1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Лоши навики

Дискусија во 'Психологија' започната од Nightwalker, 25 април 2011.

  1. Addy

    Addy Истакнат член

    Се зачлени на:
    5 април 2015
    Пораки:
    87
    Допаѓања:
    194
    Пол:
    Женски
    Грицкам кожичката околу ноктите значи ги раскрварувам и затоа после цела со ханзапласти(facepalm)
    Додека јадам значи МОРА да гледам тв инаку не ми е убаво јадеето:!:
    И овааа најлоша ги кинам расцветаните врввови од косата косава ми е катастрофа:@
     
    На Lady Maria му/ѝ се допаѓа ова.
  2. Neophodna

    Neophodna Истакнат член

    Се зачлени на:
    2 февруари 2018
    Пораки:
    569
    Допаѓања:
    548
    Пол:
    Женски
    Си ја фаќам косата и си ја правам мрсна
     
    На Lady Maria, hermosa, Regina.Phalange и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  3. Feminka22

    Feminka22 Форумски идол

    Се зачлени на:
    9 декември 2014
    Пораки:
    14.127
    Допаѓања:
    43.694
    Пол:
    Женски
    Многу лоши навики имам, грицкам нокти кога немам направени, јадам пенкала и моливи, пцујам, се смеам кога најмалце треба и сум многу директна.
     
  4. Lolo5

    Lolo5 Истакнат член

    Се зачлени на:
    16 септември 2017
    Пораки:
    508
    Допаѓања:
    796
    Пол:
    Женски
    И јас исто
     
  5. Hellobeautiful

    Hellobeautiful Форумски идол

    Се зачлени на:
    28 мај 2012
    Пораки:
    3.294
    Допаѓања:
    20.772
    Пол:
    Женски
    Имам едно влакно на образот што ми расте подолго од другите и постојано чепкам на тоа место и често го кинам. И сега се почесто ми расте :@
     
  6. poenta

    poenta Форумски идол

    Се зачлени на:
    29 ноември 2013
    Пораки:
    5.012
    Допаѓања:
    35.978
    Пол:
    Женски
    Од лични лоши навики кои ги практикувам е неможноста подолго време да бидам во седечка позиција.
    Ако условите се такви што нема можност за раздвижување подолго време (семинари, обуки), повремено потстанувам, се поместувам се додека не се создадат услови за да се ослободам од седење :lol:
    Од лоши навики во домот постојано оставам полна чаша вода за пиење на масата во дневна се додека не почне да ми пречи и да заврши во мијалникот затоа што редовно пијам ладна вода од фрижидер.
     
  7. КикиМаус

    КикиМаус Популарен член

    Се зачлени на:
    27 јули 2016
    Пораки:
    2.135
    Допаѓања:
    17.715
    Имам лоша навика - немам влакна на јазик
     
    На hermosa му/ѝ се допаѓа ова.
  8. Ex Luna Scientia

    Ex Luna Scientia Истакнат член

    Се зачлени на:
    24 декември 2017
    Пораки:
    126
    Допаѓања:
    847
    Пол:
    Женски
    Епа девојки јас се вклучив само за да си ја олеснам душата затоа што ИТНО ми треба тоа. Знам дека немам одговорено во ЛП ниту седено на форумов веќе некое време арно ама тоа нека ви е само доказ дека сето што сега ќе го пишам не е иронично ни најмалку тролање или нешто така. Јас сум буквално психопатка веќе како тргнала работава. Откога се преселив сама да живеам со дечко ми сфатив дека I can't adult for shit! Нашето симпатично станче личи на депонија - како што некои луѓе за домот можат да си кажат our little piece of heaven ние слободно можеме да кажеме our little piece of дрисла. Клуч од кола баравме саат ипол и го најдовме во пајажина замотан запустен а колата не ја користевме цели четири дена. Ѓубре има буквално насекаде, немиени садови каначки со храна што му праќа мајка му седат во фрижидер и толку се стари што печурки растат во нив. Пепел од цигари има буквално секаде, едно чисто парче теписон било што ако барате заборавете.
    А како се храниме? Го знаете тоа мемето со peanut butter and crack sandwich? Е па исто така! Сметаме пари во нудли и тоа ни е главен извор на живот во чумосаново место. Мислам дека ако од нигде никаде дојде средовечна жена во станов ќе добие факинг срцев удар! Комшииве да знаат колку ни е нечисто дома ќе ни викнат полиција и ќе не натераат знак за радијација да ставиме пред врата.
    Еднаш ни се истури пепељара полна догоре и ден денеска не е метено таму и не ни помисливме да го исчистиме туку промајата ни го раздува. Чуваме куче и неговите лајнс од пред еден месец зад регалот си седат недопрени. Ги чистиме само од местата во дневната каде што поминува некој. Мислам дека ако ни влезе крадец дома ќе ни забриши малце.
    Ве молам без совети знам дека треба да зачистам само сакав да си олеснам.
     
    Последна измена: 27 мај 2018
    На Lolo5 и Nigredo Odor им се допаѓа ова.
  9. macka91

    macka91 Форумски идол

    Се зачлени на:
    7 ноември 2013
    Пораки:
    3.612
    Допаѓања:
    64.726
    Пол:
    Женски
    Читам и добив желба да дојдам да ти зачистам. :worried:
     
    На simoncelicius, Harper, x.Daisy.x и 4 други им се допаѓа ова.
  10. Hellobeautiful

    Hellobeautiful Форумски идол

    Се зачлени на:
    28 мај 2012
    Пораки:
    3.294
    Допаѓања:
    20.772
    Пол:
    Женски
    ^
    Јас жими се мислев дека нема поголема мрза од мене..good to know.
     
    На simoncelicius и crimson им се допаѓа ова.
  11. crimson

    crimson Форумски идол

    Се зачлени на:
    14 декември 2011
    Пораки:
    3.948
    Допаѓања:
    51.307
    Пол:
    Женски
    Јас сум прилично хммм хаотична личност. Се мачам да средувам и се да е на свое место ама кога сум сама се претворам во таа средовечната жена што би добила срцев удар ако влезе кај @Ex Luna Scientia :rofl:

    Се може да е во хаос ама ако не е чисто, не можам да функционирам од анксиозност.
     
    На Rama и Bender Rodriguez им се допаѓа ова.
  12. Scott Weiland

    Scott Weiland Популарен член

    Се зачлени на:
    3 април 2018
    Пораки:
    2.706
    Допаѓања:
    11.300
    Пол:
    Машки
    Леле, да си педантен и ако ти падне расположение да ти е расфрлано, е тоа ми е лоша навика. Треба да се терам да средувам и кога се чувствувам сино. И цигари да оставам. Да ги спомнам цигарите, можеби некад ке се одлучам свесно да престанам.
     
    На crimson му/ѝ се допаѓа ова.
  13. SexiLy

    SexiLy Популарен член

    Се зачлени на:
    27 април 2011
    Пораки:
    495
    Допаѓања:
    2.092
    Пол:
    Женски
    Гејмање.
    Ќе седнев пред пц, ќе пуштев игрица и ќе се заборавев со тањирот пун храна пред мене како да цел живот у темница да се ебам. Кога ќе се одвикнете од некоја лоша навика битно е у одреден временски оквир да ја замените со друга, поздрава затоа што ако и новата е лоша, тогаш ништо не сте направиле.
     
  14. nextredstyle

    nextredstyle Форумски идол

    Се зачлени на:
    10 јули 2018
    Пораки:
    14.667
    Допаѓања:
    116.481
    Пол:
    Женски
    Постојано им давам шанси на луѓето.
    Многу ја фаќам косата. :wasntme: (facepalm)
     
  15. Regina.Phalange

    Regina.Phalange Истакнат член

    Се зачлени на:
    29 февруари 2020
    Пораки:
    358
    Допаѓања:
    1.416
    Пол:
    Женски
    Нормално дека имам:doh:
    Постојано ја фаќам косата, а со лицето намалив.
    Многу зборам, но активно се обидувам да се затнам и да слушам, ама сеуште имам проблем со oversharing. 50 пати редактирам постови бидејќи се распишувам и спомнувам и што е важно и неважно.

    едит: Дома сум постојано на мобилен, али надвор го исклуувам вифито, ќе го скријам во ташна и неколку саати го заборавам:f:
     
    На poi и *Amethyst* им се допаѓа ова.
  16. Lady Maria

    Lady Maria Истакнат член

    Се зачлени на:
    6 мај 2020
    Пораки:
    301
    Допаѓања:
    416
    Пол:
    Женски
    Лоша навика според мене е мојата педантност. Сакам се под конец да ми биди од постелата до како алиштата се спружени или како се цвекињата наредени. Друга лоша навика е тоа што сум премногу директна не знаам да скријам ништо а баш сакам некогаш да одглумам но не морам да изреагирам и кажам она што ми лежи на срце. А како шлаг на ова е тоа што сум злопамтило (ова повеќе е како особина ). Во никој случај не сакам да се променам си живеам со ова сепак ова сум јас :emo::lol:
     
    На Watermelon96 и thelittle17 им се допаѓа ова.
  17. Brokeneyes

    Brokeneyes Активен член

    Се зачлени на:
    8 мај 2020
    Пораки:
    45
    Допаѓања:
    58
    Пол:
    Женски
    Немам пороци не сум склона на ниеден порок гледам да живеам исправно
     
  18. prominent

    prominent Форумски идол

    Се зачлени на:
    8 март 2014
    Пораки:
    5.399
    Допаѓања:
    61.219
    Порок ми е пушењето, иако се трудам да не претерувам и помалку цигари пушам отколку порано.

    Опсесивна загриженост и педантност, и во врска со личната хигиена и за просторот околу мене... Се' мора да ми е подредено така како што јас ќе замислам, инаку не се чувствувам добро.
     
  19. SnowWhite8

    SnowWhite8 Популарен член

    Се зачлени на:
    26 јули 2012
    Пораки:
    1.275
    Допаѓања:
    1.620
    Пол:
    Женски
    Обожавам да спијам и спијам до касно, најголема маана ми е.
     
    На Dashing:) и hermosa им се допаѓа ова.
  20. poi

    poi Истакнат член

    Се зачлени на:
    6 октомври 2019
    Пораки:
    1.189
    Допаѓања:
    2.390
    Пол:
    Женски
    Често си го чепкам лицето со рацете.