1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Лоши навики

Дискусија во 'Психологија' започната од Nightwalker, 25 април 2011.

  1. Unica

    Unica Популарен член

    Се зачлени на:
    5 октомври 2010
    Пораки:
    536
    Допаѓања:
    603
    Си ја гризам устата од внатрешна страна посебно кога сум нервозна или кога ми е досадно и мислам дека ми врие под нозе, партали ја правам. :|
     
  2. Xepp

    Xepp Истакнат член

    Се зачлени на:
    14 јануари 2012
    Пораки:
    556
    Допаѓања:
    428
    Да седнам на едната нога дури и по школо почнав така да седам и сега седам :lol:
     
  3. s.a.n.y.a

    s.a.n.y.a Истакнат член

    Се зачлени на:
    22 август 2011
    Пораки:
    64
    Допаѓања:
    16
    јас не грицкам нокти туку кожичката крај ноктите,заноктиците. таа ми е лошата навика. :) :)
     
  4. Belieberka666

    Belieberka666 Истакнат член

    Се зачлени на:
    5 август 2011
    Пораки:
    395
    Допаѓања:
    144
    Пол:
    Женски
    ги гризам усните
     
  5. Gorgeous13

    Gorgeous13 Активен член

    Се зачлени на:
    11 февруари 2012
    Пораки:
    6
    Допаѓања:
    1
    Премногу навики имам...
    -ја грицкам устата од внатре.
    -го лупам лакот на ноктите.
    -мијам заби по секое јадење, а јадам 2746484764 пати на ден, и поради таа навика кога јадам надвор од дома се нервирам што неможам да се измијам.. :$
    -јадам не од што ми се јаде, туку од што ми е досадно, а од кога се навикнав на тоа кога ќе помислам на јадење неможам а да не пикнам нешто во уста да изедам. (еве и сега јадам)
    -јадам над тастатурата.
    -си ја чепкам косата или коренот од косата, си корнам кожичка и ми се прават рани.
    -некогаш многу гласно викам и се смеам.
    -кога сум нервозна тапкам со ногата.
    -имам многу брзи рефлекси некогаш посакувам да сум побавна.
    -секогаш каснам.
    -мрза сум.
    -секогаш се облекувам пред да измијам заби и после кога ќе се испрскам со паста сум ваква :@
    сигурно има уште нешто...
     
  6. Cence

    Cence Популарен член

    Се зачлени на:
    15 декември 2011
    Пораки:
    722
    Допаѓања:
    756
    Пол:
    Женски
    За ова првово дали е на нервна база не знам тоа ..
    - Имам кожен проблем на еден дел од тилот, па постојано раката ми е позади и многу се нервирам поради тоа, па и јас како Gorgeous13 си правам мали ранички;
    - Понекогаш знам многу избувливо да се налутам и сите да разберат за тоа;
    - Не знам за ништо да кажам "Не".

    :)
     
  7. stetoskop

    stetoskop Форумски идол

    Се зачлени на:
    11 мај 2011
    Пораки:
    5.388
    Допаѓања:
    171.341
    Како лоша навика ми е што сакам се да знам ,се што се случува кај мајка ми,кај сестра ми ...
    Пуста радозналост.....ама и да сум од помош ако притреба :lol:
     
  8. Sara123

    Sara123 Популарен член

    Се зачлени на:
    30 мај 2011
    Пораки:
    3.279
    Допаѓања:
    2.305
    Пол:
    Женски
    Кога сум многу гладна јадам многу бавно..И сите ми се чудат Едноставно така ми доаѓа баш кога ми се јаде многу многу јас тогаш треба да разгледувам околу пред или зад мене..тогаш највеќе ми се збори..и секако ми сејаде ама нешто тогаш ме тера да јадам бавно незнам зашто..(СЕКОГАШ јадам бавно кога сум многу гладна)
     
  9. Boka.A

    Boka.A Истакнат член

    Се зачлени на:
    16 септември 2011
    Пораки:
    78
    Допаѓања:
    10
    На ручек разговарам до бескрај ... едноставно уста не затварам а и често се смеам онака без причина :lol: :lol:
    Е и јас многу брзо јадам и затоа после јадењето пак сакам да јадам! |(
     
  10. Princess.S

    Princess.S Истакнат член

    Се зачлени на:
    14 јули 2011
    Пораки:
    763
    Допаѓања:
    652
    Јадам како пореметена. Значи по 7-8 оброка на ден, и за живо чудо (да чукнам во дрво) не сум дебела. :D
    Ги гризам усните, поточно долната усна и имам ранички и сега ми пука на ладно. |(
    Не знам да кажам не.
    Ретко кога ќе сум наспиена и нема да кажам во текот на денот дека ми се спие.
    Додека јадам мора некој да ми прави друштво и да ми зборува, а ако нема, јадам пред копјутер или телевизор.
     
  11. Stoimenovska

    Stoimenovska Истакнат член

    Се зачлени на:
    7 јули 2011
    Пораки:
    916
    Допаѓања:
    2.182
    Имам мнооогу лоши навики, како пример ланчетто што ми е на врат постојано ми е в уста, илии кога сум нервозна устата ја гризам, и ноктиите поонекогаш ( но само кога сум нервозна) :D
     
  12. Anonnimna

    Anonnimna Истакнат член

    Се зачлени на:
    6 декември 2011
    Пораки:
    342
    Допаѓања:
    76
    -Зборувам ПРЕЕгласно.
    Некои луѓе не сакаат да разговараат со мене ради тоа.На патронат на школото кога ни се расипа микрофонот мене ме земаа да им бидам водителка затоа што само јас знам да зборам гласно без микрофон и чудо невидено сите од салата ме разбраа.
    И затоа секогаш се трудам се потивко да зборам ама пак некако испаѓа дека се дерам кога зборам.
    -Се смеам хистерично и се смеам секогаш различно кога како ќе ми дојде,може и да се каже дека кога се смеам се слушам преку три соби.
    -Ги грицкам ноктите..
    и уште мноогу многуу навики :)
     
  13. Lady17

    Lady17 Популарен член

    Се зачлени на:
    26 март 2012
    Пораки:
    302
    Допаѓања:
    344
    Пол:
    Женски
    си ја чепкам косата постојано :D
     
    На Tinushka му/ѝ се допаѓа ова.
  14. Princess.Serena

    Princess.Serena Истакнат член

    Се зачлени на:
    17 февруари 2012
    Пораки:
    184
    Допаѓања:
    102
    -Си ги грицкам ноктите.
    -За се и сешто се нервирам, и уште повеќе се нервирам од тоа кога чуствувам дека сум нервозна! :lol: :D :D
    -Постојано се смеам
    -Не можам да седам на едно место ниту 5 минути
    -Секогаш на нешто си шкрткан, на што и да било :D

    И уште многу многууу други ЛОШИ НАВИКИ!
     
  15. wolf4e

    wolf4e Популарен член

    Се зачлени на:
    16 јануари 2010
    Пораки:
    2.285
    Допаѓања:
    1.893
    Jас имам многу лоша навика,секогаш си ја гризам устата,и ми е со кожички,излупена и пробувам да не ја гризам повеке :wasntme:
     
  16. EVA19

    EVA19 Истакнат член

    Се зачлени на:
    8 јули 2011
    Пораки:
    113
    Допаѓања:
    37
    уффф ги има мн моментално на ова ми текнува:
    крцкам врат и прсти,
    грицкам нокти,
    хаос правам по дома,
    кога јадам седам ко да сум на јога или со едната нога качена на столот,
    каснам секаде и секогаш-и да излезам порано пак ке закаснам,
    пред да јадам било што мора да го мириснам,
    губам работи пред излегување ми треба срч дивајс за да си го најдам мобилниот,клучевите,сјај за уста,наоцари и сл,
    јадам од досада,
    купувам премногу лакови за нокти,сјаеви за уста,кармини,пудри и римели значи имаат рок на траење ги имам премногу не можам сите да ги искористам и на крај или ги подарувам секако ако имаат усте рок или ги фрлам коа ке истече рокот али што да правам а видам нешто мора да го купам и да немам пари вртам одоколу(пуштам муабет :D :D ) и ми го купуваат мајка ми,дечко ми,татко ми,роднини или другарките :tmi:
    ставам премногу лабело(читај го јадам)
    опседната сум за цистење на wc -страв ми е да не фатам некоја бактерија,инфекција и сл
    пушам,
    пијам,
    пцујам-не бирам ни време ни место одма почнувам мајки, шајки
    без 100 раб не тргам од дома:влажни марамици,палома,вода,улошки дневни, ноќни,миризливи-ги носам и кога немам,памук,ацетон,лак,комплет шминка,полнач,слушалки,апарат,камера,наоцари,помада,парфем,комплет за шиење-скогаш кинам по нешто обично торбата ми се распага од 300 сра.а,ханзаплас,апчиња,турпија,ножици,ноктарка,стегачи,шноли,несто за грицкање,мастики,бомбони,а ако се шетам пешки обавезно чадор во случај :rain:
    Значи не може ништо да ме изненади комплетна опрема носам ова ми е најголема мана мора се да имам во ташна за секој случај незнам има некој што носи толку раб во ташна??? :(
     
  17. gingerchild

    gingerchild Популарен член

    Се зачлени на:
    19 август 2011
    Пораки:
    1.495
    Допаѓања:
    4.992
    Пол:
    Женски
    Грицкање нокти. Од секогаш, ама од секогаш. |(
     
  18. Cence

    Cence Популарен член

    Се зачлени на:
    15 декември 2011
    Пораки:
    722
    Допаѓања:
    756
    Пол:
    Женски
    Додека те читав се пукнав од смеа :D И јас носам многу работи, мислев дека сум единствена опремена со ситници во ташна ама не сум била. Ти ептен џиџи-миџи носиш со тебе, зар излегуваш со патна торба? :D Јас носам влажни марамици, од тие големите пакувања на Becutan, улошки по 2-3 обавезно, паломи, usb, слушалки, наочари, крема за раце, поцврста ќесичка (секогаш ми се наоѓа) и едно несесерче во кое имам ластичиња и шнолички за коса, мастики, беналгин, ханзапласт, парфем, лабело, сјај за усни, огледалце со чешелче. Апаратот и полначот ги носам по потреба :D И ова не го сметам како лоша навика, го сметам за спремност во секој момент ;)

     
  19. Glossy-girl

    Glossy-girl Популарен член

    Се зачлени на:
    4 март 2012
    Пораки:
    3.196
    Допаѓања:
    8.925
    Пол:
    Женски
    Моја најлоша навика е грицкање на нокти,кога сум нервозна...со се и сешто сум пробала,да носам ракавици,да ги налакирам со горчив лак,ставање ханзаплас на прстот,ама ништо...и пак,и пак и пак НИШТО.Многу сум тажна поради тоа,а свесна сум дека не е хигиенски и убаво ;(
    Исто така,ставам мои алишта по собите,не си го суредувам бирото --- > правам хаос по дома!
    Опседната со слабеење - дебелеење.
    И знам,да си ги "скршам" рацете додека кажувам нешто,или пак да скинам тест,тетратка... :D
     
  20. EVA19

    EVA19 Истакнат член

    Се зачлени на:
    8 јули 2011
    Пораки:
    113
    Допаѓања:
    37