлени на:
    3 јули 2011
    Пораки:
    6
    Допаѓања:
    2
    листа на чекање за вештачки колкови

    нормално ијас се согласувам со тоа дека болките се неиздрзливи ,но вие сигурно сте ги платиле колковите а подоцна ви вратиле од фондот така било претходно пациентите си ги купувале колковите асега има измени се плака минимално нестои претходно се правеле 15 операции неделно а сега само 8 и со тоа се зголемува листата така бар ни рекоа колку е точно незнам
     
    На iva1234 му/ѝ се допаѓа ова.
  4. anaja1

    anaja1 Популарен член

    Се зачлени на:
    1 октомври 2013
    Пораки:
    2.532
    Допаѓања:
    7.422
    Пол:
    Женски
    Гледам темата е од 2013 год. и ме чуди во тој период да било дозволено купување на вештачки колк на приватно.
    Моето искуство е катастрофа на оваа тема:(
    Пред неколку години Д-р.Ношпал беше избркан од работа за еден случај кога старица почина,чекајќи да и одобрат протеза,а не и беше одобрено сама да си ја набави:(
    Сега со уведување на мој термин е уште полошо:(
     
    На iva1234 му/ѝ се допаѓа ова.
  5. iva1234

    iva1234 Истакнат член

    Се зачлени на:
    2 февруари 2017
    Пораки:
    31
    Допаѓања:
    16
    Пол:
    Женски
    Vrski mito Korupcija POMOS ! Kako do datum za operacija ? Imame mislenje preporaka za operacija vgraduvanje na KOLK no nikako da dojdeme na red ni do termin za operacija cekame od 2020god

    Pri sovetuvanjeto (pregledot) ni bese posocenonako uplatime 1500€ preku banka ili na kasa vo "OSMI SEPTEMVRI" VEDNAS KE NE STAVAT NA MASA !
    ILI KE SI CEKAME I SEUSTE SI CEKAME NIKOJ NE SE JAVUVA NITU IMA SLOBODEN TERMIN

    Ako postoi spisko kako mozeme da go vidime koi sme na red I za kolku vreme ke dobieme termin skoro cetir godini cekame nikoj da se javi
     
  6. iva1234

    iva1234 Истакнат член

    Се зачлени на:
    2 февруари 2017
    Пораки:
    31
    Допаѓања:
    16
    Пол:
    Женски
    Каде е сега Ношпал дали се уште си Игра Доктор
     
  7. Chimera

    Chimera Популарен член

    Се зачлени на:
    6 февруари 2013
    Пораки:
    994
    Допаѓања:
    1.694
    Извини не сум во тек со оваа работа меѓутоа, нели е очигледно дека список не постои и ви кажуваат дека за операција треба да платите? Мислам ова не е некаква тајна, секој што го познавам а е бил на операција има платено одредена сума за истата да се одработи нели подобро или едноставно му била побарана од лицето кое ќе ја извршува таа операција. 4 години поминале, не знам што чекате и какви списоци барате
     
    На Meddy му/ѝ се допаѓа ова.
  8. iva1234

    iva1234 Истакнат член

    Се зачлени на:
    2 февруари 2017
    Пораки:
    31
    Допаѓања:
    16
    Пол:
    Женски
    Не разбирам по кој основ се пријавите за одговор ако не сте директно засегнати ,Побарани се пациенти со претходно искуство со вештачки колк баш во Болница Осми Септември кај Др.Циривири Јасмин, јас немам увид во тој список а список и те како постои ,се бара човек жена сестра кој работи на тој список и има увид во истиот ,од каде ти во тема потполно неупатена во овој тип на проблематика ,па уште се ќе завршело во корпа ,нова тема е отворена заради датумот никој нема да влезе во дискусија во тема од пред десет години !
     
  9. anaja1

    anaja1 Популарен член

    Се зачлени на:
    1 октомври 2013
    Пораки:
    2.532
    Допаѓања:
    7.422
    Пол:
    Женски
    Почина Ношпал
     
    На iva1234 му/ѝ се допаѓа ова.
  10. Flier

    Flier Истакнат член

    Се зачлени на:
    2 декември 2022
    Пораки:
    392
    Допаѓања:
    271
    Пол:
    Машки
    Плаќање во странска валута е казниво инаку ако веќе плаќаш дај си ги парите во приватно иако ќе чини секако нешто плус од споменатиот износ.