1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Листа на чекање за вештачки колкови

Дискусија во 'Здравствени проблеми' започната од milickimk, 23 јануари 2013.

 1. milickimk

  milickimk Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 јули 2011
  Пораки:
  6
  Допаѓања:
  0
  Поздрав до сите феминки! незнам дали насловот на темата е доволен.отидовме на преглед во дрзавна болница неохподна ни е операција на колкови, но не ставија на листа на чекање.па незнам дали некој има вакви искуство и коклу се чека отприлика.некои од пациентите сто беа на прием ни рекоа дека чекале по година ипол ,па возмозно ли е тоа некој луге со болки немозат да издрзат толку време ПОЗДРАВ!
   
 2. tessi

  tessi Популарен член

  Се зачлени на:
  10 февруари 2012
  Пораки:
  527
  Допаѓања:
  504
  листа на чекање за вештачки колкови

  Не сум сигурна во однос на тоа дали има листа на чекање,бидејќи ние имавме исто ваков случај и вештачкиот колк сами си го купивме и операцијата беше изведена уште утредента.Не знам да не има некои измени на клиника,но и мене не ми е логично некој да чека толку време,посебно зошто тоа се неиздржливи болки...
   
 3. milickimk

  milickimk Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 јули 2011
  Пораки:
  6
  Допаѓања:
  0
  листа на чекање за вештачки колкови

  нормално ијас се согласувам со тоа дека болките се неиздрзливи ,но вие сигурно сте ги платиле колковите а подоцна ви вратиле од фондот така било претходно пациентите си ги купувале колковите асега има измени се плака минимално нестои претходно се правеле 15 операции неделно а сега само 8 и со тоа се зголемува листата така бар ни рекоа колку е точно незнам
   
 4. anaja1

  anaja1 Популарен член

  Се зачлени на:
  1 октомври 2013
  Пораки:
  2.303
  Допаѓања:
  7.206
  Пол:
  Женски
  Гледам темата е од 2013 год. и ме чуди во тој период да било дозволено купување на вештачки колк на приватно.
  Моето искуство е катастрофа на оваа тема:(
  Пред неколку години Д-р.Ношпал беше избркан од работа за еден случај кога старица почина,чекајќи да и одобрат протеза,а не и беше одобрено сама да си ја набави:(
  Сега со уведување на мој термин е уште полошо:(