Листа на чекање за вештачки колкови

Дискусија во 'Здравствени проблеми' започната од milickimk, 23 јануари 2013.

1. milickimk

milickimk Истакнат член

Се зачлени на:
    3 јули 2011
    Пораки:
    6
    Допаѓања:
    0
    Поздрав до сите феминки! незнам дали насловот на темата е доволен.отидовме на преглед во дрзавна болница неохподна ни е операција на колкови, но не ставија на листа на чекање.па незнам дали некој има вакви искуство и коклу се чека отприлика.некои од пациентите сто беа на прием ни рекоа дека чекале по година ипол ,па возмозно ли е тоа некој луге со болки немозат да издрзат толку време ПОЗДРАВ!

2. tessi

tessi Популарен член

Се зачлени на:
    10 февруари 2012
    Пораки:
    527
    Допаѓања:
    504
    листа на чекање за вештачки колкови

Не сум сигурна во однос на тоа дали има листа на чекање,бидејќи ние имавме исто ваков случај и вештачкиот колк сами си го купивме и операцијата беше изведена уште утредента.Не знам да не има некои измени на клиника,но и мене не ми е логично некој да чека толку време,посебно зошто тоа се неиздржливи болки...

3. milickimk

milickimk Истакнат член

Се зачлени на:
    3 јули 2011
    Пораки:
    6
    Допаѓања:
    0
    листа на чекање за вештачки колкови

нормално ијас се согласувам со тоа дека болките се неиздрзливи ,но вие сигурно сте ги платиле колковите а подоцна ви вратиле од фондот така било претходно пациентите си ги купувале колковите асега има измени се плака минимално нестои претходно се правеле 15 операции неделно а сега само 8 и со тоа се зголемува листата така бар ни рекоа колку е точно незнам

4. anaja1

anaja1 Популарен член

Се зачлени на:
    1 октомври 2013
    Пораки:
    2.250
    Допаѓања:
    7.107
    Гледам темата е од 2013 год. и ме чуди во тој период да било дозволено купување на вештачки колк на приватно.
    Моето искуство е катастрофа на оваа тема:(
    Пред неколку години Д-р.Ношпал беше избркан од работа за еден случај кога старица почина,чекајќи да и одобрат протеза,а не и беше одобрено сама да си ја набави:(
    Сега со уведување на мој термин е уште полошо:(