Логички загатки

Дискусија во 'Форумски игри' започната од WildAngel, 1 април 2010.

 1. bona

  bona Популарен член

  Се зачлени на:
  9 декември 2009
  Пораки:
  1.592
  Допаѓања:
  270
  dedo+tatko+sin
   
 2. Unfaithful18

  Unfaithful18 Популарен член

  Се зачлени на:
  11 јануари 2010
  Пораки:
  2.376
  Допаѓања:
  1.090
  Пол:
  Женски
  Токму така Бона :)
   
 3. Hipica

  Hipica Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 декември 2009
  Пораки:
  14.369
  Допаѓања:
  14.758
  Сегашност?
   
 4. bona

  bona Популарен член

  Се зачлени на:
  9 декември 2009
  Пораки:
  1.592
  Допаѓања:
  270
  hipica daj nekoja zagatka namesto mene, ne mi teknuva nikoja sega
   
 5. Hipica

  Hipica Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 декември 2009
  Пораки:
  14.369
  Допаѓања:
  14.758
  ^^ :lol: :lol: Бона, го погоди човекот :lol: :lol: Јас претходниот пат од нетов ја откопав :D
   
 6. bona

  bona Популарен член

  Се зачлени на:
  9 декември 2009
  Пораки:
  1.592
  Допаѓања:
  270
  :lol: :lol: :lol: aj togas nekoj drug,koj bilo ne e vazno
   
 7. femina90

  femina90 Популарен член

  Се зачлени на:
  25 декември 2009
  Пораки:
  3.997
  Допаѓања:
  2.314
  ajde eve jas- so nea zapocnuva sekoja taga,i zavrsuva sekoja bolest,ja ima vo sekoja opasnost,no nikogas vo nevolja, ja nema vo esen i zima,a proletta i letoto bez nea ne se leto... :D
   
 8. bona

  bona Популарен член

  Се зачлени на:
  9 декември 2009
  Пораки:
  1.592
  Допаѓања:
  270
  da ve prasam nesto, ni jas ne go znam odgovorot no mozebi nekoj znae pa da mi kaze
  vo emisijata ne bidi paun im bese dadeno, 2 kerki se rodeni vo ist den,ist mesec,ista godina (znaci ist rodenden imaat), isti roditeli imaat no sepak ne se bliznacki, kako e mozno toa? ako znae nekoj ve molam neka mi kaze :)
   
 9. Sunshine88

  Sunshine88 Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 март 2010
  Пораки:
  1.533
  Допаѓања:
  566
  па едната да не е посвоена
  едит: ааа не не сеа ми текна имаат уште една сестра и затоа не се близначки туку 3ки
   
 10. femina90

  femina90 Популарен член

  Се зачлени на:
  25 декември 2009
  Пораки:
  3.997
  Допаѓања:
  2.314
  pa i trojkite ne se vikaat bliznaci?
   
 11. Sunshine88

  Sunshine88 Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 март 2010
  Пораки:
  1.533
  Допаѓања:
  566
  не туку си се викаат тројки...и на англиски е така за близнаци е twins а за повеќе имаше друг збор toplets или како и да е
   
 12. Hipica

  Hipica Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 декември 2009
  Пораки:
  14.369
  Допаѓања:
  14.758
  triplet е ваљда... :D
   
 13. Sunshine88

  Sunshine88 Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 март 2010
  Пораки:
  1.533
  Допаѓања:
  566
  битно е плет па сеа да не бидеме ситничари :lol:
  а за предходното со летото ..топлина да не е?
   
 14. femina90

  femina90 Популарен член

  Се зачлени на:
  25 декември 2009
  Пораки:
  3.997
  Допаѓања:
  2.314
 15. bona

  bona Популарен член

  Се зачлени на:
  9 декември 2009
  Пораки:
  1.592
  Допаѓања:
  270
  mozebi toa e, ne znam, ijas se zbuniv mnogu,no taa epizoda ne mozev da ja gledam pa nikako ne mozev da razberam
   
 16. Hipica

  Hipica Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 декември 2009
  Пораки:
  14.369
  Допаѓања:
  14.758
  А да не е буквата Т?
   
 17. femina90

  femina90 Популарен член

  Се зачлени на:
  25 декември 2009
  Пораки:
  3.997
  Допаѓања:
  2.314
  yes :D :D pak si na red :D
   
 18. Hipica

  Hipica Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 декември 2009
  Пораки:
  14.369
  Допаѓања:
  14.758
  Една третина од кој број може исто така да изнесува и една половина?
   
 19. femina90

  femina90 Популарен член

  Се зачлени на:
  25 декември 2009
  Пораки:
  3.997
  Допаѓања:
  2.314
 20. Hipica

  Hipica Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 декември 2009
  Пораки:
  14.369
  Допаѓања:
  14.758
  :lol: :lol: Ајде, се прифаќа одговорот пошо стварно е точен.
  Ама работата е во тоа што не мора да биде нула. Може да биде било кој број пошто вика ДА ИЗНЕСУВА ЕДНА ТРЕТИНА ОД НЕКОЈ БРОЈ, НО ДА БИДЕ ИСТО ТАКА И ЕДНА ПОЛОВИНА (не е посочено дека мора од истиот број да биде половина) :D :D