Форумџика на годината 2021
 1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Лоши мисли....

Дискусија во 'Врски' започната од Snow-Queen, 4 јануари 2012.

 1. Snow-Queen

  Snow-Queen Форумски идол

  Се зачлени на:
  3 ноември 2011
  Пораки:
  15.266
  Допаѓања:
  14.978
  Пол:
  Женски
  Далии кои мисли, најчесто ве измачуваат,во врска со партнерот?И како се справувате со нив?

  Мене тоа ми се случува обично ако се срчкаме, и одма во глава ми одат мисли:
  -што ако ме сватил погрешно
  -што ако се навредил а јас не мислев така
  -што прави сега,дали воопшто размислува за тоа што му го кажав
  -ако му пратам порака, дали ја прочитал
   
 2. pupi.girl

  pupi.girl Популарен член

  Се зачлени на:
  21 јули 2011
  Пораки:
  4.463
  Допаѓања:
  7.824
  Пол:
  Женски
  Јас кога работеше најчесто си мислев
  Леле што ако некоја бивша му има одено на работа ?
  Дали флертува сега со некоја?
  Зошто толку се расипа врската од кога почна на работа?
  Дали барем еднаш дневно мисли на мене ?
  Дали ме сака?
  Зошто толку често се караме?
  Зошто е толку сменет?

  :)
   
  На miina му/ѝ се допаѓа ова.
 3. suGarBaby

  suGarBaby Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 јануари 2010
  Пораки:
  178
  Допаѓања:
  110
  Претежно кога ќе се напраиме лом ич не се замарам и си терам по мое, си искачам одма со други не му кревам на повици, се понашам како што сакам!
  Али после една недела ќе почнат црни мисли да ме демнеат, како на пример:
  Што прави сега? Да не е на кафе со некоја?
  Ме сака ли уште? Ме сака бе знам дека ме сака, уфф зошто му го изнакажав сето тоа :worried:
  Итн, итн! :lol:
   
 4. MissDior

  MissDior Популарен член

  Се зачлени на:
  24 декември 2011
  Пораки:
  1.093
  Допаѓања:
  9.602
  Што ако потрошив толку многу време со погрешен човек? Најубавите години ги поминавме заедно, што ако некогаш направи нешто заради што ќе се каам за времето поминато со него :(
   
  На Lepaaa му/ѝ се допаѓа ова.
 5. Beautiful-Monster

  Beautiful-Monster Активен член

  Се зачлени на:
  9 декември 2011
  Пораки:
  6
  Допаѓања:
  0
  Ми се случуваат периоди кога ме опседнуваат лоши мисли на пример дека премногу очекувам од себеси и дека другите премногу очекуваат од мене. Дали ќе го постигнам тоа што го посакувам... Исто како и некои глупи мисли за мојот бивш дали воопшто ме сакал и дали сеуште има чувства за мене... итн итн
   
 6. Butterfly15

  Butterfly15 Популарен член

  Се зачлени на:
  24 јуни 2010
  Пораки:
  1.119
  Допаѓања:
  2.615
  Често пати ми се случува да сум опседната со овие лоши мисли.. И сега е тој период. Обично тоа се случува кога ќе се скараме. :)
  И еве сега во главата ми се врти не ме сака, се скара со мене без врска за да оди со друга, не го интересира што правам јас, каде е сега, што прави, да не е со некоја .. и слично. :)
   
 7. bumbuleya

  bumbuleya Истакнат член

  Се зачлени на:
  8 јануари 2012
  Пораки:
  259
  Допаѓања:
  105
  Зошто не може да ме сфати ?
  Што му е сега ?
  Зошто толку ме повреди ?
  Направил ли нешто а јас да не знам ?
  Дали ме изневерил повеќе пати ?
  Дали сеуште се гледа со неа ?
  Флертува ли со некоја ?
  Ќе ме изневери ли со неа ?

  има уште многу... :sweat:
   
 8. Bitter-Sweet

  Bitter-Sweet Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 мај 2010
  Пораки:
  10.942
  Допаѓања:
  61.521
  Пол:
  Женски
  Во последно време немам такви мисли, но ми иделе мисли кога рекол дека ќе оди на пијачка со некој другар и јас си правам филм дека ќе се напие па ќе гледа по женски, па ќе и пријде на некоја бла бла. Или кога ќе излезе дека ќе наиде на некоја што ќе му привлече внимание. И такви некои слични нешта.
   
 9. Cinderfakinrella

  Cinderfakinrella Популарен член

  Се зачлени на:
  17 ноември 2016
  Пораки:
  956
  Допаѓања:
  7.422
  Пол:
  Женски
  Најчесто ми идат мисли од типот:
  - Дали ми е лут?
  - Дали ме сфати погрешно?
  - Дали го навредив?
  - Дали погрешно постапив?
  Порано се замарав дали мисли на бившата или му значат деновите поминати со неа... Глупости... Сега се смејам на тоа :)